HAK a antibiotika

Príspevok v téme: HAK a antibiotika
lash

dobrý den chcela by som sa spýtať aka je šanca že možem byť tehotná ked som mala nechranený pohlavný styk 3 dni ako som dobrala antibiotika-doxybene beriem antikoncepciu softine kedže ant.znižuju učinnosť hak tak sa začínam trochu obávať,mám si spraviť tehotenský test? alebo počkať na menštruaciu ?

fialôčka

Kacenka [Porodní asistentka] -

Ja doporučujem, aby si užívateľsky počas brania antibiotík a antikoncepcie dávali počas brania antibiotík pozor a ešte 10 dní po skončení užívanie. Máte istotu a viete, že sa nič nestalo.

Môže byť spoľahlivosť hormonálnej antikoncepcie znížená pri nejakom ochorení alebo pri užívaní niektorých liekov?
Spoľahlivosť hormonálnych antikoncepčných tabletiek znižujú niektoré choroby tráviaceho traktu. Pri vracaní nemôže dôjsť k úplnému vstrebaniu antikoncepčných tabliet podobne ako pri hnačke, čím sa nedocieli požadovaná hladina hormónov v krvi. Spoľahlivosť je znížená aj pri užívaní niektorých liekov, najmä pri antibiotikách. Preto je dôležité, aby žena na túto možnosť myslela a radšej sa chránila iným spôsobom do konca využívania cyklu, či už je to prezervatív alebo iné spôsoby ochrany pred počatím.

jankaaaaaa7

tak zeny, najprv si nieco nastudujte a potom piste . ziadne vedomosti,len prazdne reci. samotna tabletka atb nijako neznizuje ucinok okrem silnych atb na tbc napr. atb moze narisit floru v zaludku, a v dosledku toho sa mozenarusit vstrebanie akejkolvek tabletky, nielen hak, takze tabletka nemusi spravne ucinkovat

fialôčka

je pravda, ze antibiotika znizuju ucinok antikoncepcie ... ako napr aj lubovnik bodkovany, ktory byva paradoxne pridavany do cajov proti menstruacnym bolestiam ....

jankaaaaaaaaa

yewa: ty pises riadnu blbost , pritom nemas absolutne ziadne vedomosti o tom ako moze ovplyvnit atb tabletku hak. ja nepoznam ani jednen jediny pripad ako by tak zeny otehotneli a ta tvoja veta "vela bab tak otehotnelo" je totalny blud. nepis ked nemas o tom ani sajnu

zewa

jankaaaaaaaaa tvrdis veliku hlupost. ATB znizuju! ucinok HAK. Vela bab tak otehotnelo.
lash urob si test tak po tyzdni od styku.