Úzkosť

tobi

Ja neviem..proste bolo mi super..2 roky bez atakov..a ako som pisala aj minulu zimu mi bolo fajn...mozno je to aj tym, ze som tie AD zacala vysadzat...neviem

marcelina78

TOBI ja ozaj nechapem, ako ucinkuju tie lieky, akoze 2 roky ti pomahali a beries to stale a znova ti je zle...Nie je to na principe tvrdej drogy? Akoze po nejakom case si telo zvykne a potrebuje vyssie davky? Ved to je hrozne.. Myslela som, ze ked uz sadnu lieky a je nejaky cas dobre, uz sa to pod vplyvom liekom nemoze vratit, to som z toho smutna, comu uz ma clovek verit a ako sa vyliecit z tejto pliagy....

tobi

Lilka86 ja som taktiez takto trpela..a to som busenie srdca mala uz na zakladnej skole..ale vtedy mi dali len nejaky detsky sirup+chodila som k detskej psychologicke..uzavrelo sa to tak, ze sa bojim skoly..no a nadalej som mavala uz ako dieta to busenie srdca..a velmi ma to trapilo..takze ja trpim uz asi nejakych 18 rokov ked sa to tak vezme..no potom som zazila dost zle veci ako 17-18 rocna...a zacala som mavat stavy uzkosti, busenie, trpnutie koncatin, nemohla som dychat..xkrat som skoncila na pohotovosti, kde mi pichli injekciu na ukludnenie..a tak to slo dokola..ataky a tieto zle stavy ma chytali na ulici, co bolo asi najhorsie, lebo som sa bala, ze odpadnem..alebo umriem..chytalo ma to hocikde, ci som bola von v bare..ci doma..no proste vsade..a stale som nevedela co mi je, nakolko v 16tich mi povedal psychiater/kde som bola po 1krat/ ze je to deprsia..ale vzdy ked to prislo,tak som sa bala este viac, ze zomieram, a tak sa atak este zbytocne zhorsil..a tak mi nasadil lekar nejake lieky..brala som ich asi 2 mesiace..potom mi bolo fajn..ale u mna to stale bolo tak, ze aj rok mi bolo dobre, potom z nicoho nic dosiel atak...tak to slo aj dalej..potom asi po 2 rokoch sa to zasa vratilo..potom zas chvilu dobre..a zas..kolobeh ten isty..az po porode pred 5 rokmi sa mi to vratilo ale v najhorsej podobe..a vtedy to bolo naozaj najhroznejsie..:/ a vtedy som zmenila psychiatra a dostala lieky cipralex+frontin..beriem ad uz 2 roky..a aj som bola v uplnej pohode, bez stavov a atakov, bez strachu, bez toho aby som sa bala vyjst na ulicu..proste konecne som ZILA! ale bohuzial pred par tyzdnami sa to vratilo..ale ja viem,ze tento csa a zimu prekonam, a bude dobre..lebo mna to chytalo len v zime v obdobi sviatkov...a napr. min. rok som to vobec nemala ani v zime..tak neviem..ale myslim si preco to teraz prislo..vela zdr. problemov, aj inych....a to vo mne vyvolava uzkost...

tati

lilka, vacsinou odporucaju pit lubovnikovy caj minimalne tri tyzdne aby sa prejavili ucinky.ja osobne si myslim,ze dlhodobe pitie bylinkoveho caju bude hadam menej nebezpecne nez dlhodobe uzivanie antidepresiv. samozrejme ked to nejde prirodnou cestou,tak nam nic ine neostava nez to skusit cez chemiu....ale stale by som tabletky volila ako poslednu moznost,az ked uz nic ine nezabralo...

Lilka86

monza- mne to cele zacalo tym ze som nemohla sa z hlboka nadychnut, myslela som ze je to koli tomu ze fajcim a tak som nejako tomu nepripisovala pozornost.. no v roku 2009v obdobi vianoc som skolabovala... proste mi prislo zle, nemohla som dychat, busenie srdca, trpli mi koncatiny.. no behali sme po vsetkych moznych vysetreniach a nikto mi nevedel povedat comi je.. vtedy ma ani nenapadlo ze by to mohlo byt psychickeho charakteru... nejak to potom trosku ustupovalo tak som to prestala aj riesit.. no lenze potom v lete sa to zhorsilo tak brutaaalne ze som sa bala aj pohnut aby som sa nahodou nezadychcala, proste bolo mi straasne zle, uplne tak ze zomieram, zvieralo mi srdce, guca v krku, no hrozne fakt... no a tak som isla k psychiatrovi ale trvalo rok kym som zacala brat az ten arketis ktory mi fakt pomohol... Ked ti antidepresiva nezaberu tak do mesiaca treba menit!! to je aj na kazdych liekoch napisane ze tak cca 2-3tyzdne kym zaberu... mne ten doktor vtedy dal najprv preto coaxil lebo ja mam asi citlivy zaludok, lebo prvy krat mi dal tusim serlift a mala som strasne hnacky z neho tak ten coaxil je taky jemny vraj no lenze mi aj prd pomohol :) tak drzim palce :)

Lilka86

monza- mne to cele zacalo tym ze som nemohla sa z hlboka nadychnut, myslela som ze je to koli tomu ze fajcim a tak som nejako tomu nepripisovala pozornost.. no v roku 2009v obdobi vianoc som skolabovala... proste mi prislo zle, nemohla som dychat, busenie srdca, trpli mi koncatiny.. no behali sme po vsetkych moznych vysetreniach a nikto mi nevedel povedat comi je.. vtedy ma ani nenapadlo ze by to mohlo byt psychickeho charakteru... nejak to potom trosku ustupovalo tak som to prestala aj riesit.. no lenze potom v lete sa to zhorsilo tak brutaaalne ze som sa bala aj pohnut aby som sa nahodou nezadychcala, proste bolo mi straasne zle, uplne tak ze zomieram, zvieralo mi srdce, guca v krku, no hrozne fakt... no a tak som isla k psychiatrovi ale trvalo rok kym som zacala brat az ten arketis ktory mi fakt pomohol... Ked ti antidepresiva nezaberu tak do mesiaca treba menit!! to je aj na kazdych liekoch napisane ze tak cca 2-3tyzdne kym zaberu... mne ten doktor vtedy dal najprv preto coaxil lebo ja mam asi citlivy zaludok, lebo prvy krat mi dal tusim serlift a mala som strasne hnacky z neho tak ten coaxil je taky jemny vraj no lenze mi aj prd pomohol :) tak drzim palce :)

marcelina78

Ahojte, no ja mam tiez posledne dni s tym dychanim, chvilkami sa bojim, ze sa zadusim, ta potvora sa objavuje vzdy inak a vzdy je to blbe, niekedy mam pocit, akoby som vypila otravu, je mi celkovo tak zle, potom hlava, tlaky, na odpadnutie, slabost,minuly tyzden 3 dni casto arytmia srdca, uplne mi preskakovalo az vynechavalo, krvave oci, piskanie v usiach, potom to dychanie,akoby mi niekto stlacal pluca a nedostavao sa mi vzduchu, teraz mam stuhnutu celu krcnu chrbticu uz par dni, celkove strasna nalada, totalna vycerpanost, bez moznosti "vypnut" ci som v pohybe, alebo v klude a konecne by som sa chcela uvolnit ani neviem, kedy som sa citila uvolnene a dobre, zeby som sa schuti zasmiala...

monza

Lilka 86, aj ja sa trápim rok aj pol, tiež som brala Coaxil, ale nepomáhal. U teba sa ako prejavovali každodenné problémy, že Ti nasadili tieto antidepresíva? Ja som celý deň vnútorne napätá, nervózna, ťažké dýchanie po námahe, točenie hlavy. Teraz som vysadila neurol,začala som užívať,Estrozin a je mi o niečo lepšie, nemám také búšenie srdca. Určite mi musí doktorka nasadiť liečbu, ale čakáme ešte na Magnet.rezon.Bojím sa antidepresív tejto skupiny, ale keby pomohli, tak sa na to dám. Tebe ich predpísal neurolog alebo psychiater? Ďakujem.