Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Irán a ww3 ?

Príspevok v téme: Irán a ww3 ?
chladomor

Vojny na celom svete hrozia neustále, dokonca v niektorých krajinách aj prebiehajú. Počas takmer 70tich rokov po skončení druhej svetovej vojny neustále hrozil vznik tretej veľkej vojny. Niekedy bola tá hrozba veľmi intenzívna a inokedy nie. V tomto alebo budúcom roku je však hrozba svetovej vojny mimoriadne vysoká. Krátko zhrniem posledné svetové dianie:

Máme nevídanú dlhovú a finančnú krízu, aká tu ešte nebola. Taká možno nebola ani v tridsiatych rokoch a všetci dobre vieme, ako nakoniec dopadla. Západné štáty a ich obyvatelia sú v priemere zadĺžený vo výške 800% HDP. To nikto nikdy nesplatí! Nepomôže ani tlačenie nových peňazí, lebo chlieb by na koniec stál 200€. Dokonca politici a ekonómovia sa túto krízu nielenže nesnažia riešiť, ale dokonca ju stále zhoršujú, aby z nej mohli vyťažiť čo najviac pre svoj osobný prospech. Euroval nemôže fungovať. Nezamestnanosť mladých je viac ako tretinová, niekde až polovičná. Ľudia nielen tu, ale aj bohatých štátoch sú stále chudobnejší a kupujú menej. Znížením dopytu prichádzajú o prácu ďalší ľudia atď. A ešte sa robia úsporné opatrenia, ktoré to všetko zhoršujú. Z tej špirály už nemožno von. reálne hrozí, že padne najväčšia ekonomika sveta USA a s ňou padne ekonomika na celom svete. Svet sa preusporiada a Amerika môže stratiť svoje dominantné postavenie.

Také niečo Američania určite nechcú. Majú najsilnejšiu armádu na svete a niektorí z nich sa určite pohrávajú z myšlienkou využiť ju na odvrátenie ekonomickej katastrofy. Čo možno očakávať od krachujúceho človeka s množstvom zbraní a presvedčením o svojej neporaziteľnosti?

2. Američania sa už aspoň 10 rokov snažia odstaviť Čínu od nerastných surovín. Je to pre nich priorita číslo jeden. Preto sa tak vehementne angažujú na Blízkom Východe. Teraz si vyhliadli novú obeť Irán. Urobia všetko preto, aby ho zničili a tým ovládli veľkú časť ropy (okolo 10%) prúdiacu do Číny. Čína s Ruskom však vedia o čo sa tu jedná. Dokedy sa nechajú obkliešťovať? Bude Irán poslednou kvapkou v pohári ich trpezlivosti? Vidíme aké problémy robí Rusko kvôli Sýrii, spojencovi Sýrie.

Je toho omnoho viac, ale nebudem už zbytočne predlžovať príspevok. Čo si o tom myslíte vy ostatní?

doubledog

nebude ziadna velka vojna, tie vznikaju v Europe a ta je momentalne uplne impotentna.

spor Ciny, Ruska a USA nepovedie k vojne, Rusko je vojensky slabucke, a Cinania nebudu bojovat so silnym superom - oni su obchodnici, naco by bojovali, ked si vsetko mozu kupit?

to ale neznamena, ze nebude velka kriza, ved vsetci zijeme na dlh a niekedy sa to musi prejavit.