Srdce alebo psychika?

Príspevok v téme: Srdce alebo psychika?
dony

Dobry den.Mam 22rokov.V septembri roku 2010 som bol v praci.Bol som velmi vynervovany a rozculeny.Zrazu ma zaliala horucava tocila sa mi hlava a dostal som cudny pocit ze sa nieco zle deje srdce sa mi rozbuchalo a uz som len citil ze mi trpnu nohy ruky hlava tvar no proste cele telo mi strplo.Pery mi strasne trpli a boli takzvane do tvaru O.
Uplne ma triaslo v hlave som mal stale myslienky ze zomieram to je infarkt a krical som ze nechcem zomriet.Bola privolana zachranka a dali mi aspirin.
Napojili ma na RTG a tam prisli na to ze to infarkt nebol iba mi povedali ze som mal panicky zachvat.A odvtedy sa mi to stava stale.Uz nie nastastie ze mi strpne cele telo.Ale proste neustale sa musim kontrolovat ci mi bije srdce kazde pichnutie v hrudniku alebo zatocenie hlavy mi pripomenie situaciu ktora sa stala a zrazu pride na mna neznesitelny strach pocit ze umieram bojim sa triasku mam a mravcenie prstov niekedy aj tvare.
Trva to niekedy 10-20 minut raz to dokonca trvalo nejake 2hodiny ze ma stale triaslo na posteli.Stava sa mi to viac krat tyzdenne niekedy az cca 15krat.Myslim si ze mam nieco so srdcom a doktori to nevedia zistit.Uz tam ani nechodim pretoze vzdy mi povedia ze mi nic nieje .Akurat mi povedali ze mam sinus tachykardia a to je vsetko.Kolko krat citim ze mi hori hlava ale teplotu nemam .Cudne tlaky vhlave busenie srdca v klude ked sedim alebo lezim.Niekedy si ani srdce necitim ze mi bije na hrudniku a inokedy tiez v klude mi ide vyskocit z hrude.Nedokazem sa ani medzi ludmi pohybovat vzdy ostane vo mne zly pocit ze sa mi nieco stane strach ze mi skolabuje srdce a podobne veci.Uz nedokazem ani pomaly na wc prejist .Akonahle sa postavim tak mi srdce ide vyskocit z hrude.Niekedy citim taku cudnu nevolnost na hrudniku nieco take ako ked je niekto opity a lahne si do postele a zavrie oci tak ma cudny pocit v zaludku ja to mam v hrudniku nasledne sa mi zatoci hlava zaleje horucava a srdce mi cca minutu bije strasne rychlo a tazko sa mi dycha.
Inokedy mi stahuje tak cudne tvar ako keby som na nej mal lepidlo zaschnute.
Alebo mi casto trpnu nohy ja sa proste bojim ze zomriem.Hraval som futbal profesionalne ale zranil som sa tak uz nesportujem cca 2roky moze to byt z toho ze nemam dostatok pohybu??Robim si to sam psichykou alebo fakt je nieco so mnou vazne ? Stalo sa to uz niekomu niekedy? dakujem mozete mi napisat aj na email dony.josh@gmail.com .
Ak sa to niekomu stava snad nam to niekedy vsetko prestane.

dony

No mozne to je ze mam zasa panicke ataky.Ale tiez si myslim ze to moze byt aj s krcnej chrbtice vzdy ma zacne boliet krk a hned nato ho mam stuhnuty a pomaly mi ostava horsie a horsie.Mozno to bude aj pocasim fakt netusim...Prisiel som z tepla domou a tu uz tyzden furt prsi az dneska je nadherne :( mam chut sa odstrelit :(

RNG

typicke ppopisovanie hyperventilacnej tetanie.
Tetania je tuhnutie svalstva pri nedostatku vodicov nervovych signalov, tj kovovych ionov/kationy(mineraly ako Na, K, Ca, Mg) alebo anionov ako kysliznik uhlicity.
Tieto sa daju doplnit bez problemov a na hyperventilaciu treba nieco na ukludnenie/destresovanie.
Kedze to tu bolo uz mnohokrat, pouzi vyhladavac, alebo pozri napr moje prispevky na to cez google.sk uvedenim mojho nicka a slova tetania, stres, spanok a podobne. To vsetko je vzajomne spojene.

