Otehotnenie

Príspevok v téme: Otehotnenie
martin500

Zdravíčko potreboval by som veľmi poradiť, priateľka ma nepravidelné menštruácie, a už pred 5 dňami mala dostať menzes, viem že raz jej menštruácia meškala aj 2 mesiace ale teraz mám naozaj veľké obavi, pár dní pred tým ako mala dostať ten menzes ktorý nedostala sme mali nechránený pohlavný styk, a ja som mal pocit že mi tesne pred vyvrcholením do nej trocha ušlo, chcem sa opýtať že aká je možnosť otehotnenia, a v poslednom čase vraví že ma strašné veľké "žrutky" ale nechcem sa sňou o tom baviť lebo na posledy keď som sa o to pokúšal sa na mňa riadne nahnevala že na to teraz budem myslieť a nedám pokoj a tak no už ani neviem čo len sa proste dosť naštve, a chcem sa spýtať ešte že aké veľké množstvo ejakulátu je potrebné na to aby došlo k otehotneniu. ďakujem

Thesa

martin500> prvý týždeň po oplodnení som vôbec netušila, že som tehotná. Vlastne som to netušila pokým mi nemeškala menštruácia. Vtedy som pochopila, že nie je úplne všetko v poriadku. Bolelo ma brucho, naliali sa mi prsia, bola som o čosi viacej unavená a raz som mala žalúdočnú nevoľnosť. Všetko som pripisovala predmenštruačným príznakom, aj keď sa mi zdalo nezvyčajné, že začínajú už dva týždne pred menštruáciou a sú intenzívnejšie ako zvyčajne. Potom som si spravila test, a obidva vyšli pozitívne. To som bola už v 6tt.

martin500

Chcel sa spýtať ešte že ako prejavujú prvé v respektíve 1 až 5 týždeň po oplodnení. Aké sú príznaky toho že partnerka je tehotná? Je pravda čo sa hovorí že v týchto prvých týždňoch pobolieva pod bruško, bolesti žalúdka, prsníkov (alebo citlivejšie prsníky na dotyk), zvracanie a podobne ? Bol by som rád keby reagovali aj tí v resp. tie ktoré už takým to obdobím prešli a predsa vedia o čom píšu. ďakujem

ZyxerkA

Mily chlapcek, pre oplodnenie je potrebna JEDINA spermia. Pri aujakulacii ich vypustis asi dva miliony.........

Cim dalej, tym viac je dnesna mladez blbsia.

Neucili ste sa snad v skole, ze spermia oplodni vajicko, a potom dojde k otehotneniu?

petra7524151

Mohla by som otehotniet ak som mala ejakulat na ruke a potom som si ho utrela do mokrej travy a trošku do rifli tak asi o 10min sim šla cikat a mam pocit že som sa z rukou dotkla pošvy ? prosim rychlo odpovedzte

wreck

pri nechranenom sexe je moznost otehotniet vzdy. staci na to jedna jedina spermia, ktora sa dokaze dostat cez nehostinne prostredie vaginy az do vajickovodu a stretnut sa po ceste s vajickom.

ked ste mladi a nemate na antikoncepciu, pouzivajte bezstykove (nekoitalne) metody a sex si doprajte menej casto. bude aspon kvalitnejsi.

nechraneny sex (bez akejkolvek antikoncepcie) mate mat vtedy, ked chcete dieta alebo sa s pripadnym tehotenstvom aspon dokazete obaja 'zmierit'.