Úzkosť

jerry9156

ahojte, ja trpim uzkostami uy asi styri roky, posledy rok poriadne masivne. Mala som ich zo skoly, ale najviac som sa bala sama seba / ze ma zacne palit pokozka. A ako som sa toho bala, tak sa to aj stalo. Zlakla som sa, ako s tym dostudujem, a prisiel obrovsky strach zo vsetkeho...pomaly aj vuchadzat z domu, nie to studovat a pracovat. Mala som takmer az halucinacie. Bola mi diagnostikovana schizoafektivna porucha/depresivny typ, nakolko som mal aaj derealizaciu a depersonalizaciu, ci trpim doteraz. Skolu sa mi podarilo dokoncit, uzkosti som mala pod kontrolou, ale pred tyzdnom som to dostala opat v masivnej miere...mam si hladat zamestnanie, ako lekarka, a velmi sa bojim nastupu do zamestnania. Mozno to suvisi s tym, ze ako chcem ist robit do nemcka, prave v nemecku s amoje potiaze zacali pred rokom, tak mam obavy, ako to zvlaadnem. Lekar mi nasadil invegu a paroxetin repd rokom, a teraz spitamin, ale mam dojem, ze som po nom este nervoznejsia. Niekedy si povzdychnem, z by bolo lepsie nebyt ako byt. Je tu niekto v podobnej situacii? jerry

Zuzanaaa00

Ahojte všetci,tak aj ja trpím úzkosťou,a rada by som spoznala niejakých ľudí stýmto ochorením.Ja sa liečim už dosť dlho,raz je dobre a raz je zle.Prajem všetkým skoré uzdravenie a veľa síl.

majcca

Ahojte,
som rada, ze som objavila toto forum a vidim ze nie som s tymto problemom sama.
Tiez ma trapi uzkost a depresie. Mne sa depresia zacala pred 4 rokmi hned po skonceni vysokej skoly - asi z pretazenia. Brala som antidepresiva a tiez som navstevovala psychologicku. Az doteraz som sa citila fajn. No asi pred tyzdnom to na mna opat prislo, opat uzkost, strach, negativne myslienky, neschopnost najst vychodisko z tejto situacie. Viem ze si za to mozem sama, kedze som sa snazila antidepresiva vysadit, zdalo sa mi ze po takom dlhom case co mi bolo fajn, sa mi uz nemoze nic stat a predsa som v tom opat. Tiez sa stale modlim aby som to zvladla. Antidepresiva opat beriem, no vraj potrva dlhsi cas kym mi zaberu.
Je to hrozne ze sa musi clovek v zivote takto trapit. Verim v to, ze to zvladneme a opat budeme fit tak ako predtym. Tiez Vam vsetkym co tu pisete o svojich depkach drzim prsty a pridem sa tu na vas obcas pozriet.
Tak zlom vaz a vela sil v nasom spolocnom boji. :o)

marcelina78

Caute vsetci,
Misiak ako ty? Nic nepises, ci dobre, ci zle :D
U mna je to take striedave oblacne, ale neda sa to porovnat s tym, co bolo v lete, aj ked tie rana su take, zobudim sa a desna prazdnota, pozrem von, pomyslim, boze dalsi depresivny den predo mnou..Som doma na MD este.. Najlepsie je ked spim, chvalabohu uz spim dobre:D Ale potrebujem spat aj 10 hodin a aj to sa rano musim premahat, aby som vstala o deviatej konecne, si neviem predstavit, ako pojdem do roboty, ked mam vstat o siedmej, mam pocit, ze ma niekto budi uprostred noci a ze mozog spi a je mi zle z nevyspania..Asi to bude liekmi, mam pocit, ze by mi bolo lepsie bez nich. Chodim aj na akupunkturu, je to super, mozem odporucit, pokial to niekto vie robit, moze to pomoct. Napiste ako vy, co nove...

misiak

Caute vsetci ako sa mate?
Tanicka co uz nechodis na fb?
lubikos krasne si to napisal lepsie by som to ani ja nenapisal :)
pekny vecer vsetkym zelam.
nebojte vsetko bude dobre

tatiana26

iste, antidepresíva bez pochýb, ale neurol a xanax sú benzodiazepíny, na ukľudnenie, pôsobia okamžite po pár minutách...

natusa42

tatiana26 to naozaj ?a ja som si prábeže myslela,že antidepresíva sa musia jesť každý den pravidelne,aby to udržalo človeka v dobrom stave ...či ako je to teda ?:O

tatiana26

NATUSA tie lieky sú práve na to...užívať občas v prípade potreby...práveže dlhodobé užívanie pravidelné, t.j. každý deň vedie k vzniku závislosti a má mnoho vedľajších, nežiadúcich účinkov, ale takto je to ok... neboj nič :)

natusa42

katkaxx to naozaj je úplne to isté ?nechápem ..akože funkčne,či len iný názov?alebo ako ?lebo mi to bolo prezentované inak ..

jedna otázka dievčatá ...neviem,ako začať,ale ..rpedstav si,že niekto má psychické problémy ,úzkosti a tak,ale nie vždy a len sem tam si dá ten "neurol "alebo xanax,alebo čo to je ..vôbec ..smie sa to takto brať že len " kedy vtedy " si to dám?tak raz do mesiaca,alebo dvakrát?nenaruší to nejako centrálnu nervovú sústavu človeka?alebo čo sa vtedy môže stať ?myslím už takétio ťažšie lieky,ked sa s nimi takto "hazarduje " ,je to normálne ?ked to niekto takto robí ?:( vaša odpoved je veľmi dôležitá,nejedná sa samozrejme o mna ,nebojte s a..ale o jedného blízkeho človeka ...dakujem

marcelina78

MiDOLOR a nemozes to napisat priamo sem? Urcite by to zaujimalo viacerych spolutrpiacich, co chodia na tuto stranku, hmmm ?? :D