uzkost, strach, depresie...

Príspevok v téme: uzkost, strach, depresie...
beatrix

v poslednom case ma stresuje strasne vela veci, od skoly az po osobne problemy. Mavam depresie, a cim viac mam toho spravit, tym viac sa nemozem k nicomu prinutit. Zvyknem aj polovicu dna prespat a zelam si aby uz bol vecer a nemusela som mysliet na vsetky tie moje problemy ktorych sa asi v zivote nezbavim. Zacala som mat problem komunikovat s ludmi. Sice mi ludia hovoria ze som zlata a sympaticka osobka, ale jednoducho v minulosti to bolo super. Tearz ked napriklad s niekym idem von, akoby som sa zasekla a prestanem komunikovat, aby som napriklad nepovedala cosi nevhodne. Zacinam si brat kazdu negativnu poznamku na moju osobu velmi vazne, ked mi niekto povie nieco prosti srsti, nieco sa vo mne zlomi a to prehlbuje moju uzkost, pretoze chcem byt s kazdym za dobre. Niekedy mam taky problem, ze nenachadzam slova, a zamotavam sa do toho, co chcem povedat.. potom hovorim nesuvisle. Ked sa sniekym rozpravam, pozorujem take detaily, ktore si ini ludia napriklad nevsimnu - ako sa na mna ten clovek pozera, jehorec tela a to ma niekedy dokaze uplne vyviest z miery a som myslienkami uplne niekde inde. Zacala som byt hroozne moc precitlivena a chcem zacat brat zivot s nadhladom, jednoducho a najst vnutornu vyrovnanost a spokojnost, lenze neviem ako na to... je na tom niekto podobne? Dakujem za prispevky.

Janulka

Ahoj, Beatrix!
Počítam, že si v období dospievania a máš to ťažké. Vnímať svet tvojimi očami neviem, ale zdá sa mi, že si nejaká zablokovaná. Tento výraz, prosím, neber osobne, pretože som ho vyčítala z knihy Johna Gray-a: Ako získať, čo chcete, ako si vážiť, čo máte. Je to taká praktická príručka k dosiahnutiu osobného úspechu. V nej uvádza, že ľudia sú blokovaní rôznymi nesprávnými postojmi...
Je ich dvanásť (tých najhlavnejších):
1. Obviňovanie
2. Depresia
3. Úzkosť
4. Ľahostajnosť
5. Kritickosť
6. Nerozhodnosť
7. Odďaľovanie
8. Perfekcionizmus
9. Ukrivdenosť
10.Sebaľútosť
11.Bezradnosť
12.Sebaobviňovanie
Život bez týchto blokátorov je najkrajší na svete, tak prečo sa nezbaviť tej pliagy a nežiť zdravo!
Skús porozmýšľať a zisti čo ťa "brzdí".
P.S. Prajem všetko dobré a ozvi sa!

milli

Ja som mal veľmi podobné stavy, ale som to akosi pretrpel. Možno to bola chyba, lebo keby som vyhľadal odb. pomoc, nemuselo to mať taký spád ako to malo, ale to by som vtedy asi od nikoho neprijal. Teraz je už ale iná doba.

veronika

ahoj, ja na tvojom mieste by som zasla za psychiatrom, ak tvoj stav pretrvava dlhsie ako mesiac a snazis sa,a le neodchadza to...a stale ti je len horsie a horsie...daj na mna, lieky ti upravia hladinu serotoninu..asi mas nizku hladinu