Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

sad20

dievcatkoTT, ja mam panicke uzkosti, uz 3 mesiac doktorka my dala neurol teraz my ho vysadza mam asi abstinencne priznaky lebo zvknem mat teraz uzkosti lieky my dala preto aby som vobec dokazal zacat chodit medzi ludi, cinnosti.

rena23

dievcatko, mas pravdu, to tu este nikto nespominal, ale mne psychiater uz na prvom sedeni povedal, ze uzkost sa spaja s plytkym dychanim, co sposobuje nedokyslicenie mozgu, tym aj centra strachu a tym sa uzkosti zhorsuju. Ked to zacina, casto mi stacia aj dychove cvicenia, s jogou mam tiez velmi dobre skusenosti. :-)

dievcatkoTT

sad20, dakujem za radu :) snazim sa byt stale medzi ludmi, ale tak niekedy kazdy potrebuje byt chvilu sam..ty mas uz ako dlho uzkostne stavy?aj nieco beries na to??bol/a si u doktora?
ja to mavam tak sem-tam, ono zacala som "nebojovat" s tymi myslienkami a s tym stavom co pride..chodim na jogu a ked citim ze nieco sa deje, tak necham nech tie myslienky odplavaju..a teraz mi je celkom fajn..ale nechcem to zakriknut hehe..zasa su tu uprsane dni, tak dfm, ze to nepride znova..a inak vrelo odporucam jogu!!!!! je to fakt velmi dobra vec a hlavne dychanim sa naozaj "rozdychat" vsetko :))))))) hlavne treba chciet :))) dzte sa lidicky :)

rena23

sad20, nie len samotari trpia uzkostami a samotarstvo same o sebe nie je pricinou uzkosti. Pricina sa hlada tazko - pravdepodobne potlacene emocie.

sad20

dievcatkoTT mne to zacalo tak isto najskor som sa budil v noci ale sa to zacalo zhorsovat snaz sa stale nieco robit a byt medzi ludmi

rena23

charlie89, nepamatám si, ci si bol na tejto téme uz dávnejsie, lebo uz som sem aj na "depresiu" velakrát písala, ze sa mi podarilo preliecit vdaka dynamickej terapii. Beriem aj ad, ale nie som si ista, ci mi pomahaju. A co robim, proti tym "beznym tazkym chvilkam" som napisala v minulej odpovedi. Okrem toho som zacala brat vyzivovy doplnok Stressease od Jamieson a velmi mi pomaha. Prve dni nic, tak som si myslela, ze sam zbytocne vyhodila peniaze, ale po tyzdni som sa zacala citit super a odvtedy to trva - som uplne bez naznaku depresie a uzkosti.

charlie89

rena:
u mna je to tak isto uzkost ma obchadza a prichadzaju na mna slabsie depky...a trochu strach z buducnosti ale inak fajn no a tie neprijemne pocity na tele to pichanie idem 11nov, na gastroskopiu tak sa uvidi lekar povedal ze mozem mat helicobactera tak uvidime neham si to radsej prekuknut cele nech viem na com som....a rena co sa tyka depresii ako tie zvladas? ak sa smiem spytat?