Úzkosť

damaxy

ja som tiez bola panelakova od malicka,v dome byvam kratko ale aj s manzelovou matkou.Je to dobrý clovek ,pomoze ale mam tajy pocit ako ked idu na rande 2 kamaratky, rozumeju si ale jedna je navyse.to ma momentalne trapi.a ta hrca v krku,chod si dat skontrolovat aj sz,budes pokojnejsia,ale moze to byt aj psychicke.ja som mala aj panicku poruchu,co je vyl.ochorenie a takto mi zacinali zachvaty,hrca v krku,nemozes sa nadýchnut,srdce zacne prudko bit a ku koncu pocit ze ti asi preskoci v hlave.tak sa nezlakni a stýmto bez za psychiatrom.skus si dat spravit aj stresove mineraly,magne,draslik,v akom su stave pri strese a vypati sa rychlo vyplavuju spolu so serotoninom a poto sa rutis.ale to je zlý scenar,zachovaj si pokoj,ako to skusam aj ja a bojuj si tu svoju bitku

škorica

Čau Damaxy ja bývam v paneláku a myslím si, že keby sme mali dom tak by som mala viac práce a nemala by som čas na premýšľanie. Čo ty na to ? Bola som u homeopatičky dala mi homeopatické lieky Sedatif PC, PHosporus. cítim sa teraz lepšie, ale pre istotu mi navrhla vyšetriť štítnu žľazu. Mávam blbý pocit v krku. Inak rozmýšľam nad pobytom s Monadou. Poznáš to? Dík za každý príspevok aj ostatným pisateľom.

damaxy

sme dve ja som tiez sama doma manzel ma svoju milovanu pracu,deti sport skola hudba, ja mam psa dom,zahradu a samozrejme celu domacnost,a tiez mam obdobia,momentalne vcera a dnes ked som podrazdena.okrem toho bývame s manzelovou matkou.mozno sme si v mnohom velmi podobne.niekedy mam dni ze by som od nich najradsej odisla.ale nemam kam.potom to vzdy prejde.neberiem na to ziadne lieky,leda tak magnezium obcas polovicku xanaxu0,25mg,ale to uz ma musi nieco velmi vytocit.moja psychika je tiez na hrote ihly ale mam za sebou aj horsie a to mi vzdy doda silu.chapem ta.a ked toho mam uz ozaj dost zbalim sa a idem ku pribuznym a chystam sa aj teraz k nim vypadnut.

evilbunny

no so psychickymi poruchami sa moc nevyznam ale podla mna ked sa doma sama bojis tak si zaobstaraj rybycky abo deke ine domace zvieratko aby si sa nemusela citit sama.
zamkni byt ak sa bojis nebezpecenstva z vonka. a neboj...!

zuzca

Mozno by sa ti ulavilo, keby si sa naucila dychove cvicenia, pripadne nekaju formu meditacie....je to velmi ukludnujuce....cloveka to velmi skludni a doda psychickej pohody :-)

škorica

Moje finančné možnosti sú dosť dobré. Ja viem, že toto všetko by som mala začať robiť, len sa nejak neviem prinútiť. Dík za rady.

kristy

som na tom nejako podobne ako ty, len moje finančné možnosti, su obmedzené, o nejakej saune a tak nemôžem ani uvažovať a preto sedím na nete samozrejme keď je upratané, uvarené a tak.A čo sa týka psíka doporučujem aj ja mám už 7 rokov. Chodím s ním na obed a večer von stále niekoho stretnem.Musíš dať hlavu hore a čo sa týka liekov možno persen je to čisto bylinkové sama som odporca nejakých liekov, ktoré ťa omámia a postupne vznikne na nich závislosť. Ešte raz hlavu hore a tu alebo na lady. sk je stále niekto kto ti pomôže mohla by som aj ja len nie som z Ba len tak pokecať ak nemáš s kým

Alternativa

NEZOSTAVAJ SAMA s problemami Tvojimi i Tvojich blizkych.
Na prestriedanie upokojujucich cajov odporucam aj pamajoran. Daj si do aromolampy levandulovy etericky olej, pusti si Tebe mile CD. Hlavny problem vidim v tom, ze si sama doma. Najdi si svoj "konicek", lebo Tvoje deti a manzel ho maju, co je prirodzene. Prestan robit "zienku domacu", hoci to my baby berieme samozrejme. Cas, ked si sama, vyuzi pre seba - vela zalezi od Tvojich financnych moznosti : chod si zacvicit - najlepsie medzi ludi, domace prostredie nemusi byt pre Teba "ono". Chod do sauny, stretni sa s kamoskami. Kedze si na Internete, pohladaj si nejake kurzy, ktore Ti budu vyhovovat po vsetkych strankach /zaujem, financie, moznost dalsieho pokracovania v nich/, cize "pracuj na sebe" sposobom Tebe prijemnym a obohacujucim Ta.
Co prezivas, je to normalny stav zeny, ktorej deti sa osamostatnuju a manzel ma konicek pracu. Nikdy si neuvazovala o zadovazeni si psika? Su vyborni partaci a detom tiez urobis radost.

škorica

Damaxy v mojom prípade sú vypäté situácie aj tie, ktoré by možno neboli pre teba.Môk manžel mi hovorí, že všetko beriem zbytočne vážne a všetko chcem riešiť. Ja nedokážem tak ako on relaxovať, ja proste stále na niečo myslím /či sa dcéra dostane na vysokú, prečo má syn práve takú frajerku, čo s rodičovským domom a mammou atď.?/ Sama som doma preto lebo nepracujem a deti majú svoje záujmy a manžel náročnú prácu na čas.