zvlneny silikon

Príspevok v téme: zvlneny silikon
anicka 36

pred dvomi rokmi som si dala spravit silikony. vsetko prebehlo bezproblemovo, ale poslednych par tyzdnov pozorujem v jednom prsniku vlnenie, je to hmatatelne, ale neviditelne. bojim sa, ze sa to bude zhorsovat a ja budem musiet ist na reopku :( nikde sa nemozem o vlneni nic docitat, vie mi niekto poskytnut nejake blizsie info? da sa tomu pomoct inak ako operacne? velmi pekne dakujem!

skusená

a kedy sa ti prejavuje to zvlnenie? lebo ja napr. ked sa predkloním mi to vidno resp. len ja si to vidím ale Dr. mi povedal lebo som štíhla aj mojej kamoške sa to robí...ale najlepšie je poradiť sa s lekárom.

evellina

anicka36....ale ja by som sa na tvojom mieste neplasila,najlepsie spravis ked zajdes za svojim lekarom a potom budes vediet na com si...aj keby to bola kapsula,tak to urcite nebude treba hned reoperovat....drzim ti prsty,ja obdivujem zeny ktore si dali spravit prsia,je to aj moj sen,zatial nesplneny sen,prave koli kapsularnej kontrakture som si doteraz prsia spravit nedala...:(
daj vediet ze ako si dopadla...drzim prsty

evellina

Kapsula se pozná celkem snadno, jde v podstatě o vazivové pouzdro, které se vytvoří kolem implantátu. Jde spíš o pozdní komplikaci (cca měsíce od operace). Příčina není přiliž známá, jde o reakci těla na inertní materiál. Jsou různe stupně kapsulace - hodnotí se stupnicí 1-5. Stavy 4-5 deformují implantát a posouvají ho po hrudniku, implantát mění svoji polohu a je to viditelné na první pohled. Řeší se vždy reoperací. Konzervativní léčba neexistuje.

evellina

poslala som ti link,skus si tam precitat ..."kapsula po zvetseni prsou"...snad ti to pomoze ...dufam a drzim ti prsty aby si ju nemala.....

evellina

vyhnout kapsuli nevím jestli se jde. Je to reakce těla na cizí materiál v těle. Určitě je ale důležitý pooperační režim, klid, poslechnout rady operatéra.

evellina

...kapsularna kontraktura,ale to ti musel urcite tvoj lekar o tom nieco povedat,pretoze je to najcastejsi vedlajsi ucinnok silikonov...:(

Blondula

neber to v zlom,ale ked si sla na operaciu nebala si sa ?? :O mozno sa ti to upravi,ale kazdopadne treba o tom informovat lekara,co ti to robil...