Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Simonettka, vsetko je to v hlave, a aj ked si tu o mne budete mysliet ja neviem ake hanlive veci, nepopustim, napokon je to moja tema.
Narazas na nepochopenie, lebo sama nevies co chces, neveris tomu, vahas, mas pochybnosti a strach a ludia ti to iba odzrkadluju. Je to tak jednoduche. Akonahle si to sama v svojej hlave urovnas, budes vediet ze DAVAT TELU ZIVU STRAVU (ZIVU ENERGIU, NIE MRTVU ENERGIU, NIE SMRT PRIPADNE UTRPENIE A STRACH ZVIERAT)JE TO NAJLEPSIE, CO MOZES SVOJMU TELU A MYSLI DAT, tak sa prestanes stykat s ludmi, ktori sa z teba budu smiat a mat sproste reci (akoze rohlik je normalne jedlo), proste bud ta zacnu akceptovat, a nechaju sa dokonca inspirovat alebo sa to popremiena a takych ludi uz ani nestretnes. Zazila som to, viem o com hovorim, mala som to na zaciatku. Odkedy som ale vyhradne RAW, verim tomu, nie ako nabozenstvu ale verim, ze pre moje telo je najlepsia ziva energia, nehovorim o vitaminoch, pripadne denaturovanych bielkovinach, hovorim o energii, zivote, davam do svojho tela ZIVOT, nie SMRT, nestretavam sa s negativnymi reakciami, doma som dokonale akceptovana, dokonca robim raw pochutky pre nasich a nevedia si ich vynachvalit! A keby na tuto stravu mali peniaze, stravovali by sa tak z velkej casti.
Takze si utried v hlave co chces, nie co nechces, ale CO CHCES a chod si za tym a nepochybuj, neries vitaminy a mineraly, ries pocity, ries to ako sa z toho citis, ak sa citis dobre, tak to rob, ak nie, tak to nerob, lebo ti to nebude fungovat.
Nebude ti to fungovat, ak mas strach, pochybnosti, ze nebudes mat dostatok vitaminov a mineralov, nebodaj dokonca i bielkovin....
Len jedna vec robi ludmi chorymi a to su chore myslienky, strava len z malej casti. Nase telo je ten najuzasnejsi stroj na zemi, najinteligentnejsi a je tak zostrojeny, ze sa dokaze neustale obnovovat regenerovat a liecit pripadne udrziavat vnutorne prostredie plne harmonie a lasky a zdravie, a sme to len my ludia, ktori mu to kazime nasimi myslienkami a samozrejme stazujeme mrtvym jedlom.

NAjlepsia kniha, fuha, ja som ich tu naodporucala uz vela, ale dnes viem, ze kniha nestaci, pretoze ziadna kniha neprepaja myslenie a stravu. ALe ak chces studovat tak si pohladaj knihy Wandmakera Co vam doktori nereknou, Boutenko Zelena pre zivot, 12 krokov k surovej strave, dnes je knih habadej. Dough Graham 80/10/10 Diet

Nikcaa

Simonettka, viem, o čom hovoríš. Pred 2rokmi, keď som si každý deň cez prestávku vytiahla ovocko, tak mali tiež blbé poznámky, či držím diétu atď... ja to už ľuďom ani nevysvetľujem. Proste poviem, že mi to chutí a basta.

Simonettka

chápem, že vás o tom nebaví písať zbytočne ľudom ktorí samí nevedia čo chcú, možno aj preto lebo to veľa ľudí odcudzuje a ťažko niekomu vysvetliť niečo keď žije akoby v inom svete..keď som si do školy začala nosiť ovocie spolužiaci na mňa pozerali akoby som tam mala ho*no alebo ja neviem..a tiež doma..nechceš rohlík? prečo neješ normálne? je to ťažké, lebo ľudia to nevedia pochopiť.. ešte si tým nie som celkom istá, no možno to chce viac času..verím tomu, že to je to správne..konečne sa zbaviť výčitiek a kíl navyše..a ďakujem za odpovede zdarma :)

Rosemary

Ja som mala perfektný deň - slniečko, teplúčko, nádhera.
Zjedla som granátové jablká, OJ, šalátové uhorky, avokádo a večer konopné mliečko s medom a kakaom. A ešte nejaké ďatle - fresh.

evcca

simonettka, problemy ppp-anorexia a bulimia sa nevylucuju s raw food. je to len iny pohlad na vec. da sa aj po ppp prejst na vitarianstvo. len nie kazdy doktor to pochopi. ostatne napisem neskor, musim ist.