uzkost, strach, depresie...

Príspevok v téme: uzkost, strach, depresie...
beatrix

v poslednom case ma stresuje strasne vela veci, od skoly az po osobne problemy. Mavam depresie, a cim viac mam toho spravit, tym viac sa nemozem k nicomu prinutit. Zvyknem aj polovicu dna prespat a zelam si aby uz bol vecer a nemusela som mysliet na vsetky tie moje problemy ktorych sa asi v zivote nezbavim. Zacala som mat problem komunikovat s ludmi. Sice mi ludia hovoria ze som zlata a sympaticka osobka, ale jednoducho v minulosti to bolo super. Tearz ked napriklad s niekym idem von, akoby som sa zasekla a prestanem komunikovat, aby som napriklad nepovedala cosi nevhodne. Zacinam si brat kazdu negativnu poznamku na moju osobu velmi vazne, ked mi niekto povie nieco prosti srsti, nieco sa vo mne zlomi a to prehlbuje moju uzkost, pretoze chcem byt s kazdym za dobre. Niekedy mam taky problem, ze nenachadzam slova, a zamotavam sa do toho, co chcem povedat.. potom hovorim nesuvisle. Ked sa sniekym rozpravam, pozorujem take detaily, ktore si ini ludia napriklad nevsimnu - ako sa na mna ten clovek pozera, jehorec tela a to ma niekedy dokaze uplne vyviest z miery a som myslienkami uplne niekde inde. Zacala som byt hroozne moc precitlivena a chcem zacat brat zivot s nadhladom, jednoducho a najst vnutornu vyrovnanost a spokojnost, lenze neviem ako na to... je na tom niekto podobne? Dakujem za prispevky.

miriamkaa54

mne na smutne nalady pomohli vitaminy D3 plus K2, uzivam ich uz dlho a naozaj sa citim lepsie, aj ked obcas mi pride smutno, hned ma to prejde a neprelezim cely den v posteli ako predtym. kupujem si ich z eshopu vitarian. sk

zdravy

ulbriča nemas moznost si najst nejaku garzonku? so synom sa netrap hoc je to tvoj syn. je to clovek ktory voci tebe prejavuje malo porozumenia a citu aspon si to myslim. skus mysliet tak, ze ako si to zariadi tak to bude mat. co si mohla urobit to si urobila. bolo by dobre ak by si mu to pripomenula ohladom tych penazi a ak to nepochopi, tak ho nechaj tapat vo svojej pravde bohuzial nestoji za to sa trapit, lebo ako by si sa snazila asi tazko by si dostala od neho nejake porozumenie.

ulbriča

halo ja som v depresii stále nakolko ma privádzaju do nej stavy a chovanie mojich deti.Som matka dvoch dospelých deti a mám jednu vnučku.Moje deti dlhodobo nejavia o mna záujem moj syn sa vyjadril že ma dokonca života nechce poznat lebo že dávam všetko len mojej dcére ale že som mu pomáhala a požičala vela penazí to zabudol aj na sluby že mi ich bude splácat,radšej sas spravi že ma nepozná už druhý krát sa rozviedol a moja mienka je že je chorobne žiarlivý.Moja dcéra u ktorej bohužial mám jednu izbu nakolko som svoj dom predala sa odo mna odvrátila kvoli svojmu mužovi ktorí bol notorický alkoholik momentálne nepije ale po výstupe na vianoce so mnou nekomunikuje ani nepozdravi a moja dcéra povedala že jej to tak vyhovuje a vianočný darček od nej bola dobrá nakladačka ked som zatovi na jej požiadanie povedala svoju mienku pretože bol tak opitý že si posratý lahol do postele a vianoce mu boli ukradnuté,No nikdy som sa do nich nestarala a od teraz ked sa aj pozabijaju budem sa na nich len pozerat a nezasiahnem bude to správne ? poraDITE MI ČO JE NAJSPRÁVNEJŠIE?zIVOT PRE MNA PRESTAL EXISTOVAT ŽIJEM LEN ZO DNA NA DEN.

smutnadeva

Ano, tie rady o pohybe a cviceni su super, lenze clovek trpiaci dusevnou poruchou sa citi tak mizerne, ze sa k tomu nedokope, nehovorim o chodeni medzi ludmi a hladani novych priatelov... ti ktori depkuju vedia o com hovorim.... zacarovany kruh... zle zle zle

ketsut

rudo má pravdu, začnite cvičiť, chodiť von....a uvidíte ako sa budete cítiť...

ja trpím panickou poruchou a začala som cvičiť, chodím každý večer na kolieskové korčule, cvičím Pilatest...od dnešného dna si pridávam 5O brušákov ráno a večer.

doporučujem pohyb všetkým...nebudete myslieť na seba a stále sa umárať!

Rudo-BB

Ja mam doteraz velmi podobny problem - este stale sa nie som uplne fit, ale uz som na tom ovela lepsie - napodiv uzasne mi pomaha pravidelny aerobny pohyb. Po nom, proste nemam depku.

Velmi odporucam precitat jeden motivacny clanok - tu -odkaz odstránený- , v ktorom sa pise, ze pravidelne cvicenie zmierňuje depresiu rovnako účinne ako antidepresíva!!! - pretoze vyvoláva vyššiu tvorbu sérotonínu a noradrenalínu – neurotransmiterov v mozgu, ktoré zlepšujú depresiu.

Lucinka99

Ahoj no snad toto niekomu pomoze.Ak sa niekto pokusa vziat sebe ci inym osobam zivot potrebuje pomoc odbornika, pretoze si musi uvedomit ze situaciu nezvlada ALE NEUMIERA!Ak ma niekto problem s vacsou skupinou ludi moze to mat vela pricin ale nedavala by som to uz na psychologa.Skuste vyhladavat miesta kde postupne pribudaju ludia napr.dlhsie chodievajte na samotne prechadzky s manzelom, priatelkou,neskor sa kludne odvazte bavit sa s PAR priatelmi niekde na ceste(ALE LEN KED ICH STRETNETE),neskor sa mozete dohodnut na stretnuti so 4mi ludmi a takto pokracovat az kym sa raz ocitnete v dave a ani si to nevsimnete.Ludia vam neublizia, mozme byt radi ze vacsina sa vzdy snazi pomoct aj ked Vas nepozna.