Úzkosť

tobi

zuzana12345, ja sa uz v dubovej kore mocim asi 2 tyzdne))) ale sa hrozne bojim, lebo idem na to vysetrenie a mam strach,ze a poslu niekde na chirurgiu s tym(((mne asi pred mesiacom podrazdila konecnik neskutocne tvrda stolica, a odvtedy to tak je... aboli to pri kazdej rannej stolici, lebo mam ju ako kamen...((

tobi

presne tak sa niekedy citim aj ja lucca...mavam take napatie v sebe, tazsie sa mi dycha, zaleje teplo-a potom strach-busenie srdca...

zuzana12345

Tobi mňa keď preskočí ten neskutočný strach tak ma tak hrozne začne bolieť brucho že ma aj niekoľko krát vtedy preženie ale tiež poznám keď to nejde.Bola doba keď som sa močila len v dubovej kôre

tobi

dakujem kocky))) len ja mozem zjest jogurt zapit ho uhorkovou stavou, a zjest jogurt-a nic! stale tvrda stolica...a som uz objednana na to hnusne vysetrenie rektoskopia sa to vola((( aj psylium som skusila, no bolo mi zneho taak zle,ze som sa aj triasla a busilo mi srdce...ale dala som si to viac ako pisalo...tak mozno este skusim...)))

zuzana12345

mne je tiež najlepšie vtedy doma samej a nechcem nikoho ani vidieť.Dnes mám aj celkom slušnú vrtulu.Od rána sa mi točí hlava.Nedokážem sa na nič sústrediť.Keď si predstavím čo ma zajtra čaká tak mi je až zle.

luuca

ja mávam tiež len také že ma obleje úplne teplo a mám pocit že mám závraty a dostanem strach že to bude horšie...ešte mi aj dosť zvykne búšiť srdce a to je dosť nepríjemná takáto kombinácia....potom sa stránim ľudí a chcem byť doma...

zuzana12345

silvi až máš na mysli AD tak nemám ani u lekára,myslím psychiatra som nebola mala som maximálne spitomin a sem tam si dám lexaurin,to je asi tak všetko.Ja to namávam pravidelne.Je obdobie kedy ani neviem že nejaká úzkosť existuje.Ja som sa až na tomto fóre pred viac ako rokom dozvedela čo mi vlastne je dovtedy som sa liečila na vysoký tlak,čo bol vlastne dôsledok úzkosti.Mne sa to dosť dlho darilo držať tak na hranici únosnosti.Boli lepšie aj horšie dni.Ale vždy sa niečo nájde čo ma na pár dní vyradí z normálneho života.Najhoršie je že viem z čoho to pramení a silou vôle to aj tak nedokážem zmeniť,hoci si hovorím že mám dosť síl na to aby som žila inak.Asi budem musieť navštíviť psychológa.Rozhodne AD brať nechcem.Dokážu úzkosť potlačiť,ale nie vyliečiť.

luuca

tobi na tvrdú stolicu si kúp v lekárni psylium...je to vláknina ktorá sa podáva vo vode... fakt to zaberá okamžite a hemeroidy tak tam treba zájsť k lekárovi a on ti predpíše niečo čo ti zaberie...

silviap

A nedávno sa mi stalo, že som ráno zjedla jogurt a potom som si urobila kávu...a taká divoká kombinácia viete čo narobila...a bolo po tvrdej stoli:-)))

Zuzana12345 - a ty neberieš tabletky pravidelne? Iba keď ti je zle??? Lebo to treba brať pravidelne,aby sa vyrovnala hladina hormónov a po čase,keď sa budeš cítiť lepšie ti lekár môže znižovať dávky až úplne vysadiť.

silviap

Tobi, trošku poznám bylinky. Celkom ma to baví a zaujíma. Na tvrdú stolicu je dobré do stravy zaradiť aj surové ovocie a zeleninu a napríklad ovsené vločky,to obsahuje vlákninu a zmäkčuje stolicu. A taktiež dostatok tekutín.
A na hemoroidy mne dosť pomohlo homeopatikum, tuším "Avenoc" tak nejak sa to volalo,taká biela až priesvitná mastička.