lieky Provera

Príspevok v téme: lieky Provera
zajacicka

Ahojte, poznáte niektorá tieto lieky? mám problémy s menštruáciu a ovuláciu a dostala som ich na vyvolanie ked som odmietla antikoncepciu ako dlhodobé riešenie problémov.Prosím povedzte, pomohli vám tieto lieky? bez vyvolania ms nedostanem, ako je to s ovuláciu?tá asi bude absentovať dalej. aké máte skúsenosti. môj problém je rozsiahly píšem len v skratke, budeme chcieť bábo a preto hľadám nejaké info od vás, gynekológ mi to podá odborne ale ja potrebujem vedieť skúsenosti od žien ako som ja. dakujem

Timea_448

Ja som ho uzivala relativne dlho, kramy mi krasne prisli, s minimalnymi bolestami a mam podobne problemy ze bez liekov kramy pridu mozno raz za dva mesiace.... Ale co je super, aspon docasne sa mi zvacsili prsia o cele cislo :) Bohuzial to malo aj dopad na moju vahu, ale nie v takej miere ako Duphaston, ktory mi nabral za dva tyzdne 10 kil... Po dobrati provery mi kramy prichadzali pekne asi pol roka, a potom zase nic.

zajacicka

no to by som brala aj ja aby mi takzazrakom nabehli kramy, asi sa telo zlako tych liekov :) aj to poznam ked nechcu prestat tiez mam za sebou par injekcii na zastavenie, poslednu ms som mala taku divnu doznievala si tyzden.ono hladina sa udrzi pocas uzivania hak ale ja toto nechem ja vzladom ja rozne problemy s babom nemozem cakat nejak extra dlho a uz by sme aj chceli..od vianoc :) dakujem za radu urcite tam napisem ved mozno mi povedia nejaky nazor. ku gyn. idem az po kramoch aj to chcem lekara menit, aj ked uz predpokladam,ze moj kona dobre, predsa len zvolim odbornika ktory v danej oblasti pomohol nejednej zene

whee_ee

No tak natoľko odborník nie som :) Ale nie, ja som ich neužívala, ale vravím, len preto, že mi zázrakom naskočil menzes, navyše potom som musela riešiť to, že mi nechcel prestať, tri týždne som silno krvácala, až mi museli pichať injekcie na zastavenie ... Proste úžas, raz tak, raz tak... Nakoniec som znovu začala užívať antikoncepciu, pretože treba udržiavať hormonálnu hladinu a mám aj partnera, pričom zatiaľ bábätko neplánujeme... Dúfam však, že v budúcnosti nebudem mať problémy. Vieš čo, ešte skús napísať na www.antikoncepcia.com do poradne, sú tam gynekológovia a v priebehu dňa by Ti mali odpísať. Je to síce stránka zamerané na antikoncepciu, ale lekári sú tam väčšinou veľmi ochotní, tak vyskúšaj, keďže asi momentálne nemáš veľmi možnosť konzultovať to osobne s gyn. :) Daj potom vedieť, že čo:)

zajacicka

pomoze akakolvek info,takze ty si ich neuzivala? ale nie su spatne, necitim sa po nich zle, tak snad mi spustia ms.vies vec sa ma tak, ze ja nemam ani ms ani ovulaciua teda ked mi lieky vyvolaju ms, ci bude aj ovulacia(myslim, ze skor nie) lekar mi najprv chcel dat antikonpcepciu potom vyvolavacku agolutin a nakoniec povedal, ze ked budem raz chciet babo ovulaciu mi vyvola liekmi a dal mi proveru. tak som z otho cisty jelen. aj preto s ainformujem lebo menim lekara a nvm ci spravim dobre

whee_ee

Ach, asi Ti veľmi nepomôžem, ale tiež mi ich lekár predpísal kvôli tomu, že po vysadení HAK som spontánne menštruáciu nedostala, stalo sa to viac krát. Avšak nezačala som ich užívať, pretože práve vtedy som začala 20. deň cyklu špiniť - vtedy som si mala dať prvé tabletky. Myslím, že ovulovať by si mala, nie je to antikoncepcia, ktorá zabraňuje počatiu, ale lieky na úpravu cyklu :)