Úzkosť

tatiana26

No my máme za sebou ďalšiu noc, že sme sa vyspali málo a zle, lebo malý kašlaaaal ako o život a čuduj sa svete, zobudila som sa spokojná... ono čím menej spím, tým mi je lepšie tuším... :)

Matus111491

Pre všetkých panikárov, ktorí ešte nemajú knihu od Praška. Nech sa páči: cz.lundbeck.com

Ako sa vám darí? Mne je úplne zle. K vtieravým myšlienkam sa mi pridali aj bizarné. Dnes idem psychiatrovi. uvidím, ako to dopadne...

radana21

tatiana-ja som tu uz pisala ze problem so spankom nemam mam skor problem vstavat;)vzdy to bolo s otazkou ci novy den bude zas blbec...no dnes rano som vstala s tym ze som sa tesila na to ako si tu s vami pokecam;)a bude mi lahsie;)))
chodim spavat okolo polnoci a vstavame po osmej....tu to tak funguje,robi sa dlho a zacina sa neskor aj maly zacina v skole o 9.10....ale mam dni kedy citim unavu poobede a som vdacna za to ze maly mi povie ze je unaveny a chce si ist lahnut tak si idem na hodku pospat s nim ale to je malokedy ale pomoze mi to vzdy!!!a kava ta ma prebere stale ,len dufam ze nic take ako som sa tu docitala mi v buducnosti nehrozi(vraj je babam z nej zle a busi im srdce...)

radana21

no uvidim co povie lekar este musim pockat do augusta;)
co sa liekov tyka a v podstate aj mojej choroby vsetko je pre mna nove do predvcera som si myslela ze som jedina na "planete" pretoze som o nikom inom s mojim problemom nevedela...
ale vela o sebe rozmyslam a preberam sama seba...vela sa vraciam do minulosti...a myslim ze ten moj strach v tedy ked som bola sama s mojim krpcom a prislo mi zle mi pripomenul obdobie z puberty-ked som mamine zachranovala zivot...ano dostala sa z toho som presvedcena ze keby mala pri sebe niekoho komu sa moze zdoverit so svojim problemom mala by som o jednu zlu spomienku z minulosti menej...aj napriek jej pokusu si myslim ze je to velmi silna zena a poviem vam dari sa jej uplne super;)))

tatiana26

Baby ja mám také obdobia, že som brutálne unavená, furt by som spala, večer ledva oči držím otvorené a potom mám obdobia, že je polnoc a ja sa ani nechystám do postele...v tom prvom období spím ako zabitá a v tom druhom je to už horšie...a teraz duplom, lebo malý celú noc kašle...
vy to so spánkom nemáte takto v takých fázach?

tatiana26

No AD nie sú zázrak...po prvé, je dosť ťažké nájsť také, ktoré ti sadnú...môžu to byť prvé, ale aj jedenáste...po druhé, na začiatku užívania, cca 2 týždne sa príznaky výrazne zhoršia, až potom nastupuje pozitívny účinok... po tretie, je problém ich vysadiť, vždy je to hazard, či to vyjde, či sa to nevráti atď...
AD dodávajú telu serotonín, ktorý nám chýba - resp. toto medicína uvádza ako hlavnú príčinu našich stavov, že chemická nerovnováha v mozgu...majú dosť vedľajších účinkov a nie je zaručené, že ti pomôžu...sú aj jedinci, ktorí sú na ne nejakým spôsobom rezistentní...takže to len aby si zhruba mala predstavu...

predpokladám, že lekár sa ťa najskôr podarí nastaviť na nejaké benzodiazepíny, čo sú návykové oblbováky, ale vyskúšali sme ich všetci, hlavne preto, že tie vždy fungujú :)

ja myslím, že skôr ako psychiatra či psychológa je dobré skúsiť dychové cvičenie, relaxácie a naštudovať si niečo o tom...knihy od Praška sú na to ideálne... a potom psychiater plus psychológ, to je vraj najúčinnejšia kombinácia, jeden sa zameriava na telo, druhý na dušu...

katkaxxx

radana to s mamou mi je luto :( sudiac z toho ze pises ze sa "pokusila" tak dufam ze mama zije a ze to zle ma za sebou..
ja s AD skusenosti nemam, takze ti neviem povedat, vyskusane mam len parkrat lexaurin a pred par rokmi neurol (asi 3x).. ale urcite nefunguju ako vymyvace spomienok, ak ked aj to by sa niekedy zislo :)

radana21

no ved treba si z nasich problemov robit aj sradnu aspon vtedy ked mam dobru naladu;)))lebo uz sa opakujem ale odkedy som vas tu nasla je mi akosi lahsie na dusi;)))

tatiana26

Radana som sa zasmiala, že vymývače spomienok :D neviem o tom, že by niečo také existovalo, ale mohlo by to byť v niektorých prípadoch fajn...