Hlasné

Príspevok v téme: Hlasné
eva2574

ahojte, neviem, ci som jedina, ktora ma tieto problemy, ale vzdy ked sa najem, zacne mi hlasno travit, pocujem a citim kazdy a jeden moj pohyb zaludka a creva (a pocuje to aj moje okolie). neviem, cim to je sposobene. taktiez mam problemy s nafuknutym bruchom, po kazdom jedle, mozem vypit dokonca i jeden pohar vody a brucho sa nafukne. jediny sposob ako sa toho zbavit, je vypustit plyny, aj to nie vzdy zabera a v niektorych situaciach si to clovek ani nemoze dovolit, tak to drzim v sebe a brucho vydava este horsie zvuky.
prosim, poradte. rozne zlte gulicky proti nafuknutiu mi nepomahaju, rovnako ako zivocisne uhlie.
uvitam kadejake domace recepty, popripade aj nejake recepty na vlocky a pod.
dakujem

Súvisiaci obsah

eva2574

no napr dnes poobede som zjedla pecene zemiaky s kecupom a tatarkou a o pol hodku par chipsov... bolo nieco okolo pol 4... je 8 hodin vecer a ja som nafuknuta ako balon... nerozumiem

dana660xz

skus si nieco nacitat o racionalnej vyziove. ked musis stla jest, znamena to, ze nemas vyazenu stravu. ke dpo jedle hladas sladke, zanemana to, ze si zjedla nieco s vysokym glykemickym indexom napriklad. nemusis si kupovat bio vyrobky. ale zas keby si sa ovladala, tak mozno nezjes 3 rohliky biele ale len jeden ci dva celozrnne. v rohlikoch nie je az taky velky cenovy rozdiel. ked budes do seba ladovat piate cez deviate jedno este nemas stravene a uz si davas nieeco dalsie, necuduj sa, ze si nafuknuta. zaludok to nevie spracovat.

eva2574

moze byt problem v tom, ze neviem ovladat svoju chut do jedla? nie som ani tucna, prave naopak, snazim sa pribrat... proste jem, jem, ked dojem, hladam sladke, o polhodku znova nieco a tak to ide dalej... na veceru cerstve biele rozky s natierkou, aj dva tri na posedenie. nemam moc peniazkov na bio vyrobky, resp celozrne rozky, chleba a pod... len sa sama pytam, preco mozu ostatni normalne jest a ja musim byt obmedzovana...

eva2574

no jedavam vsetko :D masko, zeleninu, syry, zemiaky, ryzu.. a stale... ale minule som si uvarila polievku - mrkva, par zemiackov a ovsene vlocky a vobec ma nenafukovalo, ale to skvrkanie tam ostalo... pokusim sa vylucit zo stravy laktozu, ale co namiesto nej? poradte nejake jedla

liv99

mala som rovnaky problem, takze chapem, ako trapne to moze byt, pokial sa nachadzas v spolocnosti a tiez mi nezaberali tabletky, ani cierne uhlie ani fenikel... zistili mi intoleranciu na laktozu. vysadila som nevhodne potraviny a problem sa vyriesil. velmi sa mi ulavilo, brucho je ticho, ziadne nafukovanie, nic ma neboli... mozno mas tiez intoleranciu na potravinu, ktoru casto a vela konzumujes. skus sa troska aj touto cestou vybrat a pozistovat si...