preťahovanie predkožky s bolesťami

Príspevok v téme: preťahovanie predkožky s bolesťami
mamča2008

ahojte maminy, ktoré máte doma chlapcov. Posledné dva dni náš malý kričí, že ho bolí, keď mu stiahneme predkožku. Syn má 4 roky, raz mu predkožku nasilu stiahla lekárka, potom sme s ním neskutočne trpeli, nechcel ani cikať, čo ho to tak bolelo, všelijako sme ho máčali v kamilkách, nejako to ustalo. teraz sme mu kožtičku nepretahovali asi 3 týždne a zasa kričí, že ho to bolí. neviem, či aj vy máte podobnú skúsenosť, ako ste to riešili?? mám navštívit lekárku ohladom obriezky alebo nejakého zákroku, alebo ho ešte trošku vykúpkať v kamilkách a nechat tomu čas. Maminy poraďte, ďakujem !!

Zuzkaa2

moj maly ma len 2,4 roka ale uz sa toho desim. Ja som mu to uz skusala a asi som mu to trosku viac a sa trhol a bolelo ho to a sa stazoval aj neskor. Radsej som mu dala Nurofen, ale vyskusoam ten kokosovy olej.

megaan

skuste na to 100% kokosovy olej lisovany za studena /dostat ho napr. v DM drogerii/. potieraje mu to par krat denne. moj ex mal s tym problem od detstva, dokonca mu hrozila obriezka a kokosovym olejom sa mu to uplne vyliecilo

ajajja

Ak ju malému lekárka stiahla na silu a potom ste nejaký čas nepreťahovali, tak 100% prirástla. Toto býva pri násilnom oddeľovaní dosť časté, preto sa to opakuje :(
Čudujem sa, že ešte stále sú lekári, ktorí doporučujú od malička preťahovanie. V súčasnej dobe sa už toto neodporúča, predkožka by sa mala nechať prirodzene, samozrejme len v rámci možností umývať, nakoľko sa vekom a rastom sama postupne uvoľňuje. Takisto sa uvoľňuje až do puberty následkom nočných erekcií.
Môj syn má 11 rokov, nikdy sme nepreťahovali, nevenovali tomu pozornosť, len to umývanie pokiaľ to išlo a až teraz mu ide stiahnuť takmer celá, chýba už len kúštiček...

mamča2008

ďakujem pekne !! nášmu malému sme najskôr predkožku sťahovali my, neskôr si ju sťahoval sám, len neviem, prečo ho to len tak zrazu bolí, veď ciká normálne, nekričí, že by ho piňďúrik bolel, alebo svrbel, nemá ho červený a pochybujem, že by mu za tie 3 týždne nejako prirástol alebo čo ... dobre, budem skúšať ešte ten kamilkový čaj, a potom sa uvidí, či navštívime lekárku a predpíše nejakú masť. ešte raz vďaka za názor halflife a -vt- :D

-vt-

ahoj, tak ja som otecko a môj synátor má v súčasnosti 7 rokov. Tiež mal kedysi podobný problém. Lekár mu predpísal istú hormonálnu masť, ktorú sme aplikovali pri preťahovaní predkožky. Ale synček mal z tej procedúry väčšinou strach a samozrejme aj bolesti, takže sme mu to nerobili kadžý deň. Napokon mu pomohlo to, že sme ho naučili sťahovať predkožku počas kúpeľa vo vani, striedavo s obidvoma rukami. A samozrejme vždy v menších krokoch. Postupne sa mu to potom uvolnilo.

halflife

bude stacit ten cajovy roztok zarobit do pahara aspon dvakrat dennne. na 5 min do vlazneho alebo studensieho caju pisulaka ponorit a jemne predkozku natahovat - nesilit! radsej castejsie zopakovat. do dvoch tyzdov by sa to malo upravit. potom pri kazdom sprchovani predkozku stiahnut a oplachnut cistou vodou, aby zapal viac nevznikal