Prolaps mitrálnej chlopne + alkohol

Príspevok v téme: Prolaps mitrálnej chlopne + alkohol
luatko

Ahojte,asi tristvrte roka mam problemy so srdcom,po prezurovanej noci(=uziti alkoholu+nedostatku spanku) na druhy den vzdy nasledoval srdcovy zachvat-nemohla som dobre dychat, srdce mi strasne bilo a bolelo ma,fakt som mala pocit ze je so mnou koniec..Po urcitom case som si uvedomila co zachvaty spusta,obmedzila alkohol a zacala chodit po doktoroch. Dnes som bola na echu,zistili mi prolaps.Doktorka povedala ze je to ,,drobnôstka",nicoho sa nemusim bat a ze ludia co ju maju byvaju precitliveny na alkohol,prip.kofein. Ale tie stavy co som mavala boli fakt priserne.Ma tu niekto PROSIM podobne skusenosti???

vsevedka

luatko, nicoho sa neobavaj, prolaps ma dnes velmi vela ludi /snad je to i tym, ze kedysi, ked sa echo srdca nerobilo, bolo asi zlozitejsie ho diagnostikovat, pretoze sa maximalne prejavil pri posluchu fonendoskopom ako nedefinovatelny selest/, ty sa vyhybaj tomu, co si zistiala, ze ti skodi,cize alkohol, ponocovanie a kofein

a jednu zurku si nevycitaj, ta ti urcite prolaps "nevytvorila", prolaps mozes mat uz od narodenia, ale po tejto zatazovej situacii sa prejavil

ked ti lekarka povedala, ze je to drobnostka, znamena, ze je zanedbatelny, cize neovplyvnuje cirkulaciu krvi

ja mam tiez prolaps mitralnej chlopne hemodinamicky nezavazny a kava mi robila problem, ale mam ju rada, tak som si telo proste naucila, ze si na nu zvyklo a to tak, ze som zacinala s minidavkou pol mocca lyzicky a teraz si robim doma presso s nescafe, normalnu davku cca 1 a pol l cajovej lyzicky na sa salku

u prolapsu je ale dolezite neprechodit chripku, ale vylezat ju, pretoze nedoliecena viroza moze prolaps zhorsit

aduska051

ako ti uz povedala je do vlastne vyklenutie chlopne do predsiene a niekedy umoznuje spatny tok krvi...neboj sa tie stavy niesu prijemne ale skus obmedzit alkohol a kofein...