Vysoká škola-ísť alebo neísť?

Príspevok v téme: Vysoká škola-ísť alebo neísť?
hardynka

mám pred sebou obrovskú dilemu.Isť ,alebo neísť?.Chystala som sa celý život na právo-avšak,teraz nad tým tak rozmýšlam.Má to vôbec význam?..Vysoká škola dnes už tak vela ani neznamená,to vzdelanie už má takmer každý.Nie som odkázaná na to ísť študovať.Môj otec žije v zahraničí,konkrétne v Norsku,kde platy vysokoškolákov sa velmi nelíšia od platov napr .upratovačky,čašníčky,alebo predavačky.Platy sú vysoké,prácu tam nie je ťažké nájsť,a človek sa nemusí trápiť že nevyžije. Na druhej strane by ma však štvalo,keby o 5 rokov zarezávam niekde v zahraničí, a poviem si,že v tomto období osm už mohla mať titul.Neteší ma predstava 5 rokov žitia zo 100-150 € vreckového na výške,plus brigády za 1,50/h povezdme,pričom viem,že keby som v zahraničí,môžem si dovoliť toho omnoho viac,vyšší životný štandard a podobne.Neviem,či je moja myšlienka súvislá,len by som chcela počuť názory starších a skúsenejších .

sweater*

hardynka, keby som ti dal moj mail vedela by si mi poskitnut nejake informacie o moznostiach studia a prace v norsku? ked tam mas tatina... diky :)

Maoam

uprimne? chod do zahranicia, nejaky rok,dva sa mozes zabehat, pracovat + sa naucit jazyk a potom chod na zahranicnu VS, podla krajiny si mozes poziadat o stipko

ked uz a si mlada, tak vystuduj zahranicnu VS (ak chces)

druha moznost je urobit si v zahranici odbornu skolu, v zahr. je iny skolsky system a mnohi ludia nemaju VS, ale maju odborne vzdelanie, skoly, ktore si robili PO maturite, tie skoly trvaju v zavislosti od odboru 2-4 roky

ich vyhodou je uzka prepojenost s praxou, mnohe firmy si takto vychovavaju ludi a väcsinou ta potom vezmu po skole na stalo k sebe, ak su spokojni

sweater*

zalezi urcite od toho aku pracu chces robit, to po prve a ci chces zostat tu u nas, pretoze tu uz pomaly aj na predavacku potrebujes VS, kto vie len naco..