Úzkosť

katkaxxx

tak budes vidiet ze ako.. hadam sa to ustali a budes tak v pohode ako predtym aj s touto nizsou davkou...
nuz, ja pokracujem v duchu "bojim sa ze sa budem v buducnosti bat", uz si pripadam ako sibnuta fakt.. velmi by som potrebovala byt s priatelom.. on ked ma objime tak mam pocit ze sa mi nic na svete nemoze stat..

tatiana26

vieš čo, ani neviem... sú dni, kedy je to relatívne normálne a sú dni, kedy je to horšie o niečo, ale tak dá sa so zaťatými zubami... v pondelok mám kontrolu, tak dovtedy ostanem na tejto dávke a uvidím, čo povie... ale nemá pre mňa zmysel to teraz znižovať, lebo ja to len kvôli tehotenstvu a vzhľadom na tie rodinné problémy a momentálne už aj finančné, je to reálne až tak o pár mesiaocv sa začať pokúšať o dieťa... takže nechávame voľný priebeh, ale každopádne zvyšovať by som už nechcela naspäť...

katkaxxx

ahojte, ako sa mate? Tani ako? Monika?

Ja mam teraz pred menzesom tak sa to na mna trochu lepi, ale nic hrozne nastastie zatial.. mam nieco take ako uzkost z moznej uzkosti.. proste sa bojim uzkosti samotnej resp. stale si hovorim ako sa musim udrzat uplne pod kontrolou, lebo to predsa musim vsetko zvladnut.. a obcas mi napadnu v predstavach nejake katastroficke scenare ze niekedy v buducnosti budem citit nejaku hroznu uzkost alebo blbe pocity a tak.. jendoducho strach zo strachu.. dobry nezmysel ale co uz... zatial to relativne zvladam, ale uz aby TO prislo, nech sa trochu uvolnim...

monika99

ahojky...TAK BABY VCERA MA CHYTLA NENORMALNA UZKOST - PO 2 ROKOCH A TO NA AUTOZRAZE....JAKO NEVIEM DALA SOM SI PANAKA VODKY A BOLA SOM UPNE STUHLA..MALA SOM POCIT ZE UZ NEVSTANEM-NIE Z TOHO PANAKA ALE TEN SPROSTY POCIT KED MI TRPNU KONCATINY..NO TRAPNE..DNESKA UZ DOBRE ZASE...

tatiana26

Hlásim, ze dnes od rána je lepšie, chvalabohu. Nasadila som jogu, včera večer mi bohovský dobre spravila. Zajtra ideme na rodinný výlet, tak snáď bude zase fajn. Katka ďakujem za podporu, s tým tlakom to riešim tiez. Dobrú noc, aj ty da drz

katkaxxx

to nie ja, to google :) ja viem.. ono je najtazsie sa v niektorych situaciach sa premoct..ked na cloveka pride panicky atak, tak asi to posledne co sa mu vtedy chce robit je relaxacia a tak podobne.. no rodinne problemy su svina.. dlhodobe zalezitosti vacsinou.. blbe je ked clovek takto dlhodobo citi natlak a "zle" ovzdusie.. nuz jedine co mozes robit okrem AD su stare zname relaxacie, spravna zivotosprava - spanok, strava atd.., sport, najvtipnejsie vsak znie to "vyhybanie sa stresu", ktoremu sa velmi casto jednoducho absolutne nevyhneme.. treba sa pekne rozmaznavat, vtedy pred par tyzdnami ked som hovorila so psychiatrom tak mi hovoril aby som si na kazdy den naplanovala nieco na co sa tesim :) aby som si nieco dopriala jednoducho, co mi spravi radost.. nuz len toto su recepty na nase trable... Tani ale s tym tlakom by som na tvojom mieste fakt zacala nieco robit.. asi by bolo dobre keby si skusila vsetky tie rady o ktorych sa pise a uvidis ci nepride zlepsenie... lebo akoze pri tlaku 90/60 NEMAT apson polovicu z priznakov ktore udavas (a pravdepodobne pripisujes len uzkosti) by bol asi zazrak...

tatiana26

Katka ty si úžasná :) a ja lenivá :( ... ja viem, mala by som si v tomto vstúpiť do svedomia... ale je mi zle a nechce sa mi nikam vstupovať... strašne ťažké obdobie... z každej strany zle... okrem vzťahu a malého samozrejme... resp. našťastie... ale proste valí sa to ako lavína a ja sa idem zblázniť z toho... som si takmer istá, že to je reaktívne a že keď to pominie sa upokojím... len kedy to bude? lebo toto je na mesiace dopredu zlé...

katkaxxx

Čo robiť pri prejavoch nízkeho tlaku?

Ak sa dostaví pocit závrate, ľahnite si a pomaly zdvihnite nohy hore. Zabezpečíte tak rýchlejší presun krvi do mozgu.
Zo stoličky alebo postele vstávajte pomaly.
Ak musíte stáť a nemáte možnosť si sadnúť, rozkročte nohy a zhlboka dýchajte.
Jedzte pravidelne a v malých dávkach.
Oddýchnite si, ak máte pocit, že ste unavený a tlak vám klesol.
Môžete skúsiť i rôzne doplnky stravy na zvýšenie krvného tlaku.