Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako môžem pomôcť priateľke o ktorej viem že je bulímička?

Príspevok v téme: Ako môžem pomôcť priateľke o ktorej viem že je bulímička?
Bombur

Ahojte,

poprosil by som Vás o pomoc. Mám kamarátku, okolo 20tky, o ktorej viem že je bulímička. Viem to naisto a bojím sa že je neskoro. Ona kolabuje a nevládze. Viem že ma berie a má ma rada, ja by som jej chcel pomôcť ale nie som si istý presne ako nato? Keďže viem že toto je veľký psychický problém spojený aj s depresiou, neviem čo jej povedať, urobiť aby som to nepokazil! Dostať ju ku psychiatrovi/chológovi? Prosím ak ste tu aj Vy ktorí máte tento problém poraďte mi. Mám ju rád a nechcem ju stratiť ;)Ďakujem

Magy

dostat takeho cloveka k psychiatrovi (ak je na tom tak zle ako pises, psycholog je uz maly kaliber) je dost problem. musi sama chciet. a velmi.
co mozem poradit - bud jej oporou v dobrom i zlom, musi mat z teba pocit, ze sa na teba dokaze kedykolvek spolahnut a potom mozno bude pocuvat tvoje rady. nutit ju nemozes. z dlhodobej perspektivy by to aj tak nemalo zmysel.
pokial ju dokazes "zlomit" a dostat do stavu, ze sa ti vyspoveda, mozno sa dozvies pricinu, preco to robi. a zamerat sa na to.
bulimia je najcastejsie stav, ked ma clovek o sebe skreslene predstavy, ako by mal vyzerat, preto sa citi neforemne, tlsto apod.
na svedomi to ma aj sucasna moda (same vychrtle modelky) - a tato predstava tzv. krasy deformuje myslenie zien.

ak jej dokazes pomoct pochopit, ze telo zeny nemusi nutne vyzerat dokonale na to, aby bola zena atraktivna, a najme zdrava, mas fakticky vyhrane. a ona tiez!

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.