Úzkosť

Inari

:) Milos v prvom momente vo mne hrklo ze odkial vies kolko mam rokov :))to asi ten pocit ze sa moc odhalujem.
Dakujem za dlhy prispevok. V podstate sme skoro rovesnici. Vsetko je pravda co si napisal. Ja sice za sebou este nemam ziadne terapie ale nacitaneho ci uz z knih, netu abo od vas mam toho azaz. Prave som stravila dobre dve hodiny citanim dozadu co sa tu popisalo..neviem ci mi z toho nie je este horsie. Beriem to ako sposob pomoci si, no niekedy to ma opacny efekt. Uplne chapem ze sa tu snazite 'schladit'= pomoct ludom pozitivnym pohladom na svet. Myslim ze teoreticky viem dost co by som mala a co nie. Uz som si aj povedala ze koncim s pisanim, nebodaj nieco zle napisem, nepresne sa vyjadrim a spustim tu co nechcem. Su obdobia ked mi pomoze studena sprcha od ludi co ma maju radi, ale niekedy ma take vie este viac rozhodit..
No ale vlastne co som tym vsetkym chcela je ze MAS VELKU PRAVDU Milos, ja viem, ale je to sakra tazke. Preto si mozno pomyslis ze ved vravim potom terapeut. Uz sa na tom pracuje, zatial v odhodlavajucej sa rovine, ale vsetko bude:)
a - co to za basnicka??:) hej zivot leti, ale do stareho blazna este dost daleko ;)

elif

No ahojte vsetci co ste tu.Opat som tu uz davno nebola,niet tolko toho casu.Vidim ze tu pribudlo viac ludi,a tym aj samozrejme viac prispevkov.Vacsinou sa to tyka tej derealizacie,ktoru ja chvala Bohu nemam,a tak nemam s tym skusenost.Mam zase iny problem,a tym bola mysienka ze sa zblaznim.Vyvolali a este sem tam mi to vyvolavaju caste stresy,ktore prezivam.Mam totiz takeho super partnera,az som z neho ochorela,a nie a nie sa z toho dostat,lebo mi nadalej strpcuje zivot.Nemozem sa ho zbavit,je ako chemopren.Dufam ze v blizkej dobe sa to ukonci.Apropo Tanulik ako sa mi mas?Obzvlast zdravim Milosa-ako sa mas?Ja sa hadam budem tiez mat ok ked budem sama.Zdravim vas a drzim palce aby sa vam vas stav len a len zlepsoval....Spozdravom Dada.

tatiana26

INARI ja ale myslím, že presne toto mal Miloš na mysli... je tak Miloško? :)

inak sa mi od rána hlava točí... vlastne nie od rána, odkedy sa zase tak nechutne zamračilo

Inari

Milos: Nemam na ne vplyv lebo je to medzi mojimi rodicmi, resp. rodinou. Trapi ma to lebo su to moji blizki. Vyriesit si to mozu len oni, ja mozem len pracovat na tom aby to na mna az tak nevplyvalo.

Inari

Milos, Zuzanka65 myslela som to trosku inak ale rozumiem co pisete. Samozrejme viem ze to nikto nema lahke, urcite som nechcela zlahcovat Milosovu situaciu. Na konflikty v mojej rodine ja nemam vplyv a ani sa tak skoro nevyriesia, len ma trapia. Snazim sa na tom pracovat, aby som sa trosku odosobnila.

zuzanka65

Fida, moja, čo vieš o prolapse mitrálnej chlopne? Neskúšala si dať do googla túto tvoju dg? Ak nie, skús to, môže ti to len pomôcť. Prečítaj si o tom čo najviac a uvidíš, že sa ti uľaví, lebo túto diagnózu popisujú rôzne zdroje ako jednu z najmenej závažných srdcových ochorení a relatívne častý jav. Aj tu na zdravie. sk máš jednu takú tému, www.zdravie.sk Nemaj strach, ten ti len zhoršuje úzkosť a nakoniec si možno privodíš nejaké vážne ochorenie, ako ti píše Táňa, a to predsa nechceš...
Inari, to Miloš nemá len šťastie, že má vo svojich rukách vyriešiť svoje problémy a zbaviť sa negatívnej energie, má za sebou skúsenosti a vie ako na to, naučil sa to a to sa môžeš aj ty a vlastme môže sa to naučiť každý, kto to ešte nevie.
Všetci sme do niečoho "vtiahnutí", hlavne do života a ten prináša problémy a starosti, to je prirodzené. Všetko je v našich rukách, súhlasím s Milošom. To, že ty o tom ešte nevieš vôbec nevadí, stačí, keď si to uvedomíš a začneš sa tým zaoberať, prídeš aj sama na to, že je to pravda, že to funguje a že veľa vecí sa dá vyriešiť.
Táňa, nebuď na seba prísna, buď na seba lepšia. Nenúť sa do cvičenia a relaxovania, dopraj si ho, uvidíš, že keď sa na to budeš pozerať takto, bude ti oveľa lepšie.:-) Drž sa.

Inari

Milos to mas stasie ze je v tvojich rukach vyriesit si problemy v zivote a zbavit sa negativnej energie, horsie ked si do vsetkeho nejak vtiahnuty a nemozes nic riesit.
Prave som si precitala vsetko z www.deprese.com a sranda, fakt som ukazkovy priklad, akoby som to prave niekomu nadiktovala. Dobry pocit :) este aj opis povahy aku zvacsa maju ludia ktorym sa to stava na mna takmer uplne sedi. Velmi pomaha ze viem co mi je a ze sa to da liecit :)

katkaxxx

Ahojte, nejak mi zblbol net a vymazal sa mi cely prispevok, tak to musim napisat odznova :( no nic, skusim tak skratene: po fakt dobrych dnoch s iba minimalnou uzkostou alebo ziadnou na mna prislo vcera prekvapenie v podobe nechutnej paniky.. akurat vecer pred spanim, oblialo ma teplo, zle od zaludka a pocit, ze mi preskoci a spravim nieco alebo co.. samozrejme ze sa nic nestalo a ani nestane ale nastvalo ma ze po tak pokojnych dnoch a po dlhsej dobe, ked uz fakt taketo nechutne pocity nemavam to prislo znova.. postrehla som ze ste pisali o derealizacii.. no ja neviem ci u mna je to derealka alebo nie ale ja sa od 15tich permanentne citim ako vo sne... proste akoby som do tych 15tich omoc ostrejsie vnimala a zrazu chodim ako vo sne a tazsie si pamatam veci atd.. no neviem co s tym :/ dnes mi je nastastie zatial cely den dobre, tusim pojdem pre istotu poklepat na stol :P v pondelok asi zavolam svojmu terapeutovi a vypytam si od neho kontakt na psychoanalyticku a skusim psychoanalyzu, aj on mi to odporucal, lebo mam par veci, ktore by sa hodili skor na ten typ terapie ako na kognitivno-behavioralnu, ktoru uz som absolvovala.. ako sa ma misko a milos? a velmi dlho tu nebola lenka, dufam ze sa ma dobre. prajem vam vsetkym pekny a pokojny vecer :)

tobi

jaj Tanicka, celkom dobre sa mame...prave idem s malym trsku vonku, aby som ho vymordovala, aby nam siel skor spinkat...)))ideme pred blok nasej babiny...zial priatel zatial pracu nema, uz je dom asi mesiac(((daval si vsade ziadosti, no nepochodil...niekde mu davaju malo peniazkov, inde neviem co....ale snad sa na nas usmeje stastie, verim,ze bude dobre)))len este nedostal odstupne, co mal dostat tento mesiac, ze vraj "zabudli"tak slubili tento mesiac, tak uvidime...papa