Co vlastne mám?

Príspevok v téme: Co vlastne mám?
J111

Moja doktorka mi hovorí, že ak mám jeden príznak schizofrénie, že schizofréniu nemám. Čo potom vlastne mám? Ja občas počujem hlasy, ďalej mám problémy s koncentráciou, napr. nevydržím dlho pozerať telku. Čo je to za ochorenie? Ja si myslím, že je to psychóza, ale ani sám neviem, čo to vlastne psychóza je.

J111

Co sa tyka toho odrobenia, podla mna s tym vobec neprehanam. Ja na tieto veci verim. Preto mi to aj pomohlo. Nie je to ziadne magicke ci ake myslenie. Ja sa magiou nezapodievam.

J111

Dakujem za vase prispevky. Je pravda to, ze moja doktorka na mna kasle, resp. nikdy nema na mna cas, lebo ma strasne vela pacientov.

linda22

no ja si myslim na zaklade tvojich pocetnych prispevkov, ze v poriadku si uplne neni, reagujes na kazdu temu, nic neporadis konkretne, kazdemu hned odhadnes diagnozu, pozn. typu, jajaj moja mila, ty mas urcite schizofreniu... v jeden den pises niekomu o tom, ze nemas depresie, lebo ti ktosi odrobil, v ten isty den na druhej teme ze mas tazke depresie, take rozpoltene su tie tvoje nazory a prispevky.
Kazdopadne ak mas doktorku, ktoru nezaujimas, skus inu, je to len pre tvoje dobro, inak schiza ma rozne stupne, kolegyna mala paranoidnu a normalne pracuje, aj ked je to tazka povaha, sem tam ide do nemocnice, niekto ma tazku formu a v zivote pracovat nebude, tak sa neboj, snad aj tebe bude lepsie:D S tym tvojim odrobenim neviem, super, ze ti je lespie, inak som citala, ze vela schizofrenikov ma na sebe privtelene duse, preto tie hlasy, mozno niektori tomu nebudu verit, ale je to dokazane, skus si precitat nieco od uznavaneho psychiatra uz stareho pana Teodora Rosinskeho, ten sam o tom vydava studie, knihy, robi prednasky, mozno by si mal napisat, kontakt najdi niekde na forach googli, treba mu napisat list, nema email, poslat foto aktualne, on to vraj vidi, alebo nejakeho cloveka, co sa tomu venuje, rozhodne nie vestice a podobne, aby si si este nieco horsie neprivodil.

andrea532

besttpch, ty si ho odhadla lepsie ako jeho psychiater:D ale vazne, skus si dat urobit nejake kompletne psychologicke vysetrenie, oni tam zrejme pouzivaju rozne chytaky a overene metody, testy, ako to preskumat, ale ja si osobne myslim, ze aj normalny clovek kedy nato siel, hned mu to najde minimalne 3 diagnozy..uvidis, ti ti niekto tazko adekvatne poradi..

besttpch

J111, ale ty predsa nemas iba jeden priznak..!
Mas okrem akustickych halucinacii chorobne magicke myslenie, ochudobnenie emocneho prezivania, socialny upadok, izolacia od spolocnosti, ulpievave myslenie (niekedy si melies len to svoje o urieknuti a porobeni a ine od teba clovek nevidi) atd atd...toto by videl kazdy psychiater, ktory by sa o teba zaujimal. Lenze tvojej psychiatricke si ukradnuty, to vies aj sam, takze sa spolu nerozpravate. A kedze spolu nekomunikujete, tak absolutne nevie, co vsetko sa u teba prejavuje.
Okrem toho mozes predsa podstupit klinicke psychologicke vysetrenie, ktore tvoju dg. upresni.
Mne stacia tvoje prispevky a reakcie, aby som videla, ze netrpis iba hlasmi:-DDD

J111

Ja som sa cirka pred rokom psychicky zosypal a odvtedy pocujem tie hlasy. Jedna pisala, ze vraj sa clovek nemoze zosypat. Ale ja som sa zosypal. Mal som akoby zachvat alebo nieco v tom zmysle.

J111

Spravil som tak, ale vela informacii som neziskal. O co pri tejto chorobe ide? Dakujem. Mne povedal jeden schizofrenik, ze na schizofreniu berie 6 liekov a ja beriem len 1. To je dost velky rozdiel.

luciano

Možno máš diagnózu, ktorá sa označuje F21 schizotypálna porucha. Zadaj to do googla a uvidíš, čo sa tam o tejto chorobe píše.