Ako mozte chodit na dovolenky bez partnerov?

Príspevok v téme: Ako mozte chodit na dovolenky bez partnerov?
evenstar

To je nejaky novy trend? Alebo co? Nikdy nepochopim, ako moze jeden z partnerov ist sam na hory s kamosmi a partnerku nechat doma, alebo zena si ide s kamoskami k moru a chlap zostane doma. Co uz je tato doba chora? Akoze ked uz mam aj jedinu dovolenku v roku stravit bez partnera, tak naco ho vobec mam? Aby som si k nemu vecer lahla a stravila s nim sobotu a nedelu? A to je vsetko? Podla mna je to chore a to riadne. Ked ma niekto potrebu si od partnera odpocinut, tak ho zrejme nemiluje, niektori ludia by si mohli tuto skutocnost uvedomit a prestat s skryvat za potrebu slobody vo vztahu!

vebe

Iste, mala a netvrdim,ze sme 24 hodin a 366 dni v roku travili vsetcia spolu. Ja som sa vyjadrovala k dovolenkam, lebo ja pracujem v zariadeni, kde si naraz mozem zobrat len 2 tyzdne, potom nieco na Vianoce a potom jarne prazdniny. A tieto dovolenkove obdobia sme travili spolu. Poviem ti teraz jednu vec, jedno dieta je teraz dlhodobo za morom a druhe studuje v zahranici, tak si mozem teraz od nich oddychovat kolko chcem. Teraz spatne si hovorim, ako fajn, ze sme ten spolocny cas vyuzili. Vobec to nelutujem. To sa uz nevrati a tak to rychlo prebehlo.
Neberte to tak, ze ja niekoho odsudzujem, nie, ja len mozno vidim veci po tych rokoch vzchovavania a spolocneho zivota trochu inak

flegma

vebe, presne tak, jednym vyhovuje taky sposob, druhym onaky... ale nikto by nemal sposob tych druhych oznacovat za chory...
a ten priklad co som dala, bol z mojho okolia a nie je ojedinely, nie z tvojho prispevku :)
len by som mala jednu otazku - nikdy si nemala chut vypadnut z domacnosti, oddychnut si od vsetkych starosti, zhonu, deti, manzela? ani raz? trebars na 2 - 3 dni?

arman

presne tak, neodsudzuj!!!
Ale suhlasim, ze vela ludi ma vztahy len preto, aby niekoho malo, a neukazovali na nich prstom, a skutocna laska uz je niekde bokom. :-)
Da sa to povedat aj bez odsudzovania, nie???

vebe

Vyjadrujeme kazdy svoj nazor. Kazdy nech si travi dovolenku ako chce. Ono postavit to do polohy ze zenska je zo splavu vynervacena a chlap zasa z lezania pri mori, je nepochopenie toho co som napisala. Zda sa ze predstav o zivote v rodine je velmi vela. Ja mam odrastene deti, travili sme dovolenky spolocne, nezazila som ze by niekto z toho bol vynervaceny. Ide o to, co kto od toho ocakava. Pocas dovoleniek som sa vzdy dozvedela o svojich detoch zaujimave veci, neboli ulohy, kruzky, nikto sa nikam neponahlal, bola pohoda a to bolo to com som od toho ocakavala. Vela sme vzdy kominukovali, nehnali sme sa za vykonmi. Deti su fajn, mame dobre vztahy a radi na spolocne dovolenky spominame. Iste niekto by mohol povedat, ze to bolo nudne, ze moc sa tam nedialo. Nie, oddychovali sme a vela sme sa rozpravali. Ak niekto nevydrzi bez adrenalinovych vykonov, tak potom radsej nech ide s kamosmi a bez rodiny.

flegma

ano, je to aj o kompromisoch, ale neviem, preco by napr. zenska mala tahat chlapa k moru, ked nema rad slnko, alebo naopak, muz presviedcat zenu, aby s nim sla splavovat Hron... a teraz co? zena k moru nikdy nepojde, aj ked chce a muz Hron nikdy nesplavi, aj ked mu srdce za tym pisti? ani sa necudujem, ze v dnesnej dobe je tolko vynervovanych zenskych a nestatnych chlapov, ked este aj v case oddychu "trpia"...

flegma

vebe, zrejme si si prispevok neprecitala do konca, ak niekto oznacuje spravanie inych ludi za chore, je to moralizovanie...
tak, ako ja potom mozem nazyvat chorym spravanim, ked niekto musi byt na partnera nonstop "nalepeny"...
to, ze ludia si na seba nevedia najst cas, to uz je chyba ich organizacie, lebo ked sa chce, vsetko sa da...

evenstar

vebe absolutne suhlasim.a ten, kto nevie robit kompromisy kvoli rodine alebo milovanej zene-muzovi by mal radsej byt sam...

vebe

To nie je moralizovanie, evenstar vyjadrila nazor. Ono totizto stravit dovolenku spolu so svojou rodinou a v pohode moze byt ovela narocnejsie ako s kamosmi. Lebo deti chcu mozno prave nieco ine ako otec ci mama a clovek sa im podriaduje, inymi slovami potlaca svoje ego, tak ako to robime cele roky s detmi. Su ludia, co toto nedokazu, lebo s detmi sa neda vzdy liezt na skaly, nie vzdy chcu chodit kadetade po horach, nie vzdy chcu robit cyklisticke vykony, nie vzdy chcu kukat pamiatky. Su ludia co su po 1-2 dnoch na dovolenke s rodinou na nervy. Pohoda nevznika automaticky, kazdy k nej musi prispiet a upustit trochu od toho svojho a to nie kazdy dokaze. Je jednoduchsie to nazvat narokom na slobodu, je to len obycajny egoizmus. Nic v zlom, ale je to tak