Úzkosť vyvolaná hudbou

Príspevok v téme: Úzkosť vyvolaná hudbou
Meretseger

Rada by som vedela, či je to vôbec možné, alebo či mi len zase raz riadne hrabe:) Jedna konkrétna skladba vo mne vyvoláva silnú úzkosť, niečo na hranici paniky. Je to len melódia, mám z nej cca 2-minútový úryvok - ináč netuším, čo je to zač - a za tú chvíľu ma načisto vynervuje, až by som vyskočila z okna. Čítala som čosi také, že veľmi hlboké tóny môžu v človeku vzbudzovať nepríjemné pocity, ale nemyslím si, že by tu bolo také čosi :-/
S jej počúvaním sa nespája žiaden negatívny zážitok, jednoducho vo mne od samého začiatku vzbudzuje úzkosť.
Is it possible?

killerboy

ludia, neviem ci vy nechodite do roboty, ale na mna uz asi pol hodinu vykrikuje priatelka ze sa mam ist osprchovat a tahat do postele, lebo rano vstavame. a to som naivne dufal, ze zaspi bezo mna a dnes sa budem moct zahrat na impotenta. takze v tejto chvili kaslem aj na svetlo aj na temnotu a idem pod tu sprchu. zelam prijemnu vymenu nazorov!

anjelik

Tak myslela som to , že keď som ja počúvala tú hudbu a ten text čítala...že je to pre mňa obraz depresie a nešťastia..ako postihnuté deti...čo som teda stihla prečítať. Teraz si predstav, že je koncert a tam sa stretne ja neviem tisíc fanúšikov a veselo spievajú o utrpení a žiali a neviem o čom...Zostane tam po nich naveky spomienka..a prídu nové generácie ľudí, na toto miesto a budú sa diviť, prečo sa tam cítia zle??? Tebe sa ešte nestalo, že si bol niekde, kde sa ti zrazu zle dýchalo a bolo ti nevoľno??? Možno pre teba je to len hudba, nijak ťa neovplyvňuje...ale nemyslím, že by to tak fungovalo...Ale jasné, že sa môžem mýliť...:o) Veď neexistuje nič také ako jesenné depresie..to musí byť skutočne náhoda, že sa ľudia na figu cítia práve na jeseň...;o)

killerboy

neviem, co ti napise na to anjelik, ja si myslim, ze to bude u teba vyspelostou. vnutorne si vyrovnany, cize tvoje "vyssie ja" zazilo uz takmer vsetko, preto ho to, co sa deje okolo teba nemoze vyviest z miery. ale mozno je to ko-ko-ti-na :).

wreck

fiha, ty si nejaky komplikovany anjelik. tej druhej casti vobec nerozumiem. ta hudba existuje nezavisle na tom ci sa prave mne zda temna alebo nie. ked si ju pusti niekto iny, bude mat nan vplyv podla toho, ako je nastaveny jeho mozog, bez ohladu na to, aky ma vplyv na mna.

ja som celkovo nastaveny zvlastne. nemam problem pocuvat tu istu temnotu v case najvacsieho trapenia aj v case najvacsej radosti. existuje svedska black metalova kapela dark funeral. na poslednom albume maju skladbu angelus exuro pro eternus (upalovanie anjelov naveky). lyricky je to plne nenavisti, zla a utoku satanovej armady na nebo. hudba v nicom nezaostava - ak existuje nieco ako nenavistna hudba, tak toto je ona. neinspiruje ma to k ziadnej destrukcii, dokonca by som povedal, ze s textom skladby nesuhlasim.

a napriek tomu to dokazem pocuvat bez ohladu na rozpolozenie, ci som vesely, ci smutny, pokojne si dokazem v oboch pripadoch spievat ten isty refren. a co sa pamatam, bolo to tak so mnou vzdy.

tak mi vysvetli, co sa to so mnou deje, lebo nie, naozaj mi nedoslo, ze tieto moje aktivity mozu niekomu ublizovat. :)

anjelik

Ja nemám strach z temnoty.:o))
Svetlo a temnota...ja za tým vidím niečo iné ako ty..Ja som myslela temnotu ducha, temnotu duše a s tým súvisiace pocity. Že tie sú nebezpečné...temnota ako taká je hĺbka a chlad..:o)

killerboy

wreck, dik, je to velmi dobra hudba.
na margo temnoty a svetla: vesmir obsahuje oboje a clovek je tu na to, aby poznal cele spektrum. raz sa musi zoznamit so svetlom, inokedy s temnotou. prejde tym kazdy z nas, takze je zbytocne sa vzajomne odsudzovat. strach z temnoty svedci o tom, ze ju nepoznas. iba ked sa s nou dokladne zoznamis, mozes sa jej prestat bat.

anjelik

Wreck, prečo má byť hudba temná? Rezonuje predsa s tvojou dušou a toto je pre teba žiadúci pocitový stav?? Temnota a mor?? Depresia?? Beznádej?? Nedošlo ti v tej hlavičke makovičke, že čo raz stvoríš sa už nikdy nestratí a že raz do tých tvojich "veselých" spomienok prídu ďalší a budú sa podivovať , že prečo len mám také hnusné pocity??? Nedošlo, lebo keby ti to došlo, myslel by si inak...

wreck

:) tu mas este jednu -- the mouth of judas. podobny koncept. a vobec cely ten album je mimoriadne podareny. urcite jeden z najlepsich za rok 2011.

www.youtube.com