Antikoncepcia mirena

Príspevok v téme: Antikoncepcia mirena
majka1960

chcela by som sa opytat ake skusenosti mate s hak mirenou ....ci ste z nej nepribera alebo ake mate popripade neziaduce ucinky... a este by som sa chcela opytat , mne moj gynekolog predpisal mirenu koli tomu, že mam velmi silnu menstruaciu , tak sa chcem opytak ake skusenosti mate s mirenou a menstruaciou...dakujem

tvojamamka

bella12 ty mi trosku zavanas takou fajne zakojenou krizikarkou. sa spamataj. nebud trapna s tymi vedlajsimi ucinkami. kazdy liek aj kazda zdravotnicka zalezitost ich musi mat vypisane v liekopise. fakt je ale ten ze, malokedy sa vyskytuju a su velmi ojedinele. mirena je velmi dobra vec. ludi co riesia take picoviny ako ty, ci je vajicko uz uchytene alebo nie je a ci je to uz potrat alebo nie, povazujem za retardovanych. uprimne ta lutujem, nechcme si predstavit v ake jebnutej rodine fanatikov si musela vyrastat.

marcela7271

Predám_MIRENU Predám antikoncepčné vnútromaternicové teliesko MIRENA.Ja si ho nemozem dať zo zdravotných dovodov.Exsp 6/2013_marcela7271@centrum.sk__130EUR.PREPAČTE_KAZI_SA_MI_KLAVESNICA

marcela7271

Predám_MIRENU Predám antikoncepčné vnútromaternicové teliesko MIRENA.Ja si ho nemozem dať zo zdravotných dovodov.Exsp 6/2013_marcela7271@centrum.sk

marcela7271

Dobrý.Ja_som_si_kúpila_MIRENU,ale_prišli_mi_na_problém_so_štítnou_žlazou.Ak_má_niekto_zaujem_rada_mu_ju_predám.130EUR.Exp.6/2013.Veľmi_by_ste_mi_tým_pomohli.marcela7271@centrum.sk

marcela7271

Dobrý.Ja_som_si_kúpila_MIRENU,ale_prišli_mi_na_problém_so_štítnou_žlazou.Ak_má_niekto_zaujem_rada_mu_ju_predám.130EUR.Exp.6/2013.Veľmi_by_ste_mi_tým_pomohli.marcela7271@centrum.sk

bella12

majka, vnútromaternicové teliesko je v prvom rade ani nie tak antikoncepčný ako potratový prostriedok. Slovo antikoncepčný vyjadruje, že zabraňuje počatiu. V prípade Mireny však k počatiu často dochádza, žena sa o tom však nedozvie, pretože teliesko sa následne postará o to, aby sa oplodnené vajíčko neuchytilo v maternici a bolo vypudené z tela von. Je to zjavné už z príbalového letáku k Mirene, ktorý popisuje princíp jej fungovania:

Mirena zabraňuje otehotneniu tým spôsobom, že riadi mesačný vývoj výstelky maternice, takže endometrium nie je dostatočne hrubé na to, aby mohlo dôjsť k otehotneniu. Mirena tiež bráni gravidite tak, že spôsobuje zhustnutie hlienu pri krčku maternice, takže spermie nemôžu vniknúť do maternice a oplodniť vajíčko.

Výrobca zavádza, ak považuje za moment otehotnenia moment uchytenia oplodneného vajíčka vo výstelke maternice (endometrium) a nie moment spojenia vajíčka so spermiou. Zároveň tým priznáva, že s Mirenou dochádza k počatiu a jej antikoncepčný účinok(zabránenie splynutia spermie a vajíčka) zlyháva.

Po zavedení telieska do maternice zostáva v pošve visieť časť vlákna (slúži na vybratie telieska). Toto vlákno spája maternicu s pošvou a umožňuje baktériám pošvy prístup do inak sterilného prostredia maternice, čo môže zapríčiniť mnohé zápaly vnútorných ženských orgánov. Okrem zápalových ochorení môže teliesko spôsobiť aj iné zdravotné komplikácie (uvádza sa okolo 30), ako sú napr. abnormálne krvácanie, bolesti v malej panve, bolestivá menštruácia, alergické reakcie, vypadávanie vlasov, bolesť chrbta, perforácia (prederavenie) maternice, čo môže zapríčiniť následnú neplodnosť.

Majka, ak máš problém so silnou menštruáciou, zvážila by som radšej iný spôsob "liečby". Teliesko zostáva vždy len cudzím, neprirodzeným objektom v tele ženy. Navyše, nie je možnosť opakovaných potratov vlastných detí príliš veľkou cenou za prípadné vyriešenie problému s menštruáciou?

veronika58

mám 10 ročnú skúsenosť s Mirenou a bola som veľmi spokojná. Tiež mi ju lekár aplikoval z dôvodu silného menzesu a v čase keď som ju mala , tak som používala len slipkové vložky. Zároveň to slúžilo aj ako antikoncepcia. Nepriberá sa z nej , menzes je slabý, nebolestivý a Mirena je veľmi pohodlná na 5 rokov.