Úzkosť

ppmmz

podlupou.blogy.atlas.sk
Vrelo odporúčam prečítať, hlavne tá sraaašne dlhá diskusia k tomu čláku je zaujímavá. Oplatí sa stráviť trochu viac času pri tej didkusii. Rôzni ľudia tam píšu svoje vlastné skúsenosti s atakmi aj s liečbou.

lencok1

Kati inak vidim sa v Tebe, v niektorich veciach, co si pisala poobede ten dlhy prispevok a ze mas z kazdeho rosku trosku, ze by si sa nasla vo viacerich diagnozach. Inak aj mna ta uzkost drzi od detstva, ale ja uz presne viem, co sa ako ma, od ranneho detstva az po dnesok. Az ked som to pochopila, zacala som s tym narabat tak, aby mi to, co najmenej ublizovalo. Mnoho krat si hovorim, ze som bola iba dieta a nevedela som si robit vlastne nazory, teraz som dospela, cize mam moznost svoje nazory, konanie, myslenie zmenit.

katkaxxx

no s tym "hanbenim sa ist k psychiatrovi" som si toho tiez dost prezila :) ked si spomeniem ako som stresovala prvykrat ked som tam isla, tak mi je to az smiesne teraz :) mne to totiz pride uplne normalne ze tak ako clovek moze ochoriet fyzicky, moze ochoriet aj psychicky. a ze tak ako potrebuje lekara pre telo, tak potrebuje lekara pre dusu. neviem preco sa ludia k tomu stavaju tak ako sa k tomu stavaju. ale mne samej tiez trvalo kym som to pochopila. s tym alkoholom... no ja uz som radsej ticho, lebo mne je to cele akesi nepochopitelne :)

lencok1

Doktorka ma v podstate pravdu, poznam mnoho ludi, ktori svoje depresie a uzkosti nezvladli, hanbili sa, nechceli si dat pomoct a skoncili pri alkohole. Ti "stastnejsi" nasli odvahu a navstivili psychiatra. Dnes sa tomu robi aspon ako taka osveta.

katkaxxx

vidis to.. a ja bohuzial uz od ranej puberty viem co je to uzkost :( lenze moji rodicia neodpozorovali ze sa so mnou nieco deje, vzdy len povedali ze to je puberta. a dodnes nevedia ze ju mam potvoru jednu :) lenze ja uz som velka a mudra a uz s nou bojujem a pekne ju chytim pod krk a s nou zatocim :)) u nas v rodine tiez nikto nemal.. ani uzkosti ani depresie pokial viem a aha, ja som ju dostala mrchu jednu :)

sunie

hihi, tani teraz citam tvoj prispevok, tak tie nakupy neboli myslene na teba ale dobre to doslo do rany takze to tak mozno teraz vyzera :DDD no pisala som to hned po katkinom prispevku. gratulujem k novym cizmam, tak mas vianoce v predstihu. ja este darky nemam pokupene, tento rok nestiiiham.

sunie

nie, neriesim problemy alkoholom ale ludia su rozni a problemy riesia rozne -niekto ide na prechadzku, vykeca sa kamosovi, baba zbehne na nakupy :D niekto si lupne, snupne a tak.
pravdepodobnost ze alkoholikov potomok bude tiez alkoholikom je podla mna taka ze to moze byt pravda ALEBO si zoberie dieta z toho take ponaucenie ze sa alkoholu bude na mile vyhybat kedze vidi co alkohol robi s jeho rodicom.
s uzkostou je to podla mna tak isto, moze sa zdedit, nemusi,zdravy clovek ju moze ziskat zivotnymi situaciami atd. u nas v rodine nikto nemal PP/depky ani nic podobne, ja som to tiez ziskala. do 20ky som ani netusila ze ma take nieco stretne.

tatiana26

Katka ty keď začneš písať, tak to stojí za to :) Ja som sa vybrala ešte na ďalšie nákupy (ale až po neurole) a mám aj čižmy, takže už mám pokoj tento rok :) Trochu si oddýchnem a dám sa ešte na jedny medovníky dnes, však tie včerajšie sa samozrejme pojedli... :)

katkaxxx

sunnie ale ved nejde len o to ze AD sa s alkoholom neznesu.. kebyze neberies AD, tak to riesis alkoholom? asi tazko. je tu viacero ludi bez AD a alkohol nepotrebuju. alkohol je jedna z najvacsich blbosti na svete ak sa vymkne spod kontroly. vies preto napr som spominala ze moc neberiem do uvahy statistiky tohto typu, lebo napr. priatelov otec je alkoholik, stratil rodinu, stratil vsetko. vo vsetkych statistikach sa uvadza ze je velka pravdepodobnost ze alkoholikov potomok bude tiez alkoholikom. moj priatel vobec neinklinuje k alkoholu, absolutne nic v tom nevidi a ja si myslim podla toho aky je a aky bol ze alkoholizmus je to posledne co by ho v zivote postretlo, lebo je to jeden zodpovedny a mudry chalan a nikdy sa nechyta takychto barliciek. ja viem ze nikdy nehovor nikdy, ale ja tomu neverim. takisto ako neverim tomu ze ked ja mam uzkost, tak to zakonite musi zdedit moje dieta. dodnes nie je jasne co presne sposobuje uzkost, ale vsade sa docitate ze su to casto zivotne pribehy konkretnych ludi, stresy, problemy, traumy atd. uz sa v tom nejak zamotavam, tak to radsej necham tak :)