Skolioza, vyberanie tyčí z chrbtice po operácii

Príspevok v téme: Skolioza, vyberanie tyčí z chrbtice po operácii
Monika1111

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či ma niekdo skúsenosti s operaciou skoliozi a s vybratím tyči po pár rokoch od operácie. Bola som operovaná pred 6 rokmi, teraz mám 18 rokov a tie tyče v mojej chrbtice mi doslova začinaju prekážať. Nie že by som ich cítila, ale obmedzuju my pohyb, to znamená že sa nemôžem hýbať ako normalný človek, ohýnať sa a pod. Tak by ma zaujimalo či ma niekdo s tým skusenosti ? Či po tejto opercii sa môže snovu hýbať ako predtým ? to ma najviac zaujima, som už skoro rozhodnutá podstupiť vybratie tyčí, ani sa moc nebojím, lebo je to normálne že už po troch rokoch si to davajú ludia vyberať...No niekdo si to neháva, len ja to tam už nechcem..Prosím keby niekdo ma s tym skusenosť, napíšte tu .. Ďakujem

Ivana65

Ahojte baby, ja tiež uvažujem nad vybratím tých tyčí, dokonca mám aj termín, ale stále som nenašla niekoho komu by ich už vybrali :( vy ste na tom ako? prosím dajte mi vedieť na mail ivankaklimackova@gmail.com

MonikaJA

Ahojte, ešte som si ich stale nedala vybrať ale už vážne nad tym uvažujem..stále to odkladam..dúfam že už neni neskoro po tolkých rokoch...

97Lenka17

Ahoj, ja mám tiež krivý chrbát ale mám kyfózu, zo skúseností na liečení viem, že tie tyče sa neodporúčajú vyberať, lebo sa ti to môže znovu skriviť, ale je to na tebe. Je fakt, že keď máš v sebe dve kilá titánu tak sa asi len ťažko ohneš ako človek bez nich, ale na všetko sa dá zvyknúť.

nikol1995

Dobrý deň,mám už dva roky od operacie a lekar mi povedal ze uz mozme vybrat fixator,nieje to skoro? Pocula som ze ludia co si daju vybrat takto skoro tak sa im vrati znovu zakrivenie a musia podstupit dalsiu operaciu :-o. Ah zrejme to natiahnem na take 2 roky este

terisa

Ahojte mám 29 rokov,bola som operovanaá na skoliozu v 2004.Mala som skrivenúchrbticu na 60st,napravilu ju na 20 st.ja mám tie tyče už v sebe 8rokov,a ja tú operáciu odkladám.Som zvyknutá na ne vie ako sa ohýnať ja robím všetko snimi.

Ivana333

Ahoj Monika,tak ako si sa rozhodla ?? bola si vybrat tie tyče? ja tiez ich mam už 6 rokov a tiez nad tym rozmyšlam.