Hľadám kamošku na chudnutie!

ivana12

ano, aj ja si myslim ze treba skor zmenit zivotny styl zdravsie sa stravovat a viac sa hybat ako drzat nejaku dietu, raz som drzala dietu - 90 dnovu, sice som chudla nieco cez 15 kg ale uz to mam opat naspat:(
Cvicim kazdy den minimalne hodinu :)

Mirka83

Jasné Helus, príprava sa ti môže zdať trošku zdĺhavá, no vyskúšala som už mnoho receptov na celozrnné chlebíky a tento budem robiť už asi navždy :D takže:
-400 g celozrnnej múky (dávam akú momentálne mám, môžu sa zmiešať rôzne druhy napr. pšeničná, ražná, špaldová, len nech je celozrnná)
-300 g hladkej chlebovej múky T650 (bez nej by bol chlebík veľmi hustý a neprepiekol by sa)
-1 PL mletej rasce
-2 KL soli
-1 ks droždie (používam klasické, čiže tú kocku, s práškovým som ešte neskúšala)
-400 ml vlažnej vody
-1 KL medu
-semiačka podľa vlastného výberu (používam ľanové a sezamové, ktoré mám momentálne doma, ale môžeš aj rôzne iné, ale ľanové dávam vždy)
-pšeničné otruby (v recepte nie sú, ale dávam ich na úkor múky, čiže ak dám 3 PL otrúb, o 3 PL múky dám menej, otruby pomáhajú tráveniu)

POSTUP: Zarobíme kvások-do vlažnej vody pridáme med, rozdrobíme droždie a pomiešame, aby sa rozpustilo. Prikryjeme a necháme odpočívať 20 minút. Malo by to tak bublinkovať :) Všetky ostatné prísady dáme do misky, poriadne premiešame a pridáme do kvásku a vymiesime až kým sa cesto neodlepuje od misky. (ja to robím ručne, keďže pekárničku nemám, ale vydarí sa aj v pekárničke, svokra skúšala :) ).
Cesto má kysnúť hodinu. Keď vykysne treba ho dať do nádoby, v ktorej sa má piecť, ty ho prekladať nemusíš. Ja ho dávam do formy na biskupský chlebíček. Formu vymažem olejom a posypem semiačkami. Takto má kysnúť ďalšiu hodinu. Zarobíme sa vodu so soľou, ktorou budeme potierať aspoň trikrát chlebík počas pečenia. Pečieme na 190 stupňoch 70 minút. Rúru mám teplovzdušnú, tak tých 190 stupňov je akurát. Kôrka je chrumkavá, príjemne slaná.
Ak by sa ti zdalo cesto príliš husté, môžeš kľudne pridať vodu.

Helus

Mirka 83velmi pekne ti dakujem za receptik,vsetky suroviny mam doma aj otruby,ja sa zdravo stravujem,ale tento chlebik najprv vyskusdam upiect v trube,a tu biskupsku formu len 1 alebo 2 lebo mam aj 2,keby trebalo cesto rozdelit.Doma si zas budu zo mna robit prdel,dem budem piect chlebik,ale ja som ja,a druhi ma nezaujimaju,ked jedia rezne a rebierka.Este raz dakujem.

Mirka83

Jasné Helus, príprava sa ti môže zdať trošku zdĺhavá, no vyskúšala som už mnoho receptov na celozrnné chlebíky a tento budem robiť už asi navždy :D takže:
-400 g celozrnnej múky (dávam akú momentálne mám, môžu sa zmiešať rôzne druhy napr. pšeničná, ražná, špaldová, len nech je celozrnná)
-300 g hladkej chlebovej múky T650 (bez nej by bol chlebík veľmi hustý a neprepiekol by sa)
-1 PL mletej rasce
-2 KL soli
-1 ks droždie (používam klasické, čiže tú kocku, s práškovým som ešte neskúšala)
-400 ml vlažnej vody
-1 KL medu
-semiačka podľa vlastného výberu (používam ľanové a sezamové, ktoré mám momentálne doma, ale môžeš aj rôzne iné, ale ľanové dávam vždy)
-pšeničné otruby (v recepte nie sú, ale dávam ich na úkor múky, čiže ak dám 3 PL otrúb, o 3 PL múky dám menej, otruby pomáhajú tráveniu)

POSTUP: Zarobíme kvások-do vlažnej vody pridáme med, rozdrobíme droždie a pomiešame, aby sa rozpustilo. Prikryjeme a necháme odpočívať 20 minút. Malo by to tak bublinkovať :) Všetky ostatné prísady dáme do misky, poriadne premiešame a pridáme do kvásku a vymiesime až kým sa cesto neodlepuje od misky. (ja to robím ručne, keďže pekárničku nemám, ale vydarí sa aj v pekárničke, svokra skúšala :) ).
Cesto má kysnúť hodinu. Keď vykysne treba ho dať do nádoby, v ktorej sa má piecť, ty ho prekladať nemusíš. Ja ho dávam do formy na biskupský chlebíček. Formu vymažem olejom a posypem semiačkami. Takto má kysnúť ďalšiu hodinu. Zarobíme sa vodu so soľou, ktorou budeme potierať aspoň trikrát chlebík počas pečenia. Pečieme na 190 stupňoch 70 minút. Rúru mám teplovzdušnú, tak tých 190 stupňov je akurát. Kôrka je chrumkavá, príjemne slaná.
Ak by sa ti zdalo cesto príliš husté, môžeš kľudne pridať vodu.

Helus

Mirka83 mohla by si sem prosim ta hodit receptik na ten chlebik,mam problemy s vyprazdnovanim,ale aj schudnut potzrebuijem este aspon 5 kil.Ja mam pekarnicku,ale dobry receptik mi chyba,a tie kupovane chleby nic moc,tak by som chcela vyskusat domaci.

Mirka83

Zatiaľ nedržím žiadnu :) veľmi som uvažovala nad Dukanovou diétou, no rozhodla som sa, že budem sa stravovať zdravšie a hlavne pravidelne. Držala som rôzne diéty, no vždy som pribrala naspäť, pretože som sa vrátila k pôvodnej strave. Preto sa chcem stravovať zdravšie ale aj chutne. Našla som na nete rôzne chutné recepty, ktoré nie sú ani náročné na prípravu a sú zdravé, aj zasýtia. A samozrejme pohyb. Stacionárny bicykel, zumba a posilňovacie cviky. Mojím problémom je to, že napríklad ráno keď vstanem vôbec mi nechutí jesť, musím sa premáhať aby som niečo zjedla. Na raňajky si dám doma upečený celozrnný chlieb so syrom a zeleninou a kávu, alebo ovsené vločky s mliekom, medom a jablkom, prípadne biely jogurt osladený medom s otrubami, na desiatu kus ovocia, na obed zemiaky s mäsom, zeleninou alebo zeleninový šalát s chlebom, na olovrant nejaké oriešky, musli tyčinku, jogurt a na večeru zeleninový šalát. Ale ak je niečo uvarené čo mám rada, tak si kľudne na obed dám, ale trošku menej. Mám rada kávu, robím si ju každé ráno, a veľmi mi pomohlo, že namiesto cukru si dávam med. Celozrnný chlebík si pečiem sama, je veľmi dobrý na trávenie, pochvaľuje si ho aj môj priateľ, ktorý mal problémy s vyprázdňovaním a už nemá vôbec žiadne problémy, dokonca ho aj prečistilo :D Ako často cvičíš?

ivana12

Najprv som zacala s dietou podla antonie macingovej no to mi vobec nevyhovovalo - stale som mala pocit hladu.
Tak som sa zacala len zdravsie stravovat a hybat sa, na rano jedavam len ovocie, obed si daam v podstate hocico len menej, namiesto zemiakov a ryze si dam zeleninu a podobne jednoducho zdravsia strava, ziadne vyprazne. Na olovrant si dam jablko alebo nejake ine ovocie a na veceru celozrny chlebik so sunkou alebo s niecim inym a ktomu samozrejme zeleninka :) alebo tiez oblubujem na veceru cottage chcees so zeleninou alebo biely jogurt. Ak mam podvecer okolo 20.00 hlad dam si kalerab.
A tiez kazdy den cvicim -bud chodim na korcule alebo bicykel ak je zle pocasie tak beziaci pas alebo stacionarny
bicykel:)

Mirka, ty drzis aku dietu? :)

ivana12

Caute baby, rada sa k vam pridam :) chudnem uz 2 tyzden a zatial som schudla 3 kg :) a chcem zhodit este cca 20 :))