práca-ponižovanie od manžela?

Príspevok v téme: práca-ponižovanie od manžela?
dedrina

Ahojte. Manžel stratil prácu, začína podnikať. Viem, že rozbeh trvá pridlho a žiada si to aj určitú investíciu. Mám strach, že mu to nebude vynášať. Snaží sa, behá okolo toho, myslím si, že až niekedy príliš. Keď sa ho pýtam, prečo musí jazdiť z jedného konca na druhý, nabehá xy km, povedal, že nemám to riešiť. Pýtam sa ho ako to vidí, povedal,že nemám riešiť, že sa mu nemám starať do jeho práce a bude sa snažiť zarobiť. Nato moja otázka a ak nie? Ak to budú len náklady koľko to mám vydržať 3 mesiace, pol roka? Mykne plecami. A ak sa ti nič nevydarí? Odpovie: Riziko podnikania. Ked sa pýtam ďalej, čo bude ako si to predstavuje, vybuchne, že čo chcem stále riešiť, nazve ma slepicou ak nie horšie. Hovorím mu, že mám strach, on na to, že ty máš strach zo všetkeho, len počúvam nerieš,nerieš,nerieš. Mám to vážne nechať tak a prestať riešiť? (povedal, že ak neprestanem riešiť, tak mi bude hovoriť stále, že som taká-onaká a že odíde od nás)Trochu ma to trápi - dosť ma to trápi, máme predsa rodinu. Je to odo mňa hlúpe, že sa ho pýtam? Ja viem, že chlapi to nemajú radi, ale že by až takto mali reagovať? Možno moja chyba, že ho ,,nepodporujem,, snažila som sa ho podporovať, ale myslím, že sa to uberá nie správnym smerom. Na to mi ešte povie, že ja som lajik a mám nechať všetko na neho. A tie urážky sú mi veľmi nepríjemné, ale neviem sa pretvarovať, že je všetko v poriadku a že nemám strach-mám. Dnešná doba nie je ľahká. Fuuu, neviem ako sa mám s tým zmieriť a byť kľudná.....

mliečko

Skôr si myslim že by tu ani nešla keby jej to povedal.Nemysliš huuuuuuuuuuu.
Ale asi ju to trapi preto si našla toto forum a rieši to tak/musi si nejak ulavit.Ako to držat v sebe.A podla mňa 100x lepšie ako keby sa zdôverila nejakej kamoške v okoli a ta by ju potopila.A tak ma aku taku istotu.

dedrina

Myslím si, že to nie je ohováranie, ja som chcela len radu, a som vďačná za akékoľvek rady. Človek keď nevie kam má skočiť, tak je rád, že aj neznámy ludia mu pomožu,poradia a možno zobudia zo sna....

pravy huhu

Urcite by to nebolo dobre, keby ti vsetko hovoril. Vyvseila by si to sem na internet a niekto by tvojmu muzovi kseft vyfukol a deti by kvoli tebe nemali co do ust.

mliečko

No podla mňa nie je spravne ked ti toto hovori.Pretože ste rodina a mala by si o všetkom vediet.
Lebo ked sa niečo stane aj ty možeš prist napr.o strechu nad hlavou a čo deti_potom pojdete pod most?Maš pravo tiež rozhodovat o nejakych veciach.
Si zober teraz sa do toho nemaš motat.A čo tak ked sa mu nepodari čo chce a zadlži sa?kto to odskače?len on?alebo cela rodina?asi cela rodina.
Ked dvaja ludia spolu žiju a maju spolu deti maju o všetkom rozhodovat spolu.
A nie že ty si slepica a ničomu nerozumieš.To čo je za argument?

dedrina

Asi máte pravdu. Ale je tam aj vela vecí, ktoré som nespomínala. Aj tak dakujem. Verte mi, že nie som zlý človek. Chcela som podporu, ale aj negatívne príspevky pomôžu.

Krasomil

A jinak mi dost připomínáš mně blízkou osobu a můžu ti říct, že mi z toho taky tečou nervy. Strach úplně ze všeho, jenom to na člověka hodí nervozitu, přitom by spíš potřeboval podporu.

Krasomil

Má to i tak těžké, je pod velkým stresem a ty mu to tímhle ještě zhoršuješ. Snaž se ho naopak podpořit, snaží se jen postarat o rodinu. Potřebuje podporu a ne výčitky, pak mu logicky vytečou nervy a nazve tě něčím, čím ani sám nechtěl. Musíte držet spolu, jinak to nezvládnete.

kafe

Uvedom si, že strach ani obavy o budúcnosť ti nepomôžu a VôBEC nič nezmenia. Maximálne tak niečo k horšiemu. Dáko bolo, dáko bude. Ak mužovi nedokážeš veriť, tak sa radšej o jeho podnikanie nezaujímaj. Ak skrachuje, neni to koniec sveta - prejdi si krok po kroku, len v mysli, čo asi urobíte. Ak sa mu bude dariť, tak isto si predstav, ako to asi bude vyzerať. Len mám taký tichý pocit, že ani ten úspech v podnikaní vám veľa radosti do života neprinesie. Takže je vlastne jedno či skrachuje alebo uspeje.