43

dony,nechod ani k lekarovi,mas zase panicke ataky.
skus si prečita čo som ti poslala tu brožurku alebo si ju vyhladaj na nete tam je tiež.panicka porucha a jak ji zvladat.
neuveriš mi ,ale ja už 3 dni tiež nespim a tiež mam palenie a trpnutie.
prave som tiež nad tym rozmyšlala,že čo sa porobilo,že sa mi to objavilo zase.
ale tak on to asi potrva kym to zase bude ok na istotu.
doležite je aby si sa to ho nebal,lebo to poznaš,vieš že to je uzkost apanika a ta je len v myšlienkach.drž sa!

dony

Ahoj.Tak musim ti prezdradit ze tyzden mi nic nebolo.Zrazu celu tuto noc som nespal.Ostalo mi velmi zle.Bolest a stuhnutost krku.Triaska.Citil som sa ako sfetovany vobec som ani nevedel niekedy co robim bol som taky omameny alebo dezorientovany.Srdce mi busilo ale iba chvilku a od vcera vecera mi strasne piska v usiach.Bol to panicky zachvat ale co to mohlo byt??Zasa strach ze umriem..Stale sucho v ustach...vypil som najmenej 2 litre vody.Potom sa mi podarilo zaspat okolo 6tej rano.Teraz som sa zobudil a mam to znova.A nechcem ist ku lekarovi pretoze vsetky testy ok a zas bude na mna pozerat ako na nejakeho hypochondra :( poradis ??

43

vačšinou každy ,kto ma problem s psychikou ,ma aj problem s chrbticou.dokonca aj naopak,dlhotrvajuce bolesti chrbtice ovplyvnuje drahu psychiky a srdca a ptom je z toho zase uzkost až depresia.
to je taky začarovany kruh.

dony

Ahoj no tak na nechty mi povedal ze kedze ich mam studene tak to moze byt z dosledku spravne nedokrvene alebo mam nedostatok pohybu.Inak ze to je normalne .Krvne vysledky tiez mam v poriadku .Pecenove testy tak isto stitna zlaza tiez.Dneska idem este ku lekarovi.
Asi som prisiel na to z coho vsetko mam.
V sobotu vecer sedel som za notebookom a zrazu ma strasne pichlo a trnul mi krk bolela ma hlava ked som sa postavil tak sa mi tocila hlava myslel som ze odpadnem.OStala mi zima zacalo ma triast a uz som dostal panicku uzkost .Kedze mi povedal ze srdce mam v poriadku tak som sa ani nekontroloval ci mi spravne bije a nemal ani tak velky strach ze zomriem.Potom som skusil si lahnut na zem a bol chvilku vystreti preslo to .A aj vcera ma bolel krk zasa a ostalo mi tak divne.Takze myslim ze to budem mat bud z chrbtice alebo potom uz fakt neviem ked vsetky vysledky mam v poriadku .Ale fakt ze mi to pomohlo ked viem vysledky ze som OK a zdravi ako rybicka.Tak sa uz tak nebojim.A myslim ze to je psichyka spojena aj s chrbticou.Uvidime budem blizsie informovat ked budem vediet viac.

43

no to som rada,že maš vysledky v poriadku.
aj si sa pytal na tie nechty?čo ti povedal?
a aspon ta to trochu ukludnilo,ked ti povedal,že si v poriadku alebo, čo povedal doktor na tvoje problemy?dal ti aj nejake lieky?

dony

Ahojte.Tak bol som u doktora EKG mam v poriadku ...tlak tiez...este buduci tyzden nejake vysetrenie budem mat...cakam na vysledky z krvi ...tak uvidim budem vas informovat ale zatial v pohode...

43

dony-no ako?bol si u toho lekara?
napisala som ti aj na email.
tak počitaj trochu..........

aglia-a ty uživaš celych 20 rokov nejake AD,alebo len ked sa ti pohorši?ako to ovladaš?športuješ?zmenila si postoje životne alebo?????ak ti to nebude vadiť,skus trochu popisat o tom.