Nechcu nam dat pracovne zmluvy pre odvody

Príspevok v téme: Nechcu nam dat pracovne zmluvy pre odvody
jennie

Ahojte, som zdrvená a moja kolegyňa tiež. Pracujeme v jednej nemenovanej firme na dohodu o pracovnej činnosti. Boli sme tam 3 mesiace a v pondelok viď 2.4. sme mali dostať pracovné zmluvy. Kolegyňa sa v piatok po práci začala pýtať na pracovné zmluvy, ako nám boli sľúbené v januári. Naša šéfka hrala prekvapenú akoby o týchto zmluvách nič nevedela, čo nás riadne zaskočilo. Kolegyňa je stále na úrade práce ako nedobrovoľne zamestnaná. Bolo jej povedané, že zmluvu dostane, ale má to háčik. Vedenie chce brať dotácie od štátu na odvody a podmienkou je uviazať sa na 2 roky bez toho, aby mohla sama odísť na svoju žiadosť. So mnou je to ešte horšie. Som samoplatiteľka zdravotného poistenia, čiže som dobrovoľne nezamestná. V piatok mi bolo povedané od šéfky, že ak chcem zmluvu budem robiť za minimálnu mzdu a 150 eur pôjde štátu na odvody alebo pôjdem na úrad práce, zaevidujem sa a budem opäť 3 mesiace na dohodu a peniaze čo by mali ísť štátu pôjdu mne na ruku a potom budem mať takú zmluvu ako kolegyňa na 2 roky. Neviem čo mám robiť, lebo ani jedno ani druhé mi nepríde veľmi výhodné, ale prácu potrebujem. Čo by ste robili na mojom mieste?? Ďakujem za rady

jennie

to by nebol zlý nápad, ale naša šéfka je právnička, robím pre právnicku firmu a s tým by som asi neobstála, podľa mňa to mali na mňa a kolegyňu vopred nachystané a preto si neviem dať rady

Magy

co by si mala spravit?
urobit sa hlupou a spytat sa na to este raz, ze si to prvy krat vobec nepochopila, nech ti to vysvetlia este raz - a pritom to nahrat cele skrytou kamerou. dnes je to uz pomerne jednoduche, su take co su v pere, zapalovaci, hodinkach. no a potom uz len nahlasit firmu aj s dokazom o protipravnom konani.

akykolvek pravnik ti za velmi lacny peniaz spise dobre znejuci list, ktorym akoze zalujes firmu atd...
bol by som velmi prekvapeny, keby sa nezlakli.
za kratenie dane a odvodov su strasne palky pokut.

ci by ti to ale pomohlo najst pracu, resp. by ti ju dali oni uz legalne, dost pochybujem. ak by si na nich spravila take bububu, mozno by ta zamestnali normalne, ale potom tak dusili, ze by si asi zutekala sama.
ludia su svine... :(