Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

vicky_025

inac, zrobila som mensi test bio ovozelu ktory som nakupila. trochu som mu nedoverovala, lebo som sa napocuvala ze je to len drahsia cena ale inac rovnako striekane. tak som si nakrajala uhorku aj z bio aj z nebio.. a teda chut ma presvedcila, ze to rovnaka uhorka nebude :)

na najblizsie dni si asi dam nejaky stavovy detox, dnes mi nie je najlepsie. bola som na dlhsom vylete a neodolala niektorym veciam, teraz mam chut sa udriet trosku po hlave :) ale bolo mi to treba asi, aspon mam take male pripomenutie na vlastnej kozi :D

krasny den prajem! :)

vicky_025

MultiLevel, super :) casto som si ta vsimala v kadejakych inych temach, ze ake mas dobre nazory. tesi ma, ze ta vidim aj tu :) zaradit co najviac raw do stravy tiez prinasa ucinky, mozno postupne budes samovolne vyradovat coraz viac vareneho a podobnych veci, lebo ti uz prestanu chutit, respektive budes citit, ze sa po nich uz necitis dobre.

ja to mam trochu tak.. ked sa mi stane ze si dam nieco, co som kedysi zvykla jest, tak nic moc teda.. ani chutovo, ani pocitovo. ako keby uz ani nebola cesta spät k tomu zivotnemu stylu. ovela lepsie ako fyzicky tak aj psychicky sa citim, ked som na raw :)

MultiLevel

Dakujem GoFruit za odpoved :)
Suhlasim s tym, ze je to vsetko len a len v hlave...nielen chudnutie ci priberanie, vlastne vsetko, co sa okolo nas a v nas deje :)
Ja sice nie som "pripravena" na uplny prechod na raw stravu (raw "sladkosti" mi vacsinou nechutia a niektorych varenych veci sa mi taaak nechce vzdat), ale paci sa mi myslienka zaradit do jedalnicka co najviac surovej stravy. Myslim, ze to je prospesne pre vsetkych ludi...Preto tu vlastne chodim a citam vas. Naberam inspiracie a potom mam naozaj dni, kedy som len na surovej strave :)
Este sa ta chcem spytat, ci ohladom meditacie, "ovladania" svojej mysle, necitas aj nejake knihy, ktore by si nam mohla odporucit :) Dakujem

GoFruit

Barbarla k tej mysli to je nadlho cize zajtra odpisem.
k migrene mne pomaha robit si meditaciu s hlbokym dychanim. Sadnes si a sustredis sa na dych. Hlboky a dychas do brucha a potom stredny dych a horny. A ked uz myslis ze dalej to nejde tak este sa snazis nadychnut. A vyduchujes tiez na doraz. Toto je riadny detox a navyse aj meditujes. Mne za 10 min bolest hlavy takmer prejde. Dychas nosom vydychujes ustami. Vela stastia a dobru nocku

barbarla

ano, velmi pekne pises GoFruit toto iste bolo ked som sa snazila prestat jest LEN MASO pred asi 3 rokmi, zacali mi padat vlasy a citila som sa na odpadnutie, kdezto min rok som maso vysadila uplne v pohode, dokonca sa mi cely metabolizmus zlepsil, lebo som vedela ze je to dobre pre moje telo, preto pokracujem dalej a tesim sa z toho. :)

barbarla

tak mna teraz chytila silna migrena cize na veceru som uz nic nejedla len pila vodu s citronom, snad to nejako vyplavim z tela, nic ine mi totiz nepomaha.
GoFruit ako presne si sa naucila ovladat svoju mysel? popripade ako meditujes? toto ma velmi zaujima, lebo mam v zivote momentalne dost chaoticke obdobie a potrebujem si verit, zbavit sa stresu, co nie vzdy dokazem. Preto som zacala hybat so svojou stravou a chcem sa este zdokonalovat /mam 18 rokov/. Keby mas nejake clanky, tak si ich velmi rada precitam :)
dakujem a este prajem krasnu noc :)

GoFruit

A toto je moja rada kazdemu cloveku co vaha a pochybuje o surovej strave: NECHODTE DO TOHO. LEBO VASE STRACHY A POCHYBNOSTI VAM PRINESU PRESNE TO, CO NECHCETE A COHO SA BOJITE. Tato strava je pre tych , ktori su o nej presvedceni na vsetkych urovniach. Tym spravi dobre. Tych vylieci. Kto tomu neveri si aj tak dokaze ze to nefunguje. ( nehovorim teraz o tebe multilevel - ty si sa pytala na ine, len otazky podobneho druhu dostavam velmi casto a tak prizvukujem odpoved znovu. A to vam povie kazdy uprimny raw foodista.
Raw food nie je pre kazdeho ale nie kvoli strave ale kvole psychike jedincov.
Presne tu vidim rozdiel v tom ked niekto povie MNe TO NEFUNGOVALO A MUSEL SOM ZACAT JEST VARENE... nefungovalo lebo pochyboval.

GoFruit

Multilevel ahoj.
Su dve roviny: 1) Všetko je v tvojej hlave. Ty urcujes, ci schudnes prave tvojim presvedcenim a strachmi ktore si pestujes. Proste ked sa budes bat ze schudnes tak schudnes aj keby si co robila. Ked budes verit ze tvoje telo sa zariadi tak aby to bolo najlepsie pre neho, ze surova strava neznamena hned vychrtlost tak sa to odzrkadli na tvojej postave.
2) budes jest vela dajme tomu tych 2500 kal min. ked cvicis a budes budovat nadalej svalstvo, nemala bys i schudnut...pripadne schudnes ako detox a potom naberies co bude tvoje telo potrebovat.
Ja som schudla lebo som jedla malicko az velmi. Potom som zacala jest tych 2000 kal z ovocia ( tuky som nejedla len vynimocne avokado) a prestala som chudnut.
teraz som vychudnuta lebo mam vela dni ked z 3 jedal mam 2 stavy. Cize kalorii malo a nezaoberam sa tym a nebojim sa. Viem, som presvedcena, ze len co sa zameriam na to ze priberiem, lepsie povedane na to ze budem mat idealnu postavu, moje telo to zariadi. Ja teraz ale riesim a menim tolko veci - sustredujem sa na tolko veci ze postava bude neskor. Do leta to urcite vyriesim. Vlastne uz som si nastavila ze mam stihlu a sumernu postavu, tak mozno to uz pracuje a ja sa tomu viac nevenujem.
Skus popremyslat nad svojimi resvedceniami a ci su pre teba dobre alebo skodlive a zmen ich. Tvoje telo nasleduje presne to co si myslis, ci tomu veris ci nie.
Inac aj ja sa tesim kazdy vecer na ranajky teda moj milovany OJ. Sranda, dakedy som sa tesila kazdy vecer nacokoladu a syry a teraz na ovocko.

MultiLevel

Inak, urcite sa to tu uz rozoberalo, ale neschudli ste nejak moc po prechode na raw stravu? Toho sa totiz dost bojim, ak by som sa odhodlala byt raw 100%...Vzdy som bola stihlejsia, vela cvicim cviky na naberanie svalov, snazim sa praveze pribrat a strasne rychlo chudnem zo stresov a ked menej papam :)

MultiLevel

No baby...cim viac vas citam, tym castejsie si robim ranajky, obedy a vecere take ako vy :) Nemozem sa k vam "pridat" uplne, lebo niektorych veci sa este nedokazem vzdat, ale ste pre mna velkou inspiraciou :)
Tesim sa na rano, lebo sa tu na mna usmieva kadejake ovocie a uz teraz mam nan nesmiernu chut ;)