Úzkosť

fida

ahojky zzuzzana....a brala si aj ty predtým AD?????? myslela som si, že ak budem brať lieky bude mi lepšie..ale akosi to tak nieje, dokonca som mala 2-krát za pár dní strašne silný atak, bolo mi na odpadnutie, na zvracanie, svaly sa mi sťahovali na celom tele, nemohla som dýchať...-no príšerne čosi....
inak s tým srdcom: bola som na kardiologii-tam mi povedali-máte prolaps chlopne to má veľa ľudí, a hotovo ale nechápem, prečo potom také bolesti pri srci a to pichanie, že ani nadýchnuť sa občas nemôžem
a to nevravím o tom ako sa mi niekedy ťažko dýcha....ale lekári dnes všetko zvaľujú len na chrbticu

zzuzzana

fida
nemyslim si ze fajcenie nejak ovplyvnuje AD, ja AD neberiem ale fajcim dost, snazim sa teraz prestat uz som 3 dni bez hehe, ale citim sa viac nrvoznejsia no.
Inak ak by si mala problem so srdcom tak by ta v nom nebolelo, srdce neboli.
Mna na hrudniku tlaci tiez, posledne dni ked som prestala fajcit skoro stale.
Ale ak si stale myslis ze to je srdce tak si vyziadaj vysetrenie u kardiologa este raz. Ja som si na zaciatku stale myslela ze kazdy moj priznak znamena nejaku fyzicku chorobu a hlavne som si namyslala ze mam rakovinu tak som si vydupavala vsetky vysetrenia u lekarov,ale z toho sa dostanes len do zacarovaneho kruhu lebo stale ta bude napadat viac chorob a viac vysetreni ktore chces absolvovat. Ja som s tym uz prestala, nekontrolujem sa uz az tak vela. Skus cvicit, budes namahat svoje telo a vtedy sa aspon ja citim ze mi fakt nic nieje lebo keby som mala nejake problemy so srdcom/plucami atd tak by som to nezvladla.

fida

ahoj všetci, ako sa máte??? ja sa mám už tretí týždeň akosi nanič, navyše ma už týždeň pichá srdce!!!! mám tam pocity akokeby som tam mala kameň, bola som aj za lekárkou, tvrdila, že je to z úzkosti-ale ja sa stále bojím, že je to srdce, občas mám pocity akokeby som sa nemohla nadýchnuť a pritom akokeby mi prestalo biť srdce-akokeby mi vynechávalo, má s tým niekto podobnú skúsenosť??? môže toto súvisieť s úzkosťou?? inokedy mi je na odpadnutie, bojím sa niekam ísť, beriem už 2 mesiace AD-ale akosi nevidím zlepšenie, zvýšili mi aj dávku,,,aké lieky beriete vy??? tiež vám zvyšili dávku??? bojím sa, že sa z toho nedostanem, najhoršie sú tie pocity, keď mi príde zle, tlačí ma na hrudníku k tomu búšenie srdca, kúpila som si aj tabletky Magnezium, takže začala som užívať aj magnezium, beriem aj selen a zinok-lebo moja imunita je na tom biedne a ešte užívam aj rybí olej-ale ani neviem, či toto všetko pri AD môžem užívať...tak mi prosím poraďte, a ako je to s čajami?? keď sa užívajú AD môžu sa piť nejaké bylinkové čaje??? a čo fajčenie?? je tu niekto kto berie AD a fajčí???????? a alkohol tiež nepijete, že??? alkohol ja osobne nepijem,,,ale fajčiť fajčím..a tiež neviem, či to nejak neovplyvňuje účinok AD-takže vám budem vďačná za každú radu,,,,ahojte a krásny dník

tatiana26

TATI mail som dostala, ďakujem, len neviem, čo to znamená, teda pre mňa .. som ti odpisovala na ten mail asi 3x, ale nehorázne mi blbne centrum... idem ešte skúsiť

tatiana26

Kachita moja zlatá, aj pri liekoch máš stále dereálku? Lebo tie by ju mali eliminovať a mala by sa vyskytovať len občasne... to doktorke povedz. Mne dnes zas od rána nie je dobre, tak som si povedala, že idem na seba tvrdšie. Pravidelný spánkový režim - neponocovať, ráno vstať o rovnakej hodine či je sviatok či piatok... každý večer cvičiť, dodržiavať pitný režim.. týmto začnem. A samozrejme to, čo kika hovoril - dýchacie a uvoľnovacie cvičenia sú základ..

kika32

Ahoj.To su teda lekary. Samozrejme hned nasadia navikove lieky a ked uz nezaberaju tak davaju stale silnejsie a vacsie davky, bez toho aby skumali pricinu.Mala som podobny problem, ale lieky som nikdy nebrala.Pravidelne mi byvalo zle od zalutka,dostala som triasku ktoru som nevedela ovladat. Nebolo to nic prijemne.Ale uz som sa z toho dostala.Ten kto to neprezil to nevie pochopit.Pomohla mi jedna znama.Vsetko je v dychacich a uvolnovacich cviceniach.Musis sa naucit byt panom svojho tela.Potrebujes odbornu pomoc ale tabletkami sa to urcite neupravy.Mam to uz za sebou a urcite sa to da dat do poriadku ale neviem ti tu vsetko rozpisat akym sposobom

zzuzzana

Mattoo tak vela stastia :) Ale podla mna by si mal niekoho ohladom toho vidiet, nemusis brat tabletky, ale aspon by si mohol zistit priciny a psycholog by ti mozno pomohol naucit sa nejake sposoby ako to ovladat. Treba sa naucit vsetko o tom s cim bojujes :)