Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

luuca

no na kolonoskopii som nebola ale určite to nieje také hrozné...rektoskopia je iba max 15 cm do konečníka a kolonoskopia je celé črevo a to aj bolí...

zuzana12345

No ja som bola 2x na hadici,raz mi prepichovali nos a 2x som rodila,to je asi tak všetko.Okrem pôrodnice som ešte v nemocnici nebola a dúfam že sa tam ani tak skoro nedostanem.Rektoskopia je niečo ako kolonoskopia?že ti zavedú hadicu cez konečník?

luuca

bože baby to sme dopadli jak staré geriatričky.... ja som tiež bola na rektoskopii a to je v pohode... a 3 krát na hadici do žalúdka...

tobi

zuzana12345, ja sa uz v dubovej kore mocim asi 2 tyzdne))) ale sa hrozne bojim, lebo idem na to vysetrenie a mam strach,ze a poslu niekde na chirurgiu s tym(((mne asi pred mesiacom podrazdila konecnik neskutocne tvrda stolica, a odvtedy to tak je... aboli to pri kazdej rannej stolici, lebo mam ju ako kamen...((

tobi

presne tak sa niekedy citim aj ja lucca...mavam take napatie v sebe, tazsie sa mi dycha, zaleje teplo-a potom strach-busenie srdca...

zuzana12345

Tobi mňa keď preskočí ten neskutočný strach tak ma tak hrozne začne bolieť brucho že ma aj niekoľko krát vtedy preženie ale tiež poznám keď to nejde.Bola doba keď som sa močila len v dubovej kôre

tobi

dakujem kocky))) len ja mozem zjest jogurt zapit ho uhorkovou stavou, a zjest jogurt-a nic! stale tvrda stolica...a som uz objednana na to hnusne vysetrenie rektoskopia sa to vola((( aj psylium som skusila, no bolo mi zneho taak zle,ze som sa aj triasla a busilo mi srdce...ale dala som si to viac ako pisalo...tak mozno este skusim...)))

zuzana12345

mne je tiež najlepšie vtedy doma samej a nechcem nikoho ani vidieť.Dnes mám aj celkom slušnú vrtulu.Od rána sa mi točí hlava.Nedokážem sa na nič sústrediť.Keď si predstavím čo ma zajtra čaká tak mi je až zle.

luuca

ja mávam tiež len také že ma obleje úplne teplo a mám pocit že mám závraty a dostanem strach že to bude horšie...ešte mi aj dosť zvykne búšiť srdce a to je dosť nepríjemná takáto kombinácia....potom sa stránim ľudí a chcem byť doma...

zuzana12345

silvi až máš na mysli AD tak nemám ani u lekára,myslím psychiatra som nebola mala som maximálne spitomin a sem tam si dám lexaurin,to je asi tak všetko.Ja to namávam pravidelne.Je obdobie kedy ani neviem že nejaká úzkosť existuje.Ja som sa až na tomto fóre pred viac ako rokom dozvedela čo mi vlastne je dovtedy som sa liečila na vysoký tlak,čo bol vlastne dôsledok úzkosti.Mne sa to dosť dlho darilo držať tak na hranici únosnosti.Boli lepšie aj horšie dni.Ale vždy sa niečo nájde čo ma na pár dní vyradí z normálneho života.Najhoršie je že viem z čoho to pramení a silou vôle to aj tak nedokážem zmeniť,hoci si hovorím že mám dosť síl na to aby som žila inak.Asi budem musieť navštíviť psychológa.Rozhodne AD brať nechcem.Dokážu úzkosť potlačiť,ale nie vyliečiť.