Krém na suchú a citlivú pleť

Príspevok v téme: Krém na suchú a citlivú pleť
suchá pleť

Čaute, mám taký problém, v poslednej dobe sa mi zhoršil stav pleti, mala som ju suchú aj predtým ale teraz je to nejako viac. Mám ju suchú, citlivú, drsnú na dotyk a olupuje sa mi. Tak som si nedávno kúpila novinku od Nivea, krém z radu pure&natural na suchú a citlivú pleť, no nechápem ako je možné, že mám po ňom pleť ešte viac vysušenú. Tak by som sa chcela opýtať, či neviete o nejakom fakt dobrom kréme, ktorý mi naozaj pomôže, niečo čo máte odskúšané napr. aj z lekárne...díki za rady ;)

xy:)

je kopec olejov, na nete sa da dopracovat ktory k comu je, su lacnejsie a aj drahsie napr. olivovy, hroznovy, mandlovy, arganovy, sipkovy, marhulovy. da sa zakupit aj neutralny bez vone. okrem toho krem si viem spravit aj sama a to prave z olejov a masiel. ale komu nevadia chemikalie a predrazene drogeriove kremy, tak nech kupuje nadalej vychytavky typu garnier, nivea, a pod. len potom je fakt blbe, ze produkt nefunguje aj napriek vysmiatej slecne v telke.

sydney

pouzivam aj 100% bio kokosvoy olej panensky za studena lisovany ,a ten striedam s bambuckym maslom,lebo ma kokosvou aromu,ale plet je uzasna

dedy

xy, nad kokosovým olejom uvažujem, avšak neznášam vôňu kokosu, čo je trochu problém :D viete odporučiť nejaký spoľahlivý olej bez vône?

mliečko

Aj ja použivam NIVEU klasicku modru.Je pravda že je velmi mastna,ale ak si daš trošku je velmi dobra na suchu plet.
Ja si ju ešte obohacujem o KOENZYM Q10.Kupim v tobolkach a vytlačim 2-3tobolky do kremu a poriadne rozmiešam.

suchá pleť

Kokosový olej, hmm...nechcem zbytočne míňať peniaze, tak by sa mi zišlo niečo, čo naozaj pomáha, po čom budem mať konečne peknú pleť ;)

xy:)

mozes vyskusat olej na tvar - napr. kokosovy. dobre sa vstrebava, nezanechava mastny film, pekne hydratuje. stoji za vyskusanie.

dedy

Súhlasím, že nivea je trochu ťažká na pleť, mám z toho nejaký taký podobný pocit, avšak nič lepšie som zatiaľ neobjavila, som teraz v dileme či kúpiť tú dolivu, len neviem nakoľko mi pomôže. Počula som aj o bio kokosovom oleji, ten je vraj tiež účinný, avšak neviem sa odhodlať na zmenu, aby sa mi stav pokožky opäť nezhoršil :)

sydney

ma suchu a extra citlivu plet a pouzivam biodermu atoderm po zinc,som nadmieru spokojna.a pred spanim si namiesto tejto biodermy davam 100% bambucke maslo,odporucam :)

suchá pleť

No práve tú klasickú niveu som doteraz používala, ale nejako mi zaťažuje pleť, nejaký jemnejší krém by sa zišiel na citlivú pokožku ;)