Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Sedmi_kraska

áno, iba ústnu ( našťastie !! :) ..ale na VŠ, kde by som chcela s fr pokračovať to asi bude dosť difficile :)

Merci pour la correction :)
:) j´ai pansée que ton mari est belge. ..oui, j´adore cette region aussi :) beausoup du soleil, chaleur et fruits et légumes frais...

Páči sa ti Belgicko ako také ? :) mentalita, ľudia, trh práce a také tie normálne veci ? :)

Inak DNes mi oco nakúpil asi 8kg ovozelu - ružičkový kel, čínsku kapustu, pomaranče, mandarínky, ananás, papriku , paradajky :) ach, aký vie byť život krásny skrz takéto "maličkosti" :)

Maoam

wow, ja obdivujem kazdeho, kto sa vie naucit FJ, mam rada ten akcent, u cudzincov hovoriacich po nemecky :D

ach, mne by ten jazyk za nic na svete nesiel do usi ani na jazyk ale je pekne pocut tu vyslovnost aj to citat

no nist, nemam na to talent :-(

GoFruit

sedmikraska :) a budes mat iba ustnu skusku?
mozem ti to napisat spravne, nenahnevas sa dufam? ja som jazykarka takze to je moj taky tik, ale ja tiez neviem extra dobre , dohovorim sa super ale pozabudala som vela slovnej zasoby co som nabrala hned ako som sem prisla.
donc: Comment tu t'es retrouvée en Belgique?
ben, je suis venue avec mon mari ( à l'epoque c'était juste mon petit ami) qui a trouvé le travail ici. Sinon j 'adore le sud de la France, je peux bien imaginer que j' y vivrais une fois.... mais on y passe souvent les vacances...

Sedmi_kraska

Rosemary dakujem :) ..dokonca môj super brat, ked sa po týždni vráti domov z intráku, tak mi donesie všetok ovozel , čo nezjedol :D ..často už trošku nahnitý , ale je to kársne , ked viete , že na vás niekto myslí... vážim si to najmä v rodine, u nás je to také dosť komplikované doma a každú malú potechu, pomoc , radosť ktorú si voči sebe preukážeme ma veeľmi teší :) :)

Inak ja dnes ani radšej nepíšem jedálniček, hrúzas des ... inak GoFruit ak to nie je príliš osobné :) common tu a retrouvée en Belgique ? :) ..ja idem maturovať z fr, tak sa ju pilne učím :D ale gramatika mi až tak nejde, celkovo je to dosť ťažký jazyk ae milujem ho :) dosť ma láka život vo Framcúzsku, niekde na juhu :) tak rada počúvam príbehy slovákov ako sa porozlietavajú po svete a tak :)

GoFruit

R: oj
O: 2 necele manga, 3 velke banany a 3 fifi
V: spagety z 1 uhorky a rajcinova omacka- velmi dobre a syte
a teraz pojedam raw modry kozi syr s paprikou

GoFruit

Hej rosemary dost smrdia. Ako nieco pokazene- cibula moze byt. Ja by som ti aj doniesla na svk ale to by neprezilcestu taky mrazeny ale ked zozeniem v aprili cerstvy ale vlastne nie....muz by neprezil v aute ten smrad a navyse teraz cestu chce spojit s vyletmi po nemeckych mestach takze miesto 2 dni ani neviem kolko bude trvat cesta.... vsak raz sem pridete a urobime durianovu partu oh mon dieu

Rosemary

Gofruit super. :D Niekedy by som chcela ochutnať tie duriany, ešte som ich nejedla. Ako to asi chutí? A čítala som, že to smrdí ako pokazená cibuľa, je to pravda?

GoFruit

O rosemary, ja si uz predstavujem dovolenku v Thajsku :) prekrasna predstava, ked ma nieco nastve hned som thajsku a uz je dobre :) Uz som aj lety pozerala, uz som tam a je mi tam skvele a to ovocie a som zasypana durianmi juj len nie doslova :)