Môj problém s priateľom

Príspevok v téme: Môj problém s priateľom
Monika123

Ahojte.. Mám taký divný problém.

Som s priateľom 4 roky. Je to úžasný chlap,ktorý si ma veľmi váži, je ochotný, je schopný zrušiť všetky plány, je milý...miluje ma.

Na druhej strane, robí to sám - od seba, bez žiadnych nejakých mojich výstupov, ani to od neho nežiadam pod nejakou zámienkou. Proste je taký.

V poslednej dobe sa mi preháňajú hlavou rôzne myšlienky. Myšlienky o perspektíve nášho vzťahu.

Totiž... Neviem,či je to tým časom čo sme spolu a ja už si neviem čo začať, ale..

Ja mám rada kultúru, šport, bavenie sa aj o odbornejších veciach, knihy, fotenie a pod. On je úplný opak. Možno ten šport..párkrát sme boli na bicykli.
Ale čo sa týka ostatných vecí...Jeho to moc "neberie".
Potom nadobúdam pocit, že je "jednoduchý". Pretože akonáhle sa rozprávam so známym, kt. je opak jeho, som z toho uchvátená a očarená. Ten môj mi pripadá ako ťuťko.

Nehádavame sa často, vážnejšie hádky boli možno dve ale vyriešili sa.
Občas, keď nemá svoj deň a je nevrlý, mu poviem, že sa chová ako "bulo". Mrzí ma to, na druhý deň prosí o odpustenie s ružou v rukách.

Ako to píšem, vidím aká som hrozná a možno príliš náročná, ale neviem ako to mám chápať.

Neviem či mu to mám povedať, či sa ho to nedotkne.

Ale nepríde mi normálne, aby som bola očarenejšia z niekoho cudzieho ako z vlastnej lásky :(

anjelik

Monika, tvoj problém problémom byť nemusí, keď pochopíš pár vecí. My sme bytosti živé a ako také sa musíme prejavovať. A od druhých očakávame, že nám v tom budú nápomocní. Najpríjemnejšie je pre nás niečo robiť, čo nás zaujíma..pre teba sú to knihy, rozhovory na rôzne témy...to je to, čo ti je najbližšie. A teraz tvoj priateľ, ktorého miluješ, ale ako sa vraví, nie je to tá istá vlnová dĺžka, ktorá by teba zosilňovala v tom príjemnom. Ako to urobí trebárs známy, ktorý je vyladený rovnako ako ty. Predpokladám, že si mi porozumela, ako to myslím..:o)
Takže sa môžeš rozhodnúť, čo chceš. Či chceš mať vedľa seba sebe podobnú bytosť, ktorá ťa bude rozvlňovať a zosilňovať, alebo priateľa, ktorého máš teraz. Kde to asi nikdy hroziť nebude. Samozrejme, lásku ako takú nevylučuje ani takýto vzťah. Pochopíš, že je taký a taký a nebudeš od neho čakať viac. Ak budeš chcieť debatiť, debatuj so známym. Ale nepleť si dobrý pocit z debaty s láskou. Uvedom si totiž jednu vec. Ak má niekto kapacitne na 100% a dá ti 10%..a niekto na 5% a dá ti 5% porozumenia...kto ti dal viac??? Je ovšem ľahšie ísť cestou vyhľadávania sebe podobných ako vytrvať s tými " jednoduchšími " :o)

AdamKrt

Monika123 - mna tiez bavi uzky okruh specifickych zalezitosti, ktore bavia velmi malu cast populacie, ale pochybujem, ze prave to by mi stale v ceste najst dobru partnerku.

Informacie hladam pri zdroji a nebudem si predsa robit z partnerky moj osobny stroj na zabavu. Treba si najst prienik zaujmov, alebo si spolocne zaujmy vytvorit.

Jednoducha matematika.
Daj si na papier vlastnosti, ake ma mat Tvoj partner. Zisti si statistiku, kto ma kolko vlastnosti. Urobis si statisticky prienik a akonahle zacnes kombinovat vlastnosti, tak sa Ti rapidne zacne zuzovat okruh potencionalnych partnerov. Nakoniec zisist, ze si dosla k takemu cislo, ze je to jeden zo 100 miliard a este je otazne, ci je zenaty, ci sa mu budes pacit, ci Ta bude chciet on.

Tadialto cesta nevedie. Respektive dojdes do stavu, ked si povies, ze to zostanes do konca zivota sama, alebo sa stanes mniskou :)

Nemozes mat vsetko. Mozes si len vyberat z toho co je. A co potom Tvoj potencionalny priatel ? Nemusi to byt zrovna jeho tuzba, hovorit o praci, ci takychto veciach s partnerkou.

Na toto vzdy hovorim - ze cloveka chytil rapel a chce to hlad a ruske vši :)

Monika123

Nie.

Len si s ním v tomto rozumiem viac, som z neho očarená.

Je to úplne hlúpe a detinské odo mňa a neviem si trúfnuť povedať, že by som sa dokázala rozísť pre to s priateľom - v takej fáze to nie je.

Neviem čo si mám o sebe a o mojich pocitoch myslieť. Normálne to nie je, ale na druhej strane neviem či je správne "ignorovať a zabudnúť"

Monika123

AadmKrt - Možno som to zle napísala, ale spomínam, že by bolo s kým praktizovať veci, ktoré jeho nebavia, ale obávam sa, že ma prestane potom priateľ priťahovať. Pretože ide o muža. S kamarátkami je to bohužiaľ ťažké, ich nebaví to čo mňa.

AdamKrt

Staci najst par kamaratiek, ktore vykryju to prazdne miesto, ktore chces pokryt a mas po probleme.

Preco by Tvoj partner mal byt stelesnenim vsetkeho ? To je problem vela zien, ze maju pomylene predstavy o zivote a ocakavaju niekoho dokonaleho.

Kazdy ma chyby. Niekto tu, druhy inde.