uzkost, srdce, chrbtica ?

Príspevok v téme: uzkost, srdce, chrbtica ?
delong

Dobry den.
Uz niekolko mesiacov mam zdravotne problemy, ktore su vraj sposobovane psychikou. Aj ked tomu velmi neverim, lebo mavam cudne priznaky, ktore zacali po zakaslani. Zacala mi trpnut lava ruka a silne som citil pulzovat srdce. Mal som aj zavrate. Ked prisla zachranka, tak vraj je to od chrbtice. Presiel som vela vysetreni a vsetko ok. No casto mavam problem s bolestami za lavou lopatkou, hrudnikom a vystreluje mi to do lavej ruky a nohy. Niekedy ma zaleje z nicoho nic pot a stuhne mi svalstvo. Nemal niekto nieco podobne???

delong

Diagnostikovala mi depresivnu poruchu stredne tazku F32.1 a psychoterapeutka mi povedala, ze mam uzkostnu poruchu.
Co sa tyka stresu, tak nemal som pocit ze mam nejaky stres. Akurat to ze som prerabal byt a robil som nonstop. A asi som aj menej oddychoval.
A toto bolo najhorsie, ze som asi mesiac patral po tom co mi je a myslel som stale len na najhorsie. Aj niektori ludia ma nastrasili, ze moze ist o infarkt a pod.
Teraz ked mi nieje nic tak si vravim, ze aka to hlupost, ze to len musim prekonat, no ked to pride tak vtedy konec... neviem to velmi prekonavat. Ako je to lepsie ako to bolo pred 3 mesiacmi kedy som nevysiel ani z domu... Maval som aj zvyseny tlak a stale som si ho meral. Prva internistka mi davala aj lieky na tlak, no potom som isiel ku druhemu a ten mi ich hned vysadil, lebo ze tlak mam v poriadku dokonca po liekoch som mal velmi nizky. No pri uzkosti mi skocil aj 150/90 a to uz bola show...

43

ja som tento isty stav preživala asi pred 12 rokmi a vtedy som ho uspešne zvladla sa pomoci psychologa a zmeny životneho štylu,autotreningom.ale teraz sa mi to vratilo po velkom strese a aj ked som si myslela,že to zvladnem ,mala som vela roboty a nemohla som fungovat,starsne mi to otravovalo dni aj noci.objdnala som sa znova k psychologovi na terapie a v podstate už po prvom sedeni mi bolo lepsie,prečitala som si par veci od nej a pochopila som že vsetky fyzicke prejavy ssu len prejavom mojej psychiky niekde v mojom vnutri,okrem toho mi neurolog dal lieky,tak uživam 2.týžden AD a k tomu lexaurin a xanax na noc,tie stavy su už v pohode to ustupilo ale este stale v noci nemožem spavať.
možno u mna je vyhoda to,že ked som sa stym stretl apred rokmi tak som to mala v ovela horsom stave čo s atyka tych atakov a velmi som sa toho bala,lebo som nevedela o čo ide,teraz asi už ked viem že čo može ta psychika porobit,tak s ami to lepsie chape.
ale teda niežeby ma to nejako uspokojovalo:-),chce to čas a hlavne naučit sa relaxovat a neprepinať telo a mysel.pozriet možno trochu aj do minulosti a uvedomit si ,že čo vsetko vo svojom vnutri potlačame.
ty aj vieš čo spustilo tie stavy tvoje?či to bola prepracovanost,stres nejaky,strata,niečo z minulosti nejake nedoriesene otazky...je vela veci,ktore to možu spustit.a je velmi vela ludi ,ktori mavaju z času na čas taketo stavy,ale len malokto o tom hovori,pretože si myslia,že su psychicky chori,ked navstevuju psychologa alebo psychiatra.
možno ti aj lieky nesadli a treba zmenit lieky aj ked ja osobne si myslim,že 90%uspešnosti je v dobrom psychologovia hlavne v zmene myslenia.ale to j elen moja skusenost a moj nazor.čo hovori na to tvoj lekar,že sa stale citiš zle?aku dg ti povedal,že mas?

delong

Ja ich uzivam asi 2 mesiace. Sportovat velmi nesportujem, kedze mam namahavu fyzicku pracu a potom sa mi uz velmi nechce sportovat. Ale chcem urcite zacat. Prerabam si byt ale ide to pomalsie kvoli tym bolestiam. Bol som tiez na vsetkych moznych vysetreniach a vsetko v norme. Aj na tetaniu som mal testy a tiez OK. Uz niekedy si vravim, ze nech ma uz radsej klepne a nerobi si telo zo mna srandu :)
A ty si na tom ako momentalne?

43

a ako dlho ich uživaš?
mne najviac asi pomohlo chodit na masaže,sportovat,každy večer prechadzy alebo beh a plavanie.proste zmena aktivity,neviem do akej miery si ty aktivny,ale ja som pred sportovala len tak soradicky,nemala som čas,somvždy hovorila,bola som na jednej strane pracovne vyťažena,na druhej strane v rodine nejake problemy a potom obdobia kedy som ani nemala tak vela roboty,tak som s azaoberala len svojimi myšlienkami.toto všetko na mna spadlo až po obdobi ,ked som mala po strese a mala sompocit,že som už relativne v pokoji.
znenazdajky jeden večer z ničoho nič ako som pozerala tv,mi prislo tak,že ma oblial pot,zabolelo ma pri srdci,začala mi trpnut lava ruka,chrbat,trplo mi aj v hlave neskor,v nohe,tak som si najprv myslela,že chrbtica,že blbo sedim pri tej tv,ale ked sa to zopakovalo po niekolkych dnoch,tak som bola presvedcena ž emam niečo so srdcom,že je to infarkt azavolala som zachranku a potom už nasledoval kolotoč vysetreni až kym som pochopila,že mam naozaj uzkost a panicke ataky ,neurologovia tomu hovoria aj tetania.

delong

Sak toto, uverit tomu ze je to psychika je velky problem.
Ked niekedy z nicoho nic ma zaleje pot, tak som z toho potom cely den v depresii. A vtedy sa to este aj zhorsuje. Tazke je takto fungovat. Chodievam aj ku psychoterapeutovi, ale to pomoze len na chvilku

43

je ťažke uveriť tomu,ked nam niekto povie,že naše problemy sposobuje naša psychika.ked v podstate sa citite celkom normalne,nebyt tych chvil,ked nam pride zle.
ja som mala take iste priznaky a pochodila som snad vsetkch odbornych lekarov,vyžiadala som sa na magneticku rezonanciu na chrbticu,chodila som na rehabilitacie,interne vysetrenia a každy mi povedal,že som v poriadku.až nakoniec moj obvodny lekar mi povedal a vysvetlil,že čomi može byt aby som skusila psychologa,tak som skusila.a banujem,že som sa tak dlho odhodlavala,lebo vsetky tie priznaky sa len zhoršovali a nemohla som už ani spavat,lebo som sa bala už večer čo na mna zase pride a samozrejme som si vždy myslela,že je to infarkt......
takže ak mas vsetky vysledky v oriadku,tak ver že psychika s nami ože tak zamavat,že jeden by tomu neveril.......