Da sa prekonat depresia?

keri27

marcelina78,podla mojho nazoru by si mala zacat uzivat tie tabletky.ja som sa tiez bala,staci ked pojdes par stranok do zadu a sama uvidis,ako som na tom bola ja.ja nechapem,ako tak mozes zit.je jasne,ze je to na tebe.ale ak chces konecne dako zit,tak by si to mala zvazit.a tabletky ti zaberu najskor az za 3az4tyzdne.a v noci ako spavas?hm?

marcelina78

Neuzivam nic, uz to mam niekolko mesiacov, strieda sa to s uzkostami a psychosomatickymi vseliakymi bolestami, ked ma nic neboli, vtedy si uvedomujem tu zmagorenu hlavu, to odpojenie najviac, mne nepomahaju ani ludia, je jedno kde som , co robim, s kym som, bola som uz aj u lekara, predpisal Citalec, bojim sa, ci mi lieky pomozu, alebo este viac zmagoria...

keri27

marcelina78,aj ja som mala presne tie iste pocity.velku zmenu som v sebe pocitila a nevedela som si zvyknut sama na seba a na vsetko,co s tym prislo,myslela som si ze sa zblaznim,stale som hladala pricinu toho vsetkeho.mne velmi pomohla kamaratka Inga,ktorej som vdacna.Povedala mi,ze s tym nemam bojovat a musim to prijat,tak som to skusila a polepsilo sa to.a ako dlho ti to vsetko trva?uzivas nieco?

marcelina78

Dievcence /aj chlapci:D/ a zazivate aj vy take cudesne pocity, akoze nie uzkost, ale take silne odpojenie od seba a sveta, akoby take zmenene vnimanie vsetkeho, je to des a nahana mi to nasledne uzkost,strach z toho, pletu sa mi niekedy slova, vynechava pamat, akoby ma ktosi odstrihol od vsetkeho, akoby taky zahmleny mozog, niekedy to z minuty na minutu ustupi a ja normalne vnimam, len potom stale premyslam nad tym, co to so mnou je, ci je to demencia, alebo depresia, alebo neviem co su to za stavy, pride a odide to bez ohladu kde som, co robim, na co myslim...

43

tiež si myslim,že by si to mala skusit xirenka.dostaneš nove myšlienky do seba,budeš robit to čo ta bavi a kedykolvek možeš odist.
a ked vraviš,že si mala stresujucu pracu,ktora bola aj spuštačom tvojej depresie alebo jednym z puštačov,tak je dobre sa jej zbaviť a každy den sa nova robota neponuka,tak to využi.
a to že si slaba este,to je aj z toho,že si doma,to prejde,ked už zabrali lieky a je ti lepšie,tak sa to bude už len zlepšovať.držim palce!

marcelina78

Xirenka neviem, ci si teraz nezamestnana,
alebo si na PN a stale si zamestnana tam, kde ako pises, mala si stresovu pracu a z toho ti to cele vzniklo...Ak mas sttresovu pracu, urcite ju zmen..Pozri, skus to, lutovala by si , keby si to neskusila a stale mozes pocas skusobnej doby 3 mesiace zo dna na den tam neprist a nikomu nic vysvetlovat /keby si sa necitila dobre a mala by si pocit, ze to nezladnes/.

xirenka1

No vlastne som strasne slaba,ja som mala uz taku depresiu ze sa mi nedalo nic robit,ani ucesat sa,ani prejst na wc a tak.Mne to velmi spustila stresujuca praca v ktorej som robila,ja som uplne vyskratovala ako fizicky tak dusevne.Tazka depresia.ja mam troska dost aj socialnu fobiu a prave teraz sa mi naskytla taka prilezitost kde robi aj brat aj moj priatel,takze by som nebola sama ale fakt neviem ci tam mam ist alebo nie,lebo vlastne len teraz mi zabrali antidepresiva ale som satrasne slaba,rozmazane videnie a tak no a ja neviem teda co mam robit :( Ja by som tam aj chcela robit ale zase sa aj bojim ze sa mi to spusti zas a este viac.Teraz vlastne asi 4 den mi je celkom fajn,ale fest tazku depresiu som mala nieco cez 3 mesiace

43

xirenka-môj nazor:keby to bola robota,ktora by ma bavila,po akej som tužila,dobre zaplatena a nebola by pri tom priveľmi stresujuca,tak by som určite išla.ale samozrejme zaleži od toho ako sa citiš.mne osobne velmi pomohlo ked som nebola doma,lebo som sa prestala sama sebou zaoberať a začala som robit veci ,ktore ma bavili.
ale samozrejme že to zaleži od stavu.
a lieky na spanie musis brat,nezaspiš bez nich ?ja tiež velmi zle spavam,ale zatial sa snažim učit relaxovat večer a autogenyn trening cvičit.tiež beriem AD este len 3.tyžden ale neni som na pn,robim aj ked teda necitila som s anajlepsie a vela veci som odkladala ako sa len dalo.

xirenka1

Ahojte,chcela by som sa vas opytat,co si myslite o tomto.Teda uz som na tej PN-ke 2 mesiace a teda teraz mi len zacal zaberat ten Paretin,uz ho beriem 3 tyzdne.No a rysuje sa mi dobra robota,mam ist v stredu na pohovor a ja neviem ci to zvladnem,ked som na liekoch a beriem este aj na spanie ten zopiclon.Strasne by som tam chcela robit ale ste stale sa citim dost slaba,ale sak ani zase na marodke nemozem bit nejako dlho.Neviem sa rozhodnut ci mam ukoncit PN a ist do tej roboty alebo ostat marodit a liecit sa.

keri27

43,ked idem ku doktorovi,tak manzel chodi stale so mnou.on to ovlada perfekt.a k tomu spanku,rok je pekne dlha doba,ja tu nespim nieco vise mesiaca a som z toho na vetvy.uzivala si na spanok aj dake tabl.,?a ked pises,ze ked sa citis zle"ake mas pri tom pocity.co sa deje s tebou?to je sila telo cez den vycerpame a ani len odpocinok nemame taky ako by mal byt.