Da sa prekonat depresia?

monza

Užívam escitalopram. Nie že budem musieť brať, zle som sa vyjadrila, ale chcela by som brať nejaké vitamíny.

monza

Okrem antidepresív neberiem nič, ale asi budem musieť. Vlani som brala wild yam, ale bol som po nich viac nervózna.

43

a čo teda teraz uživaš?
davaš si aj nejake vitaminy alebo mineraly?
mne velmo pomahala pupalka olej v tobolkach.upravovalo mi to aj cyklus pekne.
ale teraz momentalne som cela rozhadzana zda sa.

RNG

Zeny v prechode maju rozhadzane hormony, z coho vyplyvaju rozne problemy a tiez zle hospodarenie s mineralmi. To vedie aj k nervovym problemom, vcitane depresii, tetanie, co ma tiez podobne priznaky a v konecnom dosledku aj k osteoporoze a zrychlenemu starnutiu.
Doplnok yamu tu moze znacne pomoct, zvysi hormonalne hladiny a tym zlepsi hospodarenie s mineralmi(treba si zaroven doplnat vitamin D-3, co je zaroven ciastocne protidepresne) a spomali hormonalne starnutie.

monza

43 ja som tiež po mesiaci vyhodila lieky na tlak lebo som ich už nepotrebovala.
Dnes som bola na kontrole u neurologičky, pýtala som sa jej, že prečo bolo treba vymeniť AD po troch týždňoch, povedala mi že lebo mi nesadli. Vraj keby mi ich bola ponechala bol by ten istý liečebný činok, ale viac by som sa s tými liekmi trápila, kým by začali zaberať. Povedala mi ešte , že sa to bude zlepšovať.

43

ahoj monza,
a aj uživaš niečo na tlak?
ja mam teraz 47 rokov a tiež mi blbol tlak,ale len pri panickych zachvatoch.predpisal mi internista aj lieky na tlak,ale ked som sa rozpravala s psychiatrom tak mi povedal,že aby som ich vysadila,lebo že to mam z psychiky ten tlak a že to sa aj upravi,ked sa ja dam do poriadku.tak dvoje som vyhodila ale jedny este uživam.tie sa nejako bojim vysadit.
ja viem,že tieto problemy určite nemam z prechodu,lebo už som ich raz mala pred rokmi a teraz som mala velmi zaťažove obdobie,svokra mi zomrela,potom hned sestra a kopec inych udalosti s tym spojenych,takže viem že mi to supstili tieto veci,ale myslim si že tento krat s ak tomu pripisuje aj ten prechod,lebo mi rapluje aj menzes už,ja mam už len jeden vaječnik,tak mi aj doktor povedal,že skor začne prechod,ale zatial mam hladinu hormonv v poriadku.ale vraj to nie je smerodajne........
ja pevne dufam,že sa to da do poriadku vsetko.

monza

43, mám 47 rokov. Keď sa mi začali problémy mala som 45 rokov, vyšiel mi krvný tlak, búšenie srdca, tráviace problémy... Obvodný ma poslal na vyšetrenie štítne žľazy, a tam mi z krvi zistili veľmi nízku hodnotu estradiolu. Na to ma upozornila endokrinologička. Potom som bola u gynekologičky a potvrdila mi vyšetrením, že mám dosť scvrknuté vaječníky, že mi už menses bude vynechávať, a tak aj je. Neliečila som sa hneď, začala som mať paniku a úzkosti, bolo mi zle v obchode, musela som ísť von predýchavať...Takže aj gyn. potvrdila, že z prechodu mám tieto problémy.

marcelina78

ja som dnes zacala s tym citalecom 1/4 tbl. uz tyzden mi bolo tak dobre, ako uz cele mesiace nie, dokonca som vyhladavala spolocnost, mala chut niekam ist, stretavat sa s ludmi, aj ked som sa citila troska unavena, mala som v sebe konecne optimizmus po dlhom case, ale co dnes mam za den po tom zacati AD, tie najhnusnejsie stavy sa vratili a to je ten pocit, akoby som vypila otravu, palenie tela, akoby mnou elektrina prechadzala, na zvracanie, nepokoj, krvave oci uplne, nemozem sa najest...Ach, naco som to zacala brat, ked mi bolo uz tyzden skoro dobre...

keri27

xirenka1,neboj sa urcite si sa nezblaznila,len mas zmiesane pocity,musis zas najst samu seba.rob to co si robila predtym,co ta bavilo a co si mala rada.ja tiez este stale hladam samu seba,musis si verit.ja som 4-ty tyzden na AD.ale je mi ovela lepsie.