Náklady na domácnosť pre pár

Príspevok v téme: Náklady na domácnosť pre pár
Fero M.

Viete mi niekto len tak zbežne povedať, koľko vás vídu náklady na doslova život.
Teda okrem nájmu. Chcem sa sťahovať v blizkej dobe s priateľkov do nájmu a zaujíma ma čo a ako. Ona robí na smeny 12cky a ja v práci mám obed, takže riešim len ranajky a večeru.
Len ma zaujíma koľko tak víde strava a ja lubim jesť :P a ostatné veci od čist. prostriedkov, stravy, kozmetiky a všetko ostatné.

Dakujem vopred :)

suns

ludkovia, to vam zavidim..
my sme 23 a 25 rokov, ja BC ale obaja este ideme do skol externe.. a chceme uz po 7mych rokoch spolu zacat byvat ! mame rodiny, ktore nepripustia, aby sme navzajom u seba prespavali, takze vzdy o 00:00 / skor neskor/ ma chodieva odprevadit/odviezt domov :D
zarabame spolu 1100€ a to sme BA ! Strasne Vam zavidim tie platy.. snazime sa, vieme jazyky, on robi v dobrej firme, ja v beauty shope.. ale stale to nejde vyssie :/
a okrem toho- najom tu za 1 izbovy byt je 400€ cca..
takze des :/ uz len do banky po hypoteku, ktoru budeme 30 rokov splacat...

Fero M.

Tak.jasne ved sa aj tesim aj ked ludia to stale beru tak ze 300e najom ale ked som sa otca pytal kolko doma platia tak mu to vyslo na 230 eur len najom a inkaso. Tak 70e navyse za skusku ci to bude s priatelkou fungovat, teda byvanie veka nie je, akurat to dochadzanie ma stve a to ze aj ked som z mensieho mesta mame tu moznosti na relax x krat viac ako...
No setrit budem musiet jasne a odkladat vsetky navyse co sa bude dat aby bolo viac peniazkov na byt na jesen :-)

vsevedka

Fero M., tak prajem aby ste si v novom bytiku fajn nazivali. Ved to je snad najlepsia investicia dat eurace do byvania,(ak nepocitam do vzdelania, zdravia, ci cestovania) ved ci kupis handry, elektroniku, ci auta, okamzite to straca na hodnote

černica

s tými výdavkami je to veľmi relatívne. záleží od príjmov. a tie sú na slovensku rozdielne. my s priateľom bývame spolu už tretí rok, ale každý si svoje peniaze odkladá do banky a na výdavky vyberáme približne rovnakú sumu - priateľ niečo viac, lebo aj viac skonzumuje :). mesačne dáme do spoločnej kasy spolu okolo tisíc eur. zvyšok si každý šetrí sám, lebo naše príjmy sú dosť odlišné. priateľ pracuje v rakúsku - denne dochádza - a ja má v bratislave súkromnú veterinárnu prax. nepatríme k ľuďomm, ktorí musia šetriť, ale aj tak zbytočne nemíňame. väčšinu príjmov si každý šetrí, lebo stať sa môže všeličo a nikto nemá zabezpečené, že bude mať príjmy až do odchodu do dôchodku.

Fero M.

No minule mi napisala drsnejsim tonom ohladom jednej veci co som riesil este pred casom ale napisala ze ak bla bka tak nech sa neozyvam.. Tak som sa neozval. Je to tak lepsie aj ked mi je luto ze to tak dopadlo ale nepohol by som sa do predu a ona tiez nie tak som kludny a Moja priatelka tak isto :-)

Maoam

Fero, tak tebe treba obcas dat na dekel :D.
Tak ak priatelka vela robi, urcite to treba zohladnit.
Drzte sa v novom byte a podaj obcas report :DD.

Fero M.

Vsevedka dakujem :-) Ako doteraz som si kupovel veci kadejake ale cim som jemne starsi tak si uvedomujem ze to vyznam nema najme ak lriberiem ako teraz 10 kil za 3 mesiace :-D PS: NIe do brucha cvicim :-) Na dovolenku mi tk je jedno hlavne nech vypneme na nejaku dobu a nepotrebujem all in. na Bahamach :-)

Maoam som sa nasmial :-D Ty furt davas :-D No pracu na 3 mam istu a snou je to asi ako vravis lebo sa narobi viac ako ja aj ked my mame v robote kludnejsie aj narocne dni a mesiace ale v priemere to ma ona horsie urcite a dochadzala by aj ked 3 krat ale sama a skor a neskor by prisla.

Heatherka tsk my sme na vychode takze je to tu slusny prijem ked si to prevediem do slov. klrun tak svojho casu 50 000 Sk nemali ludia z daleja a teraz tomu tiez inac nie je.

No budem sa snazit aby dobre bolo aj ten byt je super celoom a okolie vsetko po ruke klud miesto na parkovanie vsetko fakt.
Uz len davat pozor na kolegu lebo ma pravidelne mikrospanky ked soferuje a to myslim vazne :-)