Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Rosemary

Traktory a bágre :D
Ja ich robím s vlašskými orachami, včera som namáčala, dnes sa mi to usušilo, zajtra môžem robiť, polovicu mi zjedia už pri výrobe :DDD
Ozaj skúšala som aj vegie burgre zo stránok čo si sem dávala, tie im až tak nejdú :C Budem ich musieť zjesť sama, ale mne chutia.

GoFruit

Rosemary, vidis ja som to davno nerobila. Tak aj ja vyrobim, musim ponamacat vsetko, teda mak a sezam.
My s toho makoveho cesta potom vyrabame vzdy traktory a bagre :) a potom ich maly nechce zjest :(

Rosemary

R: šťava z uhorky, hrušiek, stonkového zeleru a zázvoru 1l
O: robila som tie palacinky, zjedla som dve, viac som nezvládla bolo to sladké až až, tak som ešte dala smoothie z jablka, banánu a púpavy asi 0,8 l
V: šalát - karfiol, šalát little gem, avokádo, paprika, rajčina, cibuľa, him.soľ
Gofruit, mňa tiež už napadlo že bude asi zbytočné riešiť či sú v makových guľkách hrozienka alebo nie, keď mi malá a aj chalani jedia všetko možné krížom-krážom. Tak to bude asi jedno potom. Inak už ich zjedli, zajtra robím ďalšiu várku.

Rosemary

Čaute baby,
Vicky to som rada, že ťa to tu inšpiruje a že sú ešte aj ľudia ktorým to tu nie je nepríjemné čítať. :D
A tiež ti blahoželám k odšťavovaču.
Sedmikráska to máš super že bývaš tak blízko, potom daj vedieť ako to tam vyzerá. V tvojej situácií by si si teda mohla občas dať nejaký pôst. Ale aj keď budeš raw tak to už by malo problém vyriešiť. Hlavne nejedz lepok v kombinácií s cukrom...

GoFruit

Sedmikraska, ale vlastne si tie ingrediencie nemixovala v mixeri? Vsetko len nahadzala do misy a zmiesala?
R: OJ + stava z maleho grepu
O: durian
V: smoothie kel, 5 bananov a OJ
+ lici+ trocha piel de sapo

Sedmi_kraska

Rosemary mám 19 a pol :D ...ale mám asi od 13tich problém s akné, tak asi stále niečo v mojom tele nebude v poriadku, aj ked je to zvláštne, lebo moja mama ma vždy viedla k zdravšiemu životnému štýlu, jedla som vždy vela jablk , ovocia, šťavy , ryže ...
Inak ja bývam len 15 km od dubnice :) mám to superblízko :)

GoFruit rozmarín čerstvý ( asi 4-5 nasekaných tých stoniek ) a tymian trošku prisypať sušeného.. myslím, že je to jedno, ja nemám moc rada takéto aromtické veci, tak vždy len tak sypnem aby to bolo trošku cítiť ale nie moc :) ..a avokádo tomu dáva práve tú úžasnú chuť, a takú konzistenciu zem. placiek :)

GoFruit

Sedmikraska, chcem spravit ten recept co si sem dala, a lazemiakove placky. To avokado tam je nutne? Ja akosi nemam rada zoxidovane hnede avo. A ten rozmarina tymian si davala v akej podobe? Dnes som kupila cerstvy. Asi som mala radsej korenie kupit? Ci ho nejak rozdrvim? Diky

GoFruit

Ahoj vicky, ano na surovej strave sa zvladaju veci lahsie, ak jes to surove s radostou. Ja niekedy takmer lietam, cim jednoduchsi jedalnicek tym lahsia a lepsia nalada. Na tychjablkach a postoch je to najlepsie.
Gratulujem ti k odstavovacu, pekne si si ho pritiahla.
My mame dnes prekrasny den, leje ako ked krava cura ( to tu maju vazne taky vyraz) a fuka silny vietor a ja idem peso na trh. Jupi aka parada :)
Tak prajem vsetkym uzasny den. Ja som uz po svojej davke OJ. A na obed planujem durian ooooooo.

vicky_025

ahojte, no tu sa toho nakopilo :) aspoň som mala čo pozitívneho prečítať. vždy keď som tu tak ma to maximálne inšpiruje zlepšovať to čo jem ale aj to ako myslím.. :) ďakujem :)

ja mám v poslednej dobe všetkého ponad hlavu trošku, riešenia ohľadne škôl, osobné problémy, práca a to občas 10-12 hodín niekoľko dní po sebe.. som dosť vyšťavená. ale viem že je to práve tým, že nie som úplne raw. ako sedmikráska píše, tiež stresy a také psychické tlaky riešim práve jedlom, aj keď sa mi dobre už osvedčilo, že tou raw stravou zvládam všetko najlepšie... :D aj maturitu som dala fakt ako nič, takmer bez stresov na moje pomery, aj keď.. takmer aj bez učenia :D držím ti palce, aby si to zvládla, aby si nemala zbytočne stresy :)

až rozmýšľam že by som tiež skúsila ten jablkový pôst, aby sa mi podarilo znova zbaviť sa všetkého toho nezdravého... už mám doma aj odšťavovač :) skúšala som sa nastaviť na to, že proste nejak sa k nemu už dostanem a jedna známa sa ma spýtala, či si nechcem od nej požičať, lebo ho vôbec nepoužívajú :) takže samé šťavy teraz u mňa idú :) krásny deň prajem :)

Rosemary

Sedmikráska, ty si pôsty ešte nemusíš dávať, teda neviem koľko máš rokov ale keď chodíš ešte na gympel tak možno ešte ani 18 nie. Tebe úplne stačí raw strava bez tých hlúpostí. :D A keby si bola zasa na 100%, tak si myslím že by si potom ľahšie aj zvládala tie stresy.
Do toho raw obchodu asi budem musieť niekedy tiež zbehnúť, lebo tam už majú aj mladé kokosy a ja by som ich strašne chcela ochutnať, ešte nikdy som to nejedla. Mám to asi nejakých 40km, ty bývaš bližšie? A možno konečne aj uvidím naživo nejakého vitariána. Ale zatiaľ asi len objednám tie oriešky a uvidím aká to bude kvalita.