Úzkosť vyvolaná hudbou

Príspevok v téme: Úzkosť vyvolaná hudbou
Meretseger

Rada by som vedela, či je to vôbec možné, alebo či mi len zase raz riadne hrabe:) Jedna konkrétna skladba vo mne vyvoláva silnú úzkosť, niečo na hranici paniky. Je to len melódia, mám z nej cca 2-minútový úryvok - ináč netuším, čo je to zač - a za tú chvíľu ma načisto vynervuje, až by som vyskočila z okna. Čítala som čosi také, že veľmi hlboké tóny môžu v človeku vzbudzovať nepríjemné pocity, ale nemyslím si, že by tu bolo také čosi :-/
S jej počúvaním sa nespája žiaden negatívny zážitok, jednoducho vo mne od samého začiatku vzbudzuje úzkosť.
Is it possible?

wreck

heh! hudba praveze ma byt temna, idealne v molovej stupnici. ja napriklad neznasam veselu muzicku a to ani vo vzacnych chvilkach kedy som vesely. najdu sa male vynimky ako lena - satellite alebo katy perry - I kissed a girl.

ale inak to musi byt temnota najvacsia.

napriklad taky primordial - the puritan's hand

www.youtube.com

uz len ten uvodny text: There is plague at the door and it begs to be among us... brrr... mam studeny nos aj ruky a teplota v izbe hned klesla o 1.5 stupna. :)

Meretseger

killerboy: Oh, tamtie skladby vo mne nevzbudzujú úzkosť, len absolútne nezapadajú do môjho vkusu :D Brr. Ale nech si každý počúva, čo chce, pokiaľ to nedá "na plné gule" rovno pri mne:)
J111: No vidíš, a tú ja zas môžem. Napr. Beethovenuvu Sonátu mesačného svitu M-I-L-U-J-E-M, a to i napriek tomu, že nie je moc rozveseľujúca. www.youtube.com

killerboy

je fakt, ze hudba moze navodit hocijaku naladu, aj depresiu alebo uzkost, ale aj radost. treba si vzdy vybrat to spravne, aby sme sa zbytocne netyrali.

J111

Mne sa nepaci klasicka hudba, je velmi komorna a dost depresivna, hoci sa akoze snazili vytvorit, ale su to shity, fakt.

killerboy

ja nie som depresivny, mam rad zivot a tesim sa skoro 24 hodin denne, ale tieto skladby co som sem hodil nepokladam za depresivne a pacia sa mi. vies, ale to je o style, ktory komu vyhovuje. kazdemu sa nepaci vsetko a vsetkym sa paci nieco ine. este ze je na svete tolko stylov a moznosti si vybrat.

Meretseger

Skladby, z ktorých by som rovno zošalela :D Nie som nejaká Enyofilka, ale zatiaľ som sa dopracovala nanajvýš k Rammsteinu, Nightwish, apod., čo by niekedy tiež zobudilo aj mŕtveho, ale nezabilo by ho to druhý raz... ako poniektoré nižšie uvedené :D:D
Ako depresívna baba si vravím, že depiek nikdy nie je dosť a počúvam i nasledovné:
Requiem for a Dream OST www.youtube.com
Sopor Aeternus (počúvate ju/ho niekto??) www.youtube.com