Úzkosť

katkaxxxx

tak vyskusaj najprv sama a ak pojde tak super a ak nie, tak skus s odbornikom ak sa bude dat.. no pokial viem, tu na slovensku je to zadarmo, teda aspon ja to zadarmo mam. mam sa celkom fajn, nepoviem ze uzasne, ale celkom fajn :) paniky ma celkom obchadzaju, ale tradicne mi meska menzes ako kazdy mesiac, zatial meska 5 dni, tak som taka trochu nervoznejsia sem tam a trapia ma pre zmenu same take zivotne veci - rozoberam rozne krutosti na zemi a to preco sa deju a ako tomu mozem zabranit a tak. take mierne psycho :)) a mam jeden sen ktory by som velmi chcela aby sa mi splnil - chcela by som si zobrat psika z utulku, aj nejakeho handicapovaneho kludne. neviem proste prezit pohlad na tuto stranku a nesnazit sa aspon trochu pomoct... www.psiadusa.sk lenze neviem ci sa mi to splni, lebo okolnosti to zatial velmi nedovoluju :( a zajtra by som chcela ist s priatelom vyvencit psiky do utulku, nech im aspon trosku takto pomozem :) ty si este na slovensku?

kachitaa

dakujem katka, ta kniha je velmo draha a preto sa zdravham. v spanielsku tu kbt nepreplacaju a stoji to velmi vela. a psychiatricka ma povzbudila ze som dost inteligentna na to aby som si to robila sama a takto napredovala. tak by som sa rada na to hodila a chcela som nejaky nazor od tretej osoby.
neviem presne o co ide ale velmi rada sa na nieco take dam. musim napredovat lebo inak sa to lahko vrati.
ako sa ti inak posledne dari?

katkaxxxx

kachita - ja chodim na kognitivno-behavioralnu terapiu.. asi sa da na nej pracovat aj s knihou, ale vies ako to je... to je ako ked si napr nutena chodit do skoly na prednasky, robit ulohy atd, tak si akoby v tom tempe a lepsie tie veci zvladas a ked na tie prednasky nemusis chodit lebo su nepovinne,tak je tazsie donutit sa doma ucit.. ale tak kazdemu to moze vyhovovat inak :)

kachitaa

ahojte, tak ja som dnes bola u psychologicky, velmi som spokojna a vela sme si pokecali a velmi sa tesim na nase dalsie stretnutie.
dalsia katka sa k nam pridala :) raz som citala, ze samotne meno ovplyvnuje nas, katky, ze sme trosku depresivnejsie a uzkostnejsie. co je na tom pravdy, netusim, ale je nas tu dost :)
monika, nezavidim ti ten boj s byrokraciou, ale zvladnes to a hlavne mas v sebe "drive" , vnutornu silu a vies co chces. ja som moju havku cipovala a bola tiez relativne spokojna ale zaknucala kusok, takze mas odvazneho havinka :)
Tatianka, davno som o tebe nic nepocula, ako si nazivas? Mas sa ok?
Ozvi sa dakedy, ak si najdes chvilku.
Chcela by som sa spytat ci niekto praktizuje s Kognitivno behavioralnu terapiu??? Praktizuje ju niekto pomocou knizky alebo sa to moze iba za pomoci doktora??? Za akukolvek informaciu budem vdacna.
Este sa s vami chcem podelit o jeden trik, mne totiz funguje. Ak mate uzkost a ste zhrbeny a skrizite si pri sede nohy a ruky, nutte sa ich uvolnit a v ziadnom pripade ich neskrizit. Takto telo vysiela signal do mozgu ze sa citite fajn a postupne sa citite lepsie aj ked to ochranne nutkanie skrizit ruky a mat ich tesne na tele budete spociatku citit. Drzte sa.

katkaxxxx

caute vsetky katky a ostatni :) dufam ze sa dnes mate lepsie :) monika, drzim palce, mna by tiez na tvojom mieste islo porazit...

monik9

v pondelok to vybavim hned rano,mala som dneska ale kedze zamrzla ta voda tak som musela zostat doma,je strasne zima vonku....vcera sme dali zacipovat nasho hava,drzal sa ani nemukol a veterinar hovoril ze aj pitbul zaknucal pri cipovani,ze to boli,nas ten neciti nic...

monik9

no a to tu este nie je taka byrokracia ako na slovensku,len ja som natrafila na pipinu....myslim ze je dost ovlpyvnena manzelom-araba ma muza,tiez doktor,nejako to vyriesim

tatiana26

áno, toto je presne to, čo aj mňa vytáča na náhradnej rodinnej starostlivosti... že chceš sa postarať o dieťa a oni ti postavia do cesty tridsať prekážok, predpisov a podmienok... namiesto toho aby veci uľahčovali, tak vyrábajú byrokraciu