Úzkosť

tobi

ajojte baby, najhorsie stavy su naozaj ked som sama doma, a obdivujem vas, co ste vo viedni alebo niekde v zahranici...neviem, ci by som ja toto zvladla...urcite nie..a lucia , je mi tiez luto tvojeje maminky a urcite si silna, vacsina co sme tu sme nieco prezili, nieco zle...u mna toho zleho bolo viac, najprv to zneuzite, potom som zazila nieco zle v zahranici...a nejake korene zacali uz v detstve...asi vsetky sme silne, uz len preto,ze zvladame tu mrchu))))TATI a kde si sitala o tych hemeroidoch? daj nejake typ na nejake knihy...vies, ja hoc kedy niekomu nieco dam, trbars kamoske nieco co mne nesadlo, potom oblecko po malom som nedavno dala rodinnej znamej...tak neviem, co este mozem urobit...ale ma to neskutocne trapi, tento problem...papa

katkaxxx

ahojte baby, nestihla som vsetko precitat, postrehla som vsak luckin pribeh - Luci musis byt silne dievca, drzim ti palce a vitaj medzi nami :) a som prekvapena kolko "viedencaniek" sa nas tu zislo, ja tiez studujem vo viedni ;)

tati

lucka,ja som studovala na TU,ale do viedne som odskakovala kedykolvek som mohla.viem si uplne predstavit tvoj pocit byt vo viedni sama!na zblaznenie...kazdy den sa na teba na ulici niekto nalepi:-)ale uistim ta,ze vieden patri medzi najbezpecnejsie velkomesta.vsimla si si,ze vzdy na ulici vidis minimalne jedno 'POLIZEI' auto?
to s tou maminou je mi luto...musela si mat ozaj tazke obdobie:-(

lucia87

Inak vas vsetkych spolutrpitelov pozdravujem:-) dnesok bol vcelku fajn, bola som doucovat, potom som sa sama ucila a potom som isla cvicit. Mam taky pocit, ze dni ked nie som niecim zamestnana na mna ta mrcha ako to volate skorej sadne:-)

lucia87

Dakujem za odpovede, hlavne Tome, dufam, ze budem jedna z tych stastnych. Tati, ja som nemala daky stres z maturit ako takych, ja som si hlavu robila hlavne z maminy, pozerat sa na nu ako ju schiza nici a zabija pomaly vsetko cim bola, to bolo najhorsie a ked sa pridala aj praca a matura, bola som vybavena...A vo Viedni si aj studovala? ja tu totiz byvam s priatelom a studujem na WU. Cez vikendy chodim domov k babke a vtedy ziadne zachvaty paniky nemam, lebo mam tam taky pocit bezpecia. Napriklad bezne dostanem atak vtedy, ked som sama v noci v byte vo Viedni a viem, ze priatel nepride, ze ostal na Slovensku. Mam taky strach, ze teraz som sama a nikto mi nepomoze a navyse vo Viedni a tak si to potom sama vyvolam...Ale istym sposobom som rada, ze je nas viacej, clovek ma naozaj pocit ze nie je 'divny':-)

Inari

aj u mna je dost jasne ze sa nieco taketo uz muselo stat : od mala problemy v rodine, stresy okolo vsetkych skusok pocnuc maturami po statne, odchod do zahranicia a s tym spojenych mnooho malych aj velkych problemov, do toho stale tie doma, ktore aj ked su daleko su este neznesitelnejsie, lebo sa clovek citi bezmocny..a uzkost plus panika su tu. a ked sa to stane niekomu takemu precitlivenemu ako ja, o to horsie.
dnes to bolo strasne, len pomaly sa spamatavam..zacalo to tak hlupo rano, nechapem ze aj z takeho banalneho dovodu sa mozem odrovnat na cely den..jednoducho som nestihala do prace..trocha som zastresovala a zrazu mi nieco akoby preplo v hlave a obliala ma hroza..takze cely den som sedela v robote roztrasena, nevedela som ci mam bezat na zachod, plakat alebo vracat..potom unava, stuhnuty krk..
a cely den ako vo sne..stale nechcem zacat brat tabletky, ze vydrzim..neviem

tati

tobi,ja som minule citala knihu,ktora spajala hemeroidy s neochotou 'davat'...mala by si hodit zopar drobnych zobrakovi,poslat satstvo do charity alebo nieco podarovat a vraj sa to zlepsi:-)

tati

lucia 87 ja som mala tiez podobny zivotny styl.popri studiu som si prilepsovala ilegalne vo viedni,takze so skriptami na barovom pulte som kazdu chvilu ocakavala kedy ma chytia a deportuju na slovensko:-)po promociach,ktore su minimalne dvojnasobne horsi stres v porovnani s maturitami som hned odisla do irska a bez znalosti jazyka si hladala pracu tu,takze opat neuveritelny stres a do toho este riesila vztahove problemy a podporovala vecne nestastneho a depresivneho ex-priatela.a vysledok uz vsetci pozname-uzkost....cestou na dovolenku som zacala vracat a triast sa a uz mi to zostalo:-)teraz uz len dufam,za nas vsetkych,ze je z toho cesta von a ze jeden po druhom sa z fora vytratime lebo budeme taki stastni,zdravi a hlavne bez uzkosti,ze uz nebudeme mat o com pisat:-)tak nam vsetkym prajem krasny den!

tobi

ale je zvlastne, ze aj tento problem moze suvisiet s psychikou...nikdy by ma to ani nenapadlo..az raz mi to tu napisala tanicka)))ale je to asi tak, lebo som mala v podstate ked som bola pubina uz vtedy problem s tvrdou stolicou....ako ta mrcha posobi na vsetko...(((