Úzkosť

tati

misiak a predtym nez ti to zacalo mal si nejake extremne stresujuce obdobie alebo sa stala nejaka vec, ktora ta poznacila alebo si prilis vela pil,po pripade nejake ine omamne latky:-) alebo to len tak prislo z nicoho nic?a co si s tym spravil?uzivas antidepresiva?

misiak

fidorka 147/96 nieje nejako extremne zvyseny tlak.je zvyseny ale len troska tak sa toho neboj.140/90 je hranica.
tati uzkost nieje o tom ze by si bola myslou inde,alebo ze by si nerozmyslala normalne.ani mimozemstanov nevidime :D
uzkost chyta vacsinou ludi ktory radi a vela rozmyslaju.hlevne vysokoskolaci a pod.takze vzdy budes vediet aky je rok a budes aj vediet vypocitat linearnu nerovnicu :D ale budes mat zle pocity.to je uzkost.ked sa necitis dobre ale hlava a rozmyslanie funguju normalne dokonca mozno az nadpriemerne :)
ale urcite sa naucite ovladat aj tie zle pocity baby.mozno pomozu lieky,mozno terapie,mozno zmena partnera ale urcite nieco zaberie.
hlavne sa nepozorujte a vykonavajte nejaku cinnost.
aj ja sa najlepsie citim vonku medzi ludmi.
mam rad ludi.
pekny dnik

tati

fidorka vcera som to prave citala.jeden z hlavnych priznakov uzkosti je zvysujuci sa krvny tlak,mas pocit,ze ti ide srdce vyskocit,niekedy to dokonca moze mat velmi podobne priznaky ako infarkt a ludia s tym idu na pohotovost a zistia,ze su kompletne zdravi...ked to na teba ide skus fukat vzduch do sacku alebo 5krat sa zhlboka nadychnut a vydychnut.to uz ale pravdepodobne vies,vraj to pomaha:-)mne osobne vzdy pomoze sa o tom s niekym porozpravat...ako to prave robim.a mimoto prave riskujem svoje zamestnanie:-)

tati

misiak,ja som uz presla vsetkymi strankami zameranymi na tuto problematiku,ale mam pocit,ze nic z toho neplati na mna. nemam depresiu,ani samovrazedne myslienky,som schopna ist do prace a dokonca 'clubbing' (mimochodom to mi vzdy pomaha),nicoho sa nebojim a nemam ziadnu fobiu,viem ako sa volam a ktory rok je,nekomunikujem s mimozemskymi civilizaciami a predsa je to tu!fyzicke priznaky ktore mi nedavaju zmysel a nic nezabera!!!ja som nikdy nemala ziaden problem,az na ten vztah,ktory ma kompletne poznacil a nejak mi to pretrvava napriek tomu,ze su to uz 3 roky dozadu:-(

fidorka

mišiak a tati..ste zlatí...takže aj vám bolo a tebe tati..aj je...no aj mne je fakt niekedy hrozne..a teraz sa mi k tomu ešte pridalo...to pálenie na hrudi...toho sa bojím najviac..a všimla som si, že aj tlak sa mi už druhý deň zvyšuje.., včera som išla večer von...a tlak som mala 147/96...-bože viš ako som sa bála...,,,má tu niekto podobnú skúsenosť,,,že sa mu pri úzkosti zvýši aj tlak????....včera mi ani lieky nepomáhali....dnes mi je ešte trošku čudne

tati

fidorka,mne to zacina zvlastnou uzkostou,ktora sa stupnuje do triasky a triaska sa supnujr do pocitu na vracanie.ked to zacalo po prvy krat,tak som veru aj vracala.teraz je to uz len pocit na zvracanie.ked to na mna pride nemozem jest.uz len myslienka na jedlo a napina ma...ale anorekticka nie som:-)psycholog povedal,ze som velmi emocionalna,ale preco to potom zacalo teraz?nemam ziadnu vypatu situaciu...

misiak

tati ja ti neviem.:) velakrat som to pisal.uzkost ma prekvapila pred par mesiacmi,ale uz je nastastie vsetko ok.
boli to hlavne zle pocity,ziadne fyzicke priznaky.
bal som sa ze si nieco spravym.prvy mesiac som sa strasne bezdovodne bal,potom strach opadol a ostali len zle pocity a myslienky,ktore postupne tiez opadli.
to si clovek len musi uvedomit ze je to len jeho fantazia a ziadna skutocnost.
teraz sa to dobre pise ale zo zaciatku to bolo peklo!

fidorka

pre tati...a ako sa u teba tá úzkosť prejavuje??? tiež ti je zle??? mne je niekedy hrozne...alebo mám strach..hneď mi vyskočí tlak..ako aj včera...mám potom pálenie na hrudi a bojím sa ešte viac..niekedy je aj mne na zvracanie.....a podobne..pekný dník

tati

misiak ja som tu po prvy krat a ako tak pozeram meno tatiana je pravdepodobne prepojene s uzkostou:-)ako bojujes s uzkostou ty?teda predpokladam,ze nejaku mas,ked si tu:-)ja uz neviem koho navstivit.bola som u psychologa,dala som si spravit vsetky mozne vysetrenia,cvicim jogu,dokonca som podstupila regresnu terapiu a stale nic!!!teraz rozmyslam ci to nebude stitnou zlazou,nakolko chodim na endokrinologiu a kazde rano uzivam thyroxin...

misiak

tanicka a je ten novy priatel ten ktoreho myslim aj ja? :D
teraz tu mame 2 tanicky? tati v tom pripade ti neviem poradit.ale zrejme to prejde tak ako vzdy.uzkost pride aj ked ju vobec necakas.