Úzkosť vyvolaná hudbou

Príspevok v téme: Úzkosť vyvolaná hudbou
Meretseger

Rada by som vedela, či je to vôbec možné, alebo či mi len zase raz riadne hrabe:) Jedna konkrétna skladba vo mne vyvoláva silnú úzkosť, niečo na hranici paniky. Je to len melódia, mám z nej cca 2-minútový úryvok - ináč netuším, čo je to zač - a za tú chvíľu ma načisto vynervuje, až by som vyskočila z okna. Čítala som čosi také, že veľmi hlboké tóny môžu v človeku vzbudzovať nepríjemné pocity, ale nemyslím si, že by tu bolo také čosi :-/
S jej počúvaním sa nespája žiaden negatívny zážitok, jednoducho vo mne od samého začiatku vzbudzuje úzkosť.
Is it possible?

wreck

preco nie. zrejme intenzivne posobi na tu cast mozgu, ktora je zodpovedna za panicke stavy. viem si to predstavit, obzvlast u niekoho ako si ty. u mna napriklad jedna konkretna skladba, irsky pohansky metal, sposobovala fyzicke zimomriavky, az dole na clenkoch. ked som ju uz mal napocuvanu, tak to preslo.

hudba vobec ma velku silu, ak sa dotkne niekoho, kto ju dokaze intenzivne vnimat.

asi poznas ten pocit, ked ti nieco znie v hlave a nevies to z nej dostat. mna takto isty cas terorizoval womanizer od britney spears. to the point of feckin' driving me up the wall! :)) ale potom to preslo.

podobnych stavov moze byt vela. viem si predstavit napriklad dievca, ktore sa polonahe na diske pod vplyvom dj tiesta uplne strati v tanci, az tak, ze potom na konci je prekvapene, kde to vlastne je. a nemusi mat v sebe extazu ani iny fet.

takze preco nie aj uzkost. urcite ano.

pravy huhu

Kedze v tebe vyvolava uzkost, tak to mozne je. Ine by bolo, keby v tebe uzkost nevyvolavala. Vtedy by to nemuselo byt mozne. Este nejake otazky?