ta praca na slovensku :(

Príspevok v téme: ta praca na slovensku :(
smola19

dobry! je toto na slovensku normalne? od skoncenia strednej skoly som zacala pracovat. chvilu v ovb, potom na brigadu ako postova dorucovatelka. ale vzhladom k tomu, ze chcem aby mi to islo do dochodku, som zacala zhanat pracu na tpp. a tu sa teda vyskytol problem. clovek chodi po pohovoroch a nic z toho. aj simyslim ze zeny su trocha v nevyhode, pretoze sa mi par krat stalo, ze sa nas zamestnavatel spytal, ze sa chystame o par rokov na matersku a vyjadril sa tym, ze nas nemoze zobrat, lebo budeme chcet mat deti. Starsim zenam vraveli, ze si maju vybavit uz dochodky. Aj ked niekedy hladaju na tpp, po pohovore sa z toho vykluje na dohodu. aj teraz uz som nemala na vyber a zobrala som pracu na tpp. nakoniec vyskytlo, ze zobrali inu a mna dali na dohodu s tym, ze budem zarabat do tych 139 eur. Bolo mi povedane, ze budem pracovat este s jednou panou, takze to vyjde na tych 139 eur a potom ma daju na tpp.. a skutocnost je ze chodim 3 razy do mesaca do prace a moja vyplata cinila 28eur!!!!! a to som doma z nezamestnanou matkou a ja mam zivit rodinu??? z coho??? do peugeotu mali ze vraj volne, ale uz zahadne neberu, samsung ma problemy ale ze za tie peniaze sa to neoplati lebo budem otrok a zavse ma tam nezobrali. Jeden obchod mal brat od aprila, ale uz nebere, lebo zistil, ze nema na to peniaze, jedine ak ZADARMO!! AKO SA MAJITEL VYJADRIL TAM MAME CHODIT UPRATOVAT!jedine do fabriky, ale jedine, kde maju v tomto meste volne robia zeny za 250 eur!!! tak premyslam ze tam pojdem....a tento mesiac budem mat vyplatu az 18 eur! bude mat niekedy SLOVENSKO rozum a da Slovakom plnohodnotnu pracu???? to fakt mame ist na E 55??? ani to uz pomaly nevynasa....a ked vidim kolko mladych ludi takto o.......u, az je cloveku do placu. a nielen mladych. jedine ist naozaj do zahranicia. potom nech sa necuduju, ze mladi odchadzaju. za takychto podmienok? o zdravotnych sestrach ani nevravim.....neuveritelne co sa tu uz deje.....

smola19

ja to vravim tento stat sa o ludi vobec nezaujima:( je im jedno ci maju pracu, peniaze hlavna vec je ze ich oni budu mat. na ostatnych im nezalezi. pre nich je minimalna mzda co som citala okolo 700 eur.tak sa pytam kde ich mam?

medrinka8956

Pridám aj ja svoju krásnu, trpkú, skúsenosť. Mám 28 rokov. Po strednej som išla hneď na výšku - externe, pretože som chcela pracovať a mať prax. Problém bol v tom, že ma nikto nechcel zamestnať ako externého študenta, pretože niekedy som mávala školu aj piatky, potom ešte skúšky bývali normálne cez týždeň. Nakoniec som si prácu našla na dohodu. Pracovala som v závode za 250 € mesačne, piatok, sobota v škole. Tahala som 12násky, po príchode domov som sa učila, mala som len málo voľného času a ten som sa snažila využiť.Na základnej a strednej som sa učila dokopy 9 rokov nemčinu a 4 roky angličtinu. Co som z jazykov vedela ? Horko ťažko by som sa dorozumela, kvalita vyučovania bola hrozná ako na základnej, tak aj na strednej. Akurát na Vš bola kvalita tiež nič moc, ale veľa sa od nás vyžadovalo, tak som musela zamakať. Učila som sa nemčinu, angličtinu, ruštinu. Všetko sama a doma, medzitým som si ešte robila autoškolu ( kvôli operácií som predtým nemohla ), štátnicu z nemčiny, opatrovateľský kurz. Po úspešnom absolvovaní Vš - obor Environmentálne manažérstvo som si ešte spravila dopľňujúce pedagogické minimum. Externe, len soboty. Zamestnala som sa v administratíve, kde som využila nemčinu, ale ten plat bol nejakých 450 €. Bieda. A tak sa pýtam, kde a kam spejeme ? Jedine tak do sračiek. Kvalita školstva je tu nulová, pracovné podmienky ani nehovorím. Ako si má mladý človek založiť rodinu, postarať sa o deti, poskytnúť im kvalitné vzdelanie, napredovať ako krajina ? Niekomu sa stačí len narodiť a čo ostatní ľudia ktorí naozja chcú, sú šikovný a majú predpoklady ? Kvôli zlým podmienkam sú nútení vycestovať. Ja som tiež nad tým rozmýšlala, ale toto je môj domov, nechcem odísť, mám tú celú rodinu, môj život je tu. Tak isto som rozmýšlala nad podnikaním, ale pre domácich podnikateľov sú tu také nevyhovujúce podmienky, vysoké odvody a dalšie veci kt. ani netreba spomínať. Ja sa naozaj snažím myslieť pozitívne, ale už som sa potrebovala vyrozprávať z tohto, čo ma ťaží. Neviem si predstaviť že by som do tohto štátu mala priviesť deti, vážne si to neviem predstaviť.

soffa

smola a z akeho okresu si???treba skusat vsetko,casom ziskas znamosti a lepsiu pracu uvidis...ja som z vychodu a ked som dosla zo zahranicia tak mam stalu pracu uz 8 rokov.da sa ak clovek kupi byt bez hypoteky..

smola19

dnes som zazila, ze jedna 45 rocna pani sa prisla spytat o pracu, kedze v danej restauracii, skor fastfoode hladali obsluhovatela. majitel jej povedal, ze je to na len 4 dni v tyzdni, a len na dohodu. niekedy ani tie 4 di nebude mat. za hodinu ma dostat 2 eura, ale neviem ci v cistom alebo hrubom. ten dany majitel zamestanava len mladych ludi, ktory tam travia od pondelka do piatka na dohodu. niektore nedostavaju ani 20 eur, lebo je len pomocna. poslanci maju zmenit zakonnik prace, tak som zvedava ako to dobadne. ale asi nie. ta dotycna pani povedala, ze je uz pol roka nezamestnana a nik ju nechce zamestnat. spytala sa, ze ci by ju nezobral na tpp, ale majitel povedal, ze sa mu to neoplati a je to zbytocne!!!!!! zahranicni majitelia su tu preto, LEBO MAJU 10 ROCNU ULAVU OD DANI!!!! tak peco nie???

mliečko

Ved si zoberme len tie obchody s činskym tovarom.Keby sa tu u nas vytvorili nejake podniky kolko pracovnych miest by sa vztvorilo kde by sa šilo oblečenie.Tak kolko žien by malo pracu.A to je len taky jeden priklad.Dalej zelenina,ovocie,potraviny.Dalšie pracovne miesta.Ale nie radšej sa to bude dovažat zo zahraničia a radšej nech bohatnu oni.A s našho naroda narobit chudakov žijucich na urovni žobrakov,alebo s niektorych urobit otrokov ktory robia za almužnu a zasa bud pre zahranicne f. alebo pre našinca vydierača/zasa čest vinimkam=ale takych je velmi malo/

Ale na to by musela byt poriadna hlavička aby toto dokazala pre naš štat.

mliečko

Myslim si že dlho toto nepotrva pretože s ludi urobia mrzakov a nebude jedneho človeka zdraveho ktory bude makat na štat.
A na tych zbohatlickych zamestnavatelov/čest vinimky/
Je tu velmi vela agentur a zamestnavatelov ktorym sa dari len kôli tomu že na nich makaju iny.Ktovie ako by dopadli keby mali makat svojimi vlastnymi rukami.
A prečo ist preč z valstneho rodneho štatu.
Tiež mam skusenosti že ked sme niekde preč mimo svojho bydliska.Už sa vela veci meni a niekedy sa stava že ludia nam davaju pocitovat že tam nepatrime.Ved stači ked sa pozrieme na to už len ako pozeraju Bratislavaci na vychodniarov.Nikde vo svete na nas nikto nebude čakat z otvorenou naručou.Tu u nas by sa mala vlada starat aby každy mal pracu a pracu ktora by splňala všetko čo ma splňat.

system

ypsilonka: presne, zrusil by som aj tie dohody aj absolventsku prax, firmy pracovnu silu potrebuju ale stale kluckuju aby usetrili co najviac pritom oni na tom zarabaju nenormalne prachy, tak sa delia ludia na bohatych a chudobnych ziadna stredna vrstva. stredna vrstva kape a ochvilku nebude. keby zrusili tie dohody a somariny, pracovnici by prac. silu potrebovali a neostavalo by im nic ine len zamestnat na cierno co by pre nich znamenalo riziko a u ludi nevyhodu (pretoze nemaju istotu) alebo zamestnavali normalne so zmluvou a odvadzali za nich poistku a ostatne blbosti. Nechce sa mi verit ze je to az take caste pozmenit tak zakon a fakt neviem ake ine rizika by mohol tento system mat. Tiez by ma zaujimalo ci taka stupidna vec napadne 21 rocneho debilka ( ako mna) a vystudovaneho politika nie. hmm cudne. vsetko je na 4 bodky.