Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Jaaaj sedmikraska, no nejak to len vydrz, skolstvo je o nicom, ucia sa tam same (takmer) sprostosti nepotrebne, no co uz, vydrz.

Ja sa neviem dopit pomarancovej stavy.
R: OJ
O:OJ
Ol: smoothie kel, cely ananas, mango, OJ asi 9dl, smoothieho boli vyse 2 l, maly odpil 2,5 dl, ostatne som stiahla naraz - to som zirala
V: zelena stava 7 dl
a zas mam chut na OJ ufff

Inac som dnes mala skvely den, vsetko islo skvele, nalada vyborna. Bru noc

Sedmi_kraska

no ja jem jablk celkom dosť denne, ale 3 dni čisto na jablkach by som neviem či dala, mam velky problem s takymito jjednotvárnymi očistami - či už je to čisto pôst, ktorý vydržím max 1 dňový, ale tiež ho nemám rada, alebo hociaké iné očisty ...

Inak ten rawshop vyzerá fakt skvelo, ja tam chcem zbehnúť ked došetrím nejaké peniažky :) :)

A darí sa mi celkom fajn, tieto dva dni som bola tak 90 % raw, s tým, že vždy navečer pokazím nejakou uplnou hlúposťou , ale viem, že je to zo stresov v škole, som v dosť veľkej psychickej nepohode, denno denne musím v škole (síce iba SŠ-gympel, nie VŠ) vykazovať výsledky atd a som z toho psychicky strašne unavená... ale raw mi v tom veľmi pomáha, aj ked teda často spávam aj poobede, mama mi hovorí potom, že si nie je istá, či je pre mňa vitarianstvo tá správna cesta, ale ja spávam preto aby som si oddýchla psychicky, nie fizicky... neviem kedy tento blúdny kruh skončí :D lebo ak pôjdem na VŠ tak si nemyslím, že to bude jednoduchšie ... ach , ja zas bežím do tej školy.

GoFruit

Rosemary, k tomu co si pisala, ze by si nechcela kombinivat tuky so susenym ovocim - pre deti... no tak myslim ze u mojho maleho by to bolo jedno. On tak sialene kombinuje, chleba a na to smoothie...
ale tak asi by si mohla spravit cisto orechove alebo sezamovomakove a osladit medom? Dalo by sa to? Alebo dakym surovym sirupom? Inac si mi spravila chut na tie makove gulky

Rosemary

Gofruit konopné semiačka sú dobré, môžeš skúsiť.
Ja som si tiež na začiatku januára dala predsavzatie že budem dávať 1x do týždňa pôst, tak zo začiatku som si dávala tie 18-hodinové, potom jedenkrát 20, na viac som sa nedostala ešte, dávam si to vo štvrtky, takže som mala mať aj dnes, ale dnes som sa na to vôbec necítila tak som si dala aspoň deň bez tukov keď už. A raňajkovala som o 11-tej.
R: šťava z červenej repy, mrkiev a jabĺk 0,8 l
O: smoothie z OJ, broskýň a 4 zelerových stoniek 1,5 l
V: jablká a banány
Do palaciniek by boli jahody s ďatlami skvelé, ešte tak jablká s ďatlami a škoricou, alebo avokádo s kakaom a medom, alebo banán s kakaom alebo mango. No, ja mám tiež palacinky narobené ešte od vianoc, vtedy som mala veľa banánov nakúpených až sa nestíhali jesť, tak môžem cez víkend tiež niečo skúsiť. Mňam palacinky, teším sa už teraz..
Sedmikráska, ako sa ti darí?

GoFruit

Maoam, dakujem, snad sa na to podujme ten moj. Ved uz je z neho vegetarian, z 1/3 raw, tak preco neist dalej?

R+O: OJ vela oj mnam
V: asi 8 dl zelenej stavy, uhorka, salaty, kel kuceravy, petrzlen, 2 stonky zeleru a povodne bola aj cervena paprika ale maly mi zjedol asi tristvrte, tak stava bola dost horkokysla...
trocha manga (hadajte kto zjedol vacsinu?)
1/2 divokeho ananasu a lici

Rosemary, dnes mi prislo, ze nech spravim kelove cipsy z konopneho semena - nie vela, len par lyzic, a rajc a paprikya tak, dnes uz asi nebudem s tym robit, tak zajtra.
Dnes som urobila palacinky, este nie su ususene a uz ich maly vyjeda...krasne vonaju ale plnku dam cisto ovocnu bez orechov, datle s cim? Jahodami? Teraz ale nie su bio. Hm
Dnes som kupila maca prasok - zaujimava chut.
Inac na pomarancovej stave by som mohla byt aj mesiac. Teraz nebudem postovat do obeda, budem stavovat a potom ked nebudu dobre pomarance zhruba od aprila...potom zacnem zas s postami do obeda. Inac si idem dat raz do tyzdna cely den post ak vydrzim. Jablkovy den urcite nie. Nezda sa mi to az tak ucinne ako post.

Maoam

GoFruit, no tak ti prajem vela zdaru pri hladani muza schopneho niecoho takeho multileveloveho, ale rovnako toho musi byt schopna aj jeho partnerka.

Rosemary

Sedmikráska, pozerala som dnes na ten obchod, vyzerá to dobre, majú tam aj raw kešu a para orechy, takže určite niečo objednám.

Rosemary

Hm, no neviem,celý deň som sem nemala čas ísť a otvorím to tu teraz večer a aké veci sa tu riešia. Ale mám taký pocit že tu je ešte stále názov témy, že vitariánske denníčky, či?
Gofruit myslela si recept na kelové chipsy bez tukov? Tak neviem aké by to bolo celkom bez tukov, ale mám jeden nízkotučný recept:
1 cuketa, 4 PL slnečnicových semiačok, šťava z 1/2 malého citrónu, 1 strúčik cesnaku, TEBI.
Nerobila som ich, ja celkovo kelové čipsy nejak nerobím, asi iba párkrát, takže neviem ako by chutili. Ale aj tak je tam tá slnečnica.
Ja som práve dnes riešila ako by som mohla deťom robiť raw sladkosti bez toho aby sa tam miešalo sušené ovocie s orechami. Dnes som im robila makové guľky a išli tam hrozienka tak to preto.

kabel

boooze, neries, napisala som, ze ak je moj dojem chybny, tak ok :-) tym je to pre mna uzavrete
navyse na tom nic nie je, to je vsetko