Úzkosť

Lienkoo

Ahoj,ja sa uz fakt potrebujem s niekym poradit, lebo sa uz vazne zblaznim. Treti mesiac beriem Zeldox, mam depresiu a k tomu atypicku anorexiu. Len ako beriem lieky, mavam uzkosti, nic nevladzem, trasu sa mi ruky, cela som rozklepana.Vo vela veciach mi pomahaju, len to ostatne nejak prevysuje. Fakt mam pocit, ze to nie som ja, ale iny clovek. Je to normalne?Ja som fakt uz zufala, neviem co s tym..Dakujeeeem

damaxy

ahoj všetkým :)
horčík - magnesium Mg
ovplyvňuje látkovú premenu vápnika a fosforu, potrebný aj pre metaboliZmus vitamínu C.
účinkuje proti stresu a depresii
zlepšuje činnosť srdcovocievneo systému prevencia pred infarktom
atď..
Nedostatok sposobuje nervozitu a poruchy obehovehového systemu
doporučená dávka 400 mg.
Ja som užívala obyčajné mg dvakrát denne 500 mg, zo začiatku som bola trochu ospala z neho a pri kontrole som mala stále nízku hladinu magnézia dokonca až pod normu.Takže si myslím, že to bolo spôsobené depresiou a PP stresom, ktorý som vtedy prežívala.
Denná dávka je až do 3OOOmg, vyluči si močom. Ale všetko s mierou.
Kto nechce mať v tabletkách Mg tak si môže pochutnávať na tekvicových jadierkach (534), slnečnicové jadrá (400),ľan,môj obľubený mak (331) sezam (322)proso, pšenica,ovsené vločky, fazuľasušený hrach,pohánka šošovica kaleráb banán

tobi

ahojky TATI aj ja som sadnes chcela opytat ci sa mozu uzivat tie tablety magne B6 dlhsie..ja som uz dobrala 2 krabicku a neviem ci mozem pokracovat...mne robia lepsie tieto tablety ako sumive...u nas je tiez nadherny dnicek..

tati

tak konecne vykuklo slniecko dnes aj u nas!zacinala som vam vsetkym pomaly zavidiet:-)ako sa mate?ja som sa rozhodla uzivat kazdy den magne b6,nech teda doplnim chybajuce vitaminy a mineraly.snazila som sa vygooglovat vedlajsie ucinky dlhodobeho uzivania,no nic som nenasla. znamena to,ze to mozem uzivat do konca svojho zivota?

tatiana26

DAMAXY ďakujem, to mi všetci hovoria, že som bojovníčka :) asi aj áno...magnézium šumivé ja nosím vždy a všade so sebou... vždy si dám najprv magnézko a keď ani to nezaberie, až potom neurol, ale väčšinou magnézko stačí...bez neho ani na krok. TOBI keď je horšie, tak to proste zvládam...neplačem, neľutujem sa, nesledujem sa, proste robím a žijem ako inokedy...menej vládzem, viac sa mi točí hlava, ale nevzdám to. Nepoddám sa. Dnes som bola okrem iného aj na psychine na kontrole, tak moja doktorka ma zase potešila už len svojím úsmevom, fakt skvelá žienka to je :) že sa ani nediví, že mi je horšie, keď sa toľko vecí deje v mojom živote...čož je pravda :) však to sa zase upokojí... Dnes je taký krásny deň, pravda? :)

tati

ahojte!tobi,ja som tiez dnes od rana zase 'vytrasena'...snazim sa to neriesit a hovorim si,ze damaxy mala pravdu,je to len na chvilu...mozno par minut,den,tyzden,mesiac...ale potom to zase odide.aspon,ze tie strasne stavy nechutenstva a pocity na vracanie ma uz presli.teraz sa LEN trasiem a je mi strasna zima + samozrejme ten 'krasny' pocit v zaludku,ze nieco nie je v poriadku...

tobi

DAMAXY ved ano, ja to vsetko chapem a aj viem, ze je to len ta "uzkost a PP" ..ze sa mi nemoze nic stat, ale neviem preco ked to pride uz mam pocit, ze mi nieco je..uz je tam strach, no a tym padom mi je horsie..ja tomu uz nerozumiem...ja som bola posledny tyzden taka stastna vyrovnana, co to zase vyvolalo...uz som to pisala,ked mi je najlepsie zarzu to pride...kata

damaxy

Tobi :) najdôležitejšie je prísť na to, čo nám je. Potom sa upokojíme, že konečne nejaká diagnóza. No a potom už len pretrpieť a vyzdravieť. Jednoducho napísané, ale čo za tým všetko je.
Pri psychike je dôležitá rovnováha, vedieť si ju udržať.
predstav si, že ideš po doske, ideš si smelo, potom tú dosku zakaždým zdvihnú a ked je meter nad zemou, začne sa nám krútiť hlava máš pocit, že spadneš je dosť široká bezpečná, a ty strácaš rovnováhu... A tak je to aj tu. Pochopiť a dosiahnuť, že máme pevný krok, že sa nič nemôže stať, že vieme kam kráčame, že si veríme, že sa nebojíme.
:)

tobi

DAMAXY to so pises o depresii presne to som citila ja..ja som mala najskor depku aspon tak to povedal byvali lekar..teraz mam novu psychosku a ta mi zistila PP, uzkost ale aj depku...kata

tobi

TANI a ako to zvladas, ked je len horsie? tak aj ty chodis po vysetreniach? ja som behala minuly tyzden...mimochodom vcera som mala supernu masaz...proste so sa citila stastna...do frasa preco to ta uzkost za par minut sekund pokazi